Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
atkins dieta a ketony
Autor: sára ()
Datum: 10. 09. 2007 12:05

Koupila jsem si papírky na měření ketonů v moči.
Ale nejsem si jistá,co je dobře?

Mám mít zvýšenou hladinu ,nebo naopak ne.
poraďte

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: atkins dieta a ketony
Autor: sára ()
Datum: 10. 09. 2007 12:06

Víte to někdo?prosím

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: atkins dieta a ketony
Autor: Ela ()
Datum: 10. 09. 2007 12:14

Sáro, záleží jak se na to díváš. Ptáš-li se proto, jestli Atkinsova dieta funguje, tak funguje, protože ketóza je vyvolána nadmírou bílkovin a nedostatkem sacharidů.
Ale dobře to samozřejmě není, ketony, to je vlastně odpad, jed... Je třeba ho rychle vylučovat, takže hodně hodně pít.

Něco k tématu od dr. Searse :

..."Tyto diety s vysokým obsahem bílkovin totiž indukují abnormální stav metabolizmu těla zvaný ketoza. K ní dochází, je-li v játrech skladováno malé množství sacharidů, které potřebám těla a mozku nedostačuje. (Opakuji, i když jsou sklady plné, játra přechovávají jen velmi malá množství sacharidů.) Jakmile jsou uskladněné sacharidy spotřebovány, což při dietě s nízkým obsahem sacharidů může trvat méně než čtyřiadvacet hodin, tělo začne využívat k získávání energie tuků. Asi si řeknete: "Báječně, vždyť právě to přece chceme !"
Bohužel, dietou s vysokým podílem bílkovin a nízkým podílem sacharidů úspěchu obvykle nedosáhnete. Za těchto metabolických podmínek dochází v těle v souvislosti s velkou rychlostí oxidace mastných kyselin k tvorbě neobvyklých biochemických látek známých pod společným názvem ketolátky.
Tělo nedokáže tyto ketolátky nijak zužitkovat, a proto se jich usilovně snaží zbavit zvýšenou tvorbou moče. To sice zpočátku znamená snížení celkové hmotnosti těla, avšak velkou většinu z tohoto úbytku tvoří pouhá voda. Dieta s vysokým podílem bílkovin se tedy na množství vašeho nadbytečného tělesného tuku ve skutečnosti příliš neprojeví.
Diety s vysokým obsahem bílkovin inzerující rychlé zhubnutí způsobují, že hubnete nesprávným způsobem. To však ještě není na tom to nejhorší. Pokud bude jídlo obsahovat příliš mnoho bílkovin, hladina vašeho inzulínu začne stoupat, neboť tělo si nepřeje příliš mnoho volných aminokyselin v krevním oběhu. A co způsobí zvýšená hladina inzulínu?
V tomto případě pomáhá přeměnit nadbytečné bílkoviny na tuky.
Nedávno bylo objeveno, že ketogenní diety s vysokým obsahem bílkovin mohou vyvolat takové změny v tukových buňkách, že se tyto stanou desetkrát aktivnější v zachycování tuků než před zahájením diety. Takže po ukončení této diety obnoví vaše tělo hromadění tuků, a to strašlivým tempem. (Běžně se tomu říká ,jo-jo syndrom".)
Tím však zlé nekončí. Tělo není hloupé, a když se má vyrovnat s dietou o vysokém podílu bílkovin a nízkém podílu sacharidů, řekne si: "Přece nejsem padlé na hlavu. Mozek potřebuje ke své funkci sacharidy, začnu tedy
s odbouráváním svaloviny a přeměním její bílkoviny na sacharidy." Vy na to můžete odpovědět: "To je v pořádku. Můžu přece obětovat něco svaloviny, jen když se zbavím tuků." Avšak vzpomeňte si: vinou zvýšené hladiny inzulinu jednak neztrácíte tělesný tuk takovou rychlostí, jakou byste si přáli, a jednak brzy dosáhnete hranice, kdy jeho další úbytek nebude možný.

Poskládejte si to všechno dohromady a pochopíte, proč více než 95 % lidí, kteří kdy pomocí ketogenní diety s vysokým podílem bílkovin zhubli, nejenže získali svoji původní tělesnou hmotnost brzy zpět, ale často ještě přibrali. Proč? Má každý, kdo někdy zkusil nějakou rychle účinnou dietu, slabou vůli? Vůbec si to nemyslím. Je tomu tak proto, že dieta s vysokým podílem bílkovin a nízkým podílem sacharidů vyvolala trvalé změny v jejich tukových buňkách - takové změny, které jsou dokonalou zárukou pro hromadění tuků v budoucnu."

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: atkins dieta a ketony
Autor: Martina66 ()
Datum: 03. 10. 2007 09:56

Ahoj, prosím tě, jaký je správný název těch papírků?V lékárně mi řekli, že nic takového nevedou.Díky za odpověď.Martina

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: atkins dieta a ketony
Autor: Ellis ()
Datum: 10. 06. 2009 17:33

ahoj elo o atkinsonovi jsem hodne cetla vis kdyz ma nekdo 114kg je vdecny ze nasel dietu ktera je pro nej vyhovujici ahubne po ni na me nefungovalo nic ani sport ani zdrava strava ani 5krat dene jist v malich davkach az atkins drzim ji dva mesice a vyhovuje mi chci jeste mesic vydrzet a pak pozvolna zacit pridavat vice sachru .DYL BYCH MELA DIETUasi strach drzet ikdyz nevim no nekde jsou na to kladne reakce nekde ne asi zalezi na kazdem cloveku jak se citi ale behem diety si tak po ruznu v mesici dam asi sest dnu kdy jim uplne vsechno aby telo tak netrpelo ale jak rikam kazdy musi vedet kde jsou jeho hranice zdravi

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: atkins dieta a ketony
Autor: Monička ()
Datum: 09. 05. 2010 22:41

Tie pruzky sa volaju HEPTA PHAN, cim viac fialove policko, tym si viac v ketoze.

Nastavení: OdpovědětCitovat


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR-----------REKLAMA-------------
This forum powered by Phorum.