Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Strany: 123456789Následující
Aktuální stránka: 1 z 9
Rada nad zlata a ZDARMA
Autor: Dr. Osvoboditel ()
Datum: 19. 10. 2004 14:26

Jíte jako prase a budete tak i vypadat. Vím to z vlastní zkušenosti. Nikde na nebi není napsané že se musí jíst 5x denně a vždy maso s přílohou. To jsou blbosti a kdybych mohl, na to oblohu bych to napsal sám!!!

Takže ta rada: Jelikož pocházím z přírody, budu jíst jen to, co příroda vyrobila.

Musí ovšem člověk pochopit co to znamená. Musí pochopit, že kolikrát si kvůli mlsnému jazýčku ničí tělo. Musí pochopit pokoru před jídlem. Musí pochopit radost z toho, že nikdy nemusí trpět hladem.

Vemte moudrost do hrsti a zjistíte:
JÍST JENOM: ovoce, zelenina, celozrnná mouka, celozrnná rýže, fazole, brambory, olej, ořechy a jádra přírodní, pro mlsné povoluji koření, pro závisláky občas maso.

JAK JÍST: dopoledne jenom ovoce, pak vždycky jenom JEDNU věc z výše uvedého seznamu, samotnou nebo ze zeleninou syrovou, jako zviřátka v přírodě. Nic složitého nevařte, všechno va vodě, flákotu normálně na pánvi.

KDY JÍST: jenom a jenom tehdy, když Vám zakručí v břichu. Jinak jídlo nepotřebujete, jde jen o chuť, ke které se ještě vrátím.

KOLIK TOHO JÍST: ze začátku do sytosti (třeba 0,5kg brambor, nebo třeba i 3 kotlety), pak se dostanete až k polosytu a polopitu.

CO NEJÍST: nic co sprasil člověk (paštiky, uzeniny, sýry, polotovary, pizzy, omáčky... fuj úplně se mi udělalo špatně smiling smiley, bílou mouku, bílou rýži, smíchané věci, cukr (jen ovocný ale málo)

CO PÍT: jen a jen vodu, mlsounům povoluji víno a 12°pivko

Uvidíte jak se Vám tělo odmění. Trávení bude bezproblémové, nebude zahnívat a toxikovat tělo. Chutě příjdou vždy jen na to co opravdu potřebujete, protože jedením celozrnných mouk a celozrnné rýže dostanete do sebe vše potřebné. Zjistíte, že mít prázdný žalude je více příjemné než plný, zjistíte jak jste dříve prasili. Budete vám stačit kratší spánek, schody vyběhnete v pohodě. Není cesty zpět, již nikdy nebudu jíst jako dřív. Ale nemůžu za to, to samo. Nebudu to tu rozepisovat, můžete se ptát...

Jsem osvobozen od připoutanosti k jídlu!!! Právě jsem dojedl suchý vlastní vyrobený celozrnný chleba. Ostatní mě nechápou, nejsou ochotni toto podstoupit ale chtěly by zhubnout a oživit jako já. Každý to má ve svých rokou (spíš v hubě). Nedávejte ani korunu za diety a knihy, jsou to podvodníci, kteří profitují na Vaší frustraci. Loučím se s heslem: Jídlo způsobuje bolest...

Přidejte se nebo ne, ale třeba je mezi Vámi zoufalec, kterého to nakopne a taky se osvobodí.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rada nad zlata a ZDARMA
Autor: irena ()
Datum: 19. 10. 2004 15:13

Souhlasím s tebou, nejlepší pro tělo jsou fakt co nejméně upravené potraviny.
Proč si dávat cornfkes nebo obilné kuličky, když si můžu uvařit pohanku (je to za chvíli) nebo kroupy a mám mnohem lepší obiloviny bez éček.

Já jím teda všechno, ale čím dál víc se orientuji na jednoduchou stravu, protože v jednoduchosti je krása.

Datum: 19. 10. 2004 15:45

Jo vidíš, dík za připomínku, éčkům se vyhybat na sto honů!!! Příchutě, barviva, konzervanty, emulgátory, umělá sladidla atd nebrat!!! Pak se to samo vytříbí, co jíst a co ne :-)

Autor: Flinstoun ()
Datum: 19. 10. 2004 16:02

To neni zadna novinka, v podstate kazdy tady z fora ji jen to co si ulovi/chyti/vyrobi. (zeny tady z fora vetsinou jen hlidaji ohen + plodi deti, chlapi chodi lovit)

Ja jsem napriklad vcera u nas v Kunratickem lese ulovil mamuta, spadl mi do nastrazene pasti, kterou jsem tam predtim 14dni kopal sekerou z kremene obmotanou lidskou slachou. Obcas zajdu na rybu do hostivarske nadrze, ale lovim jen tak ze se do nich strefuju ostepem, jak jsem po kolena ve vode.

Takze ted to vidim tak, ze budu mesic jist jenom vlastnorucne ulovene mamuti maso+obcas rybu + nejake korinky. (v podstate to bude neco jako delena strava od dr haye)

Jinak to ze mam ted 24h-internet, to je vedlejsi, v podstate jsem si pocitac vytesal ze dreva, lcd monitor z mramoru a mys, tech tady mam plno tak jsem jednu chytil a narval ji do zadku dreveny kolicek, ocas jsem ji musel natahnout a poradne privazat k compu zezadu.(at mi nikam neutika)

Dale, k aktivitam: vsechny cinky v posilovne jsem udelal z kamenu, sice mi trvalo dost dlouho nez jsem nasel kameny spravneho tvaru a vahy, ale dneska tam mam dokonce i orbitrek (2 bambusove tyce misto drzadel) a rotoped (jezdit nasim flinstounim autem bylo namahave tak jsme ho zrusili a udelali 4 rotopedy)

V podstate jsem spokojeny a u me taky neni cesty zpet, jiz nikdy nebudu jist jako driv.

Datum: 19. 10. 2004 20:21

No nevím, když svět tolik pokročil v technice, proč bych měla jíst věci nastavené škroby (některé jogurty, pomazánková másla),
mražené dorty byly dřív našlehané a dnes jsou plné emulgátorů,
zdravé tyčinky plné mléka vedle mléka ani neležely,
margaríny, uzeniny, instantní jídla,...
právě proto, že je věda tak daleko, snaží se nás výrobci potravin ošidit.
Mamuty jíst nemusím, ale můžu svému tělu trochu odlehčit co nejpřirozenější stravou.
Podle mě se emulgátor nechová jako emulgátor jen v potravině, ale taky potom v bříšku.Fuj!

Autor: Ela ()
Datum: 20. 10. 2004 08:17

No, snažit se o zdravou stravu je jistě jen dobře. Ale ten zdravý celozrnný chléb, je-li vyroben ze surovin produkovaných normálním, nikoliv přísně ekologickým zemědělstvím, už taky není to, co před stovkami let. Výhradně přírodní strava bez masa není dobře, některé aminokyseliny jsou obsaženy jen a pouze v masu a nelze je tělu dodat žádným jiným způsobem, přičemž mají svou nezastupitelnou funkci v organismu a chybí-li, nefunguje vše, jak má. Rostlinné bílkoviny nejsou pro lidský organismus tak využitelné jako živočišné. Člověk je všežravec, takže žádné extrémy, jezme pokud možno co nejméně upravované potraviny, raději ovesné vločky než ty lisované rádobyzdravé obiloviny od Nestlé, to nemá se zdravím nic společného, vyhýbejme se uzeninám atd., červené maso stačí 1x týdně, raději bílé maso, spíš ryby než drůbež (příliš cholesterolu). Éčka jsou ve všem, kam se podíváte, ale jsou to hodnoty přísně hlídané a ve množství, které nesmí ohrožovat zdraví, ale samozřejmě - čím míň toho sníme, tím líp. Takže si myslím - rozum do hrsti neznamená začít se živit obilím, ale přemýšlet nad stravou a vybírat tak, abychom svému zdraví co nejvíc prospěli. Zdraví (či naopak) je nám dáno z větší části geneticky, životním stylem je ovlivňujeme jen zčásti, ale určitě to jde. JO

Re: Trochu to upravím
Datum: 20. 10. 2004 08:51

- No, snažit se o zdravou stravu je jistě jen dobře.
* Řekl bych spíš snažit se nejíst nezdravou a chemickou stravu...

- Ale ten zdravý celozrnný chléb, je-li vyroben ze surovin produkovaných normálním, nikoliv přísně ekologickým zemědělstvím, už taky není to, co před stovkami let.
* Kup si žitnou Bio-mouku a upeč si. Přečetl jsem si složení tmavého chleba v krámě, proto si ho už vyrábím sám.

- Výhradně přírodní strava bez masa není dobře, některé aminokyseliny jsou obsaženy jen a pouze v masu a nelze je tělu dodat žádným jiným způsobem, přičemž mají svou nezastupitelnou funkci v organismu a chybí-li, nefunguje vše, jak má.
* Nepsal jsem vyhybejte se masu!!! Ale takové kuře krmené antibiotikama a nějakými jedy (to aby nemělo peří), které jde za 30 dní na porážku? Mé tělo řiká ee, tak 1x do měsíce.

- Rostlinné bílkoviny nejsou pro lidský organismus tak využitelné jako živočišné. Člověk je všežravec,
* Já teda všežravec už nejsem...

- takže žádné extrémy, jezme pokud možno co nejméně upravované potraviny, raději ovesné vločky než ty lisované rádobyzdravé obiloviny od Nestlé, to nemá se zdravím nic společného,
* jojo

- vyhýbejme se uzeninám atd., červené maso stačí 1x týdně, raději bílé maso, spíš ryby než drůbež (příliš cholesterolu).
* Maso všeobecně zatěžuje a toxikuje celé tělo, nevím proč ho jíst plánovitě. Když to přijde, tak to přijde, ono si o to tělo řekne samo.

- Éčka jsou ve všem, kam se podíváte, ale jsou to hodnoty přísně hlídané a ve množství, které nesmí ohrožovat zdraví, ale samozřejmě - čím míň toho sníme, tím líp.
* Nejsou ve všem!!! Nejsou!!! Nikdo nedokáže říct, jestli éčka neškodí. Nikomu nevěř a zeptej se svého těla. Když se na silnici vylije kyselina fosforečná, hasiči mají polpach. To samé lidi pijou v limonádách. Dej si glutamát sodný nebo kyselinu benzoovou k obědu a uvidíš... smiling smiley

- Takže si myslím - rozum do hrsti neznamená začít se živit obilím, ale přemýšlet nad stravou a vybírat tak, abychom svému zdraví co nejvíc prospěli.
* Spíš abysme mu neškodili, né?

- Zdraví (či naopak) je nám dáno z větší části geneticky, životním stylem je ovlivňujeme jen zčásti, ale určitě to jde.
* Nikdo ti nezměří z jaké části. Zdraví je přirozené jako den a noc. Já si ho ničil od 15 let dalších 15 let! A je neuvěřitelné, jak se mi dokázalo za 2 roky vrátit, a to pouze jídlem.

Děkuji

Autor: Marta ()
Datum: 20. 10. 2004 10:35

Dr. Osvoboditeli, myslím, že máš pravdu v mnohém, co tu píšeš. Nechceme se ale vrátit na strom, že?
Jak pečeš ten chleba? Moc mě to zaujalo, prosím o podrobnou informaci: Dík.

Autor: Martin ()
Datum: 20. 10. 2004 11:03

A co napriklad delas kdyz dostanes nejakou nemoc? za doktorem asi nejdes, protoze by ti predepsal nejake leky (a ty jsou vyrobeny chemickou cestou )

Dale, ukaz mi dukaz nebo cokoliv ze ecko nekoho zabilo. (ty treba pijes pivo+vino, ja ne,ja jim ecka, maso mam v podstate kazdy den, nekdy i vickrat uz asi 4 roky ... nedavno jsem byl na kontrole a uplne vsechno v poradku ... jak vis ze ja telu skodim a ty ne?)

nemam rad extremy (o tom se da taky diskutovat co je extrem a co ne), ale urcite nejsem proti chemii (diky ni lide zijou o trochu dele nez kdysi a v potravinach je to hlidane, N-I-K-D-O si nedovoli nejaky pruser)

Ela to napsala dobre s tema aminiokyselinama, musis do tela dostat cele spektrum, a to bez masa nejde.

Re: Martě
Datum: 20. 10. 2004 11:34

Nikdo nepíše vraťte se na strom, přece! Jenom jaksi člověk ztratil spojení s přírodou a taky podle toho vypadá.
1) Dáš 0,5 kg žitný biomouky do mísy a do důlku naleješ hrnek teplé vody, přidáš lžičku cukru a rozčvachtáš tam jedno droždí. Dáš vzejít kvásek do tepla na 15 minut. 3 minuty práce
2) Přidáš 3 lžíce oleje (lepší za studena lisovaný, nebo alespoň slunečnicový), 1-2 lžičky soli, kmín, semínka dle libosti (dýně, tykev, sezam...), zamícháš v těsto a necháš kynout 45 minut v teple. 5minut práce
3) Umatláš z toho šišku, nebo do formy (hranatá, bábovka, remoska, je to jedno). 5 minut práce
4) V troubě na 200, po 15 min stáhneš na 180 celkem asi 45 minut plus mínus, zkrátka až bude.
Místo droždí lze použít kvásek chlebový, ale to už je dost práce. Může se míhat s moukou pšeničnou, jak chceš. Celkem jednoduchý.
Zdar!

Datum: 20. 10. 2004 11:51

Dík. Dobře vím, kolik chemie do sebe dostaneme, když jíme polotovary, potraviny s dlouhou dobou trvanlivosti, maso rychle vyrostlé, apod. Nedej se zmást, pravdu máš opravdu v tomhle ty.

Re: Martinovi
Datum: 20. 10. 2004 11:59

- A co napriklad delas kdyz dostanes nejakou nemoc? za doktorem asi nejdes, protoze by ti predepsal nejake leky (a ty jsou vyrobeny chemickou cestou )
* Domýšlivost je hrozná věc. Šel bych za doktorem jen kvůli neschpence, zalezeš do postele a 3 dny počkáš, nemoc zmizí. A nehledě na to, že jsem už 2 roky nemocnej nebyl, i když všichni kolem mě chrchlají jak prokopnutý.

- Dale, ukaz mi dukaz nebo cokoliv ze ecko nekoho zabilo. (ty treba pijes pivo+vino, ja ne,ja jim ecka, maso mam v podstate kazdy den, nekdy i vickrat uz asi 4 roky ... nedavno jsem byl na kontrole a uplne vsechno v poradku ... ?)
* Důkazy ti podávat nebudu, je mi to jedno. Strmý nárůst karcinomu slepého střeva ale mluví proti "vaší normální" stravě.

- jak vis ze ja telu skodim a ty ne
* Z vlastní zkušenosti vím, že jsem mu škodil, a to dost. I když jsem vypadal zdravě, ale jen na první pohled. O tvém tělu nevím nic a nevím jestli mu škodíš. Třeba už je tak otráveno, že to ani nepoznáš. Zeptej se ho až ti bude 60, ono ti to spolehlivě řekne.

- nemam rad extremy (o tom se da taky diskutovat co je extrem a co ne), ale urcite nejsem proti chemii (diky ni lide zijou o trochu dele nez kdysi a v potravinach je to hlidane, N-I-K-D-O si nedovoli nejaky pruser)
* Diskutovat je k ničemu, nejprve si vyřeš to tvoje "nemam rad". Mě je to jedno. Nevim jaký má smysl udržovat lidi naživu pomocí chemie, když už by to sami rádi vzdali, ale nemůžou. Ale to je jiný téma. Jo a ten průser už přišel, podívej se na obezitu a nemocnost tvých spoluobčanů.

- Ela to napsala dobre s tema aminiokyselinama, musis do tela dostat cele spektrum, a to bez masa nejde.
* Nejsem vegetarián a nikoho nechci propagovat. To cos napsal máš z knih a je to blbost. Nemusíš, nemusíš a nemusíš.

Jazyk vládne stravě, já ho přemohl. Dnes ale spíš byznys vládne stravě a já ho taky přemohl. Kdo bude další?

Re: Martě
Datum: 20. 10. 2004 12:04

Dělám to jen pro svojí mámu. Jinak bych si to nechal pro sebe, ale třeba jsou i další mámy, nešťastné a široké, bojím se domyslet ty konce... přitom stačí jen tak málo, odpojit se od chemie a náhražek a spojit se s moudrostí přírody...

Autor: Helena ()
Datum: 20. 10. 2004 14:03

Ráda bych si ten celozrnný chleba doma upekla také. Prosím o recept.

Děkuji.

Re: tumáš recept
Datum: 20. 10. 2004 14:53

1) Dáš 0,5 kg žitný biomouky do mísy a do důlku naleješ hrnek teplé vody, přidáš lžičku cukru a rozčvachtáš tam jedno droždí. Dáš vzejít kvásek do tepla na 15 minut. 3 minuty práce
2) Přidáš 3 lžíce oleje (lepší za studena lisovaný, nebo alespoň slunečnicový), 1-2 lžičky soli, kmín, semínka dle libosti (dýně, tykev, sezam...), zamícháš v těsto a necháš kynout 45 minut v teple. 5minut práce
3) Umatláš z toho šišku, nebo do formy (hranatá, bábovka, remoska, je to jedno). 5 minut práce
4) V troubě na 200, po 15 min stáhneš na 180 celkem asi 45 minut plus mínus, zkrátka až bude.
Místo droždí lze použít kvásek chlebový, ale to už je dost práce. Může se míhat s moukou pšeničnou, jak chceš. Celkem jednoduchý.
Zdar!

Datum: 20. 10. 2004 19:59

Koho toto téma zajímá, mám knihu o návratu k prostší stravě, autorka Leslie Kenton: Štíhlá revoluce (nakladatelství Votobia rok 1995),
koupila jsem ji náhodně v antikvariátu.

Autor: Martin ()
Datum: 21. 10. 2004 01:22

Muzes hodit nejaky link kde je vysvetleno proc "normalni strava" zpusobuje strmy narust karcinomu slepeho streva? dik

Obezni a nezdravy muzes byt i kdyz jis od rana do vecera ty potraviny cos napsal.

Az mi bude 60 ... a muzes mi prosimte rict co presne se mi stane? Kdyz se clovek hlida, chodi na kontroly, odbery, cholesterol, tlak atd a prubezne bude vse v poradku tak hlaska ze v 60 budu k.o. je hodne odvazna, (kterou nemas jak podlozit).

To s tim udrzovanim zivota ... takova blbost ... ach jo. (snad se nebudem vracet do praveku)

Datum: 21. 10. 2004 07:16

Je dokázáno, že když jíme převážně stravu již nějak chemicky upravenou, a to je většina - nemůžeme uspokojit chutě a nutí nás to víc jíst. Jakmile se ale dáme na cestu jídel jednoduchých doma připravených, najednou jsou chutě uspokojeny. Ono to chce pak poslouchat, co nám naše tělíčka říkají. V televizi do nás v reklamách pořád cpou, co je dobré, zdravé, bez čeho se nemůžeme obejít a kdy nejsme - in - , ale pravda je taková, že každému jde o výdělek. Můžeme jíst prostěji, lehčeji a tím i levněji, jde to, jen si za tím jít a trochu studovat dostupnou literaturu.

Datum: 21. 10. 2004 07:44

- Muzes hodit nejaky link kde je vysvetleno proc "normalni strava" zpusobuje strmy narust karcinomu slepeho streva? dik
* Ne to nemůžu. Stejně bys popřel zdroj. Víš ty co? Jestli opravdu chceš najít nějaký důkaz, zajdi si do FN Motol za odborníkem a popovídej si s ním o nárůstu rakoviny obecně. Já myslím ale že nechceš, že ti jde o něco úplně jiného.

- Obezni a nezdravy muzes byt i kdyz jis od rana do vecera ty potraviny cos napsal.
* Nemůžeš. Nikdy jsi to nezkusil, tak nevím kde bereš tu svou pýchu (teda vím, ale to sem nepatří). Když jsem s tím začal, jedl jsem opravdu hodně (ze zvyku) a první měsíc shodil 3 kila. To jsem hladu nepoznal. Vypadá to, že jsi úplně doblblej tvrzením, že čím větší přísun kalorií, tím se víc tloustne, a když se omezí přísun kalorií, hubne se. To je naprostá blbost, kterou může pronést jen člověk stravující se systémem "spatlám 5 věcí dohromady". Nebudu tě přesvědčovat jak funguje trávení a rozklad potravy, případně netrávení, nerozklad a toxikace. Doblblej člověk to stejně nevezme.

- Az mi bude 60 ... a muzes mi prosimte rict co presne se mi stane? Kdyz se clovek hlida, chodi na kontroly, odbery, cholesterol, tlak atd a prubezne bude vse v poradku tak hlaska ze v 60 budu k.o. je hodne odvazna, (kterou nemas jak podlozit).
* Jen se hlídej, já na to kašlu. Nevím o co ti jde, buď jsi tlustej a nechceš se vzdát svého jazýčku, nebo jsi hubenej a žádnej problém nemáš. V druhém případě nevím proč reaguješ, zřejmě to bude jen jedovatá mysl. Pokud tedy problémy nemáš, tanči kudy chodíš.

- To s tim udrzovanim zivota ... takova blbost ... ach jo. (snad se nebudem vracet do praveku)
* Asi jsi nikdy neviděl stařenky a starce, kteří leží ve svých výkalech a čekají až jim někdo povolí zemřít. Eutanásie není povolena! Tady se ani shodnout nemůžem, pač moje pravdy o životě a smrti jen tak někdo neunese (jenže to sem nepatří). A ta fráze o pravěku... opět jen jedovatá mysl.

Re: bonus
Datum: 21. 10. 2004 07:53

Tady v diskuzi jedna paní skvěle popisuje, jak šla na výplach a vyčištění střev. Jenom se divila, jaký svinstvo v sobě nosila, doporučuji přečíst. Ze škodlivého vzduchu to asi nemá, že...

Můj včerejší jídelníček:

Dopoledne: 5 jablek (domácích)
V Poledne: 4 rajčata
Odpoledne: Pytlik lískových oříšků
Večer: Plnej talíř čočky
Nic víc, nic míň. Pil jsem vodu a večer zelenej čaj.

Připomínám, že předevčírem jsem měl v večeři jen celozrnnou rýži, takže hlad přišel opravdu až večer. To tělo Vám pak samo řekne co chce, a určitě si neřekne o tatranku, paštiku, nebo aktimel, ale třeba o ty oříšky, kde je třeba vápník a olej a co vím co ještě.

Je to pouze rada pro ty, kteří CHTĚJÍ něco udělat se svojí obezitou nebo s podlomeným zdravím. Kdo nechce, tak jeho doblblé připomínky nejsou namístě.

Zdar

Strany: 123456789Následující
Aktuální stránka: 1 z 9

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR

-----------REKLAMA-------------
This forum powered by Phorum.