Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 12. 10. 2005 12:19

Ahojky sluníčka,
mám velikej problém. Nějak mi chybí ta vůle začít znovu dělat něco se svojí postavou. Fakt nevím jak začít.
Kdybyste byly tak hodný, potřebovala bych vaší podporu. Ta mi moooc chybí.
Děkuji všem za příspěvek

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: eifelka ()
Datum: 12. 10. 2005 17:41

ahojky Runy, jsem tu nová a měla jsem stejný problém, pusou jsem začínala tisíckrát, ale pak to bylo jen samé odkládání a výmluvy, motivace = 0,ale teď už jsem se fakt rozhodla a chci začít s SBD a vydržím ! musíííím!!!


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 12. 10. 2005 19:29

Ty chceš zkusit SBD??? já nad tím taky přemýšlela, ale nevím nevím.
Dneska jsem si byla zacvičit. Hned se cítím líp.
Já už jsem se taky rozhodla a to pořádně, ale nemůžu se do toho nějak zakousnout

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: eifelka ()
Datum: 12. 10. 2005 20:32

já se přiznám, že když jsem slyšela South Beach Diet tak jsem taky nadšením neoplývala znělo mi to tak hrozně komerčně a americky a tak jsem pátrala a hledala o tom něco víc a hlavně názory lidí kterým věřím a myslím si, že by nedoporučovali žádnou blbost a setkala jsem se s převážně kladným ohlasem a to mě přesvědčilo, že stojí za to to zkusit. Uvidíme.

Autor: MUDr. Václava Kunová:

Máte-li už své zkušenosti s četbou redukčních návodů, nevzbudí ve vás titulek mnoho důvěry. Po pravdě řečeno, Dieta ze South Beach zní českému čtenáři jako další ze série dříve publikovaných a zdraví nebezpečných pitomostí. Doporučujeme však počáteční averzi překonat, otevřít a začíst se.

Dieta ze South Beach
MUDr. Arthur Agatston
Pragma, 2003

Dostane se vám totiž racionálního a velmi podrobného vysvětlení mechanismu přibírání na váze a pochopíte proč nízkotučné potraviny nejsou samospasitelné. V řadě případů jistě poznáte sami sebe a pochopíte, že vaše problémy s váhou nejsou dány slabou vůlí, ale nedostatečným plánováním jídla a jeho špatnou skladbou. Velice podrobně je vysvětlen pojem glykemického indexu a rozlišení sacharidů na „dobré“ a „špatné“.

Autor je lékař-kardiolog, a proto je text psán velmi střízlivě, oproštěn od typicky amerického, polohysterického klišé. Bude vyhovovat zejména racionálně zaměřeným čtenářům.

S potěšením musíme konstatovat, že úplně stejnou strategii hubnutí doporučujeme svým klientům již více než dva roky. Jste-li čtenářem našich stránek nebo máte-li za sebou kurz snižování nadváhy, nedozvíte se tolik nového, budete mít ale vše shrnuté do jedné knihy a s řadou receptů navíc.

Pozitiva:
Naučíte se regulovat pomocí správně sestaveného jídelníčku chuť k jídlu a velikost porcí, aniž byste museli potraviny vážit a počítat jejich energetickou hodnotu. Pochopíte, že předpokladem úspěchu není „železná vůle“, ale kreativita při vaření a ochota zkoušet stále nové potraviny nebo jejich smysluplné alternativy. Naučíte se jíst čtyřikrát nebo pětkrát denně tak, abyste nikdy neměli pocit velkého hladu.

Negativa:
Překlad je místy ne zcela vydařený a tak se můžete setkat s některými matoucími pojmy (například přechodné mastné kyseliny potravinářská terminologie vůbec nezná – jedná se o trans mastné kyseliny). Velké množství receptů je k užitku, řada ingrediencí však není u nás sehnatelná a chybí vysvětlení, zda jsou něčím nahraditelné. Hojně doporučovaná anglická slanina není tou, na kterou jsme zvyklí- měla by být mnohem libovější a mít podobu spíše italského prosciutta.

DOPORUČUJEME VAŠÍ POZORNOSTI

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Dobračka ()
Datum: 13. 10. 2005 07:12

Runy - mohu ti ze své vlastní zkušenosti vřele doporučit začít právě s SBD. Já se podle toho stravuji už rok, zhubla jsem 11 kg a v pohodě se mi to daří udržovat. Na tomto způsobu je ohromně fajn, že neexistují zakázané potraviny- kromě prvních 14 dnů, ale to nám, které jsme začínaly se spoustou diet určitě nedělá problém. Pokud se ti nechce kupovat knihu, tak spoustu informací najdeš ve fóru Hubnutí II ve starších diskusích.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Petra ()
Datum: 13. 10. 2005 07:30

Co se týče např. té zmíněné anglické slaniny....v originále to je "canadian bacon" a jde o podobu našeho moravského uzeného. Já ji tím tedy úspěšně nahrazuji.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 13. 10. 2005 08:25

holky,
tak já se na to podívám a uvidím, třeba to taky vyzkouším.
Eifelko, děkuji ti za vyčerpávající odpověď.
Já zatím jím tak nějak v míře. Včera jsem byla posilovat, dnes jdu tančit a pak možná zas do posilky. Začíná mě to docela bavit.
Zkusím si přečíst to SBD dietu a fakt uvidím.
Děkuji všem

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 13. 10. 2005 08:47

Sluníčka,
takže ode dneška jdu do toho. Díky vám.
Už jsem zas vytáhla muj zapisníček na jídlo, takže to u mě znamená dobrý krok vpřed.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: eifelka ()
Datum: 13. 10. 2005 08:54

ahoj Runy,
začínám taky dnes tak si držme palce JO JO JO

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 13. 10. 2005 16:53

jeee, to je super, že nezačínám sama. Tak se teda držme.
Můžu se zeptat kolik ti je a odkud jsi??

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: eifelka ()
Datum: 13. 10. 2005 17:40

je mi 35 a jsem ze severu teda z Krkonoš.
nechceš se přesunout vedle na hubnutí ? začala jsem chodit tam a přestože si tam pořád někdo stěžuje že je to mrtvý, přecejen to tam žije o trochu víc než tady, každopádně je tam víc lidí. banan
a víc lidí jak tnámo víc ví vyhra

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 13. 10. 2005 20:53

No vidíš já jsem taky ze severu čech. Pro změnu z Jizerek. tak se teda šoupnu tam.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: eifelka ()
Datum: 16. 10. 2005 23:22

ono to možná přece jen bude mít něco do sebe zůstat tady :-)

uděláme si tady takovou severskou sekci..

jak dopadl víkend budu informovat zítra, ale musím říct, že občas trpím :-(

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 17. 10. 2005 21:47

ahojky eifelko,
máš pravdu, že to tady bude lepší.
Já měla víken super.
V pátek jsem byla na Ještědu, takže jsem měla pohybu dost a v sobotu odpočívala.
V neděli jsem si dala posilku a dneska taky.
Včera jsem se taky pořádně změřila a vše si zapsala, tak jsem zvědavá, jak do dopadne za měsíc. Jestli někde přiberu, tak musím zaplatit sice jen stovku, ale pro chudýho studenta je to mooooc.
Tak se měj a už se moooc těším, až mi napíšeš.
Jdu hajat. Zítra mám náročnej den. Mám od rána do večera školu.
Čusky

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: lukasova ()
Datum: 17. 10. 2005 22:47

Já vás budu sledovat - jsem jedno virtuální oko - ucho.



______________________
.: ZHUBNEME :.
Zdravě ke štíhlé linii
______________________

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: eifelka ()
Datum: 17. 10. 2005 22:53

ajajaj tak to nesmíme moc zlobit smiling smiley

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak se do toho zas dostat??
Autor: Runy ()
Datum: 18. 10. 2005 20:11

tak to opravdu nemůžeme zlobit, ale jsem ráda, že máme odborný dohled

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.