Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /data/web/virtuals/256844/virtual/www/subdom/forum/mods/bbcode/bbcode.php on line 217
Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Strany: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5
Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Tomáš W ()
Datum: 18. 06. 2004 02:12

V diskuzi o sacharidových vlnách jsem napsal tenhle příspěvek a napadlo mě, že bych ho mohl radši hodit jako samostatné téma, protože ta je ta diskuze dost dlouhá a týká se vlastně trošku něčeho jiného...

Moje zkušenosti s low-carb dietou: před cca 3-4 lety jsem se dostal na neuvěřitelných 125kg. Všechny obtíže které si jen dovedete představit. Bylo to šílený. Nebyl jsem schopný bez zadýchání ani vyjít schody. Děs. Zkoušel jsem pár diet ale nic úspěšného a nic trvalého a moc mě to netrápilo. První, co mě zaujalo, byla jakási dieta Demise Rusose (nepamatuju si, jak se to píše), což byla tuším dělaná strava. Zase nic pro mě. Až se mi jednou do ruky dostal papír s principem atkinsovy diety psaný na stroji a s hrubou tabulkou obsahu sacharidů v potravinách. To bylo zlom. Držel jsem to poctivě a i při obrovském kalorickém příjmu se mi podařilo shodit asi 10kg, což jsem bral jako úspěch a nechal toho. Pochopitelně jsem začal postupně přidávat sacharidy a hlavně ty "rychlé" a když jsem přibral asi 5kg tak mě to trklo a zase jsem začal s dietou a dotáhl to asi na 105kg. Tam jsem se kupodivu udržel asi rok i když jsem jedl celkem normálně - ale naprosto jsem vynechával přímé cukry, rýži, brambory, bílou mouku a všechno pečivo z ní. Pochopitelně každých pár týdnů jsem to porušil ale zase trochu přitvrdil a i když jsem vůbec (!) necvičil ani nijak nesportoval, tak jsem nepřibral. Ketony jsem kontroloval DiaPhanem a v ketoze jsem většinu roku nebyl ale nepřibíral jsem. Podle mě jsem byl někde na hranici s tím obsahem sacharidů a nehubnul jsem ani nepřibíral. Ještě jsem měl pravidlo že při cestách do zahraničí jsem jedl úplně všechno včetně cukrů ale následující týden po návratu jsem jel jakoby zaváděcí fázi atkinse - tedy sacharidy skoro na nule nebo pod 20g apod.
Loni v létě jsem byl na dovolené a prostě jsem se rozhodl, že půjdu dál a něco s pořád docela viditelným břichem udělám. Nasadil jsem osvědčenou zaváděcí fázi ale nechal jsem to asi 5 týdnů tak nízko, jak to jen šlo vydržet. Dostal jsem se na hranici 100kg a viditelně zhubnul. Pak to šlo pomaleji a sacharidy jsem opět přidal ale nepřibíral. Váha oscilovala mezi 99-103kg. Většina lidí mě chválila jak jsem zhubnul ale já spokojený nebyl. Postavu jsem měl pořád mizernou. Dalších pár týdnů přišlo někdy vloni na podzim nebo v zimě a dostal jsem se letos v lednu na magických 90kg a dokonce někdy i pod 90kg. Pochopitelně že sice váha byla super ale postava šílená. Energie jsem měl na rozdávání.
No a protože tři mí dobří kamarádi začali "posilovat", tak jsem se rozhodl, že to zkusím taky. Plán jsem měl sestavený od trenéra, který na mě dost často dohlížel a naučil mě vlastně všechno. Určitě jsem se tím vyhnul řadě špatných návyků, jak dneska vidím u jiných. Během asi 2 měsíců fakt poctivého tréninku (3x týdně silový, 2x-3x aerobní) jsem sice přibral asi 3kg ale opravdu viditelně vylepšil postavu. Od dubna jsem začal kombinovat CKD s cvičením a přišel jsem na to, že cukry, byť jednodenní, jsou pro mě nepoužitelné. Navíc jsem nevěděl že se ten den nemají kombinovat s tuky (chyba) a tak jsem nakonec dospěl k tomu, co dělám dodnes - neděle-pátek se snažím cvičit denně ale tréninky mám mnohem kratší, jen jednu nebo dvě svalové skupiny objemově, skoro obden břicho a rotoped na 30-40 minut na závěr. 3-4 denně 90% protein s vodou, z doplňků obvyklé věci na ochranu buněk (amina, kloubní přípravek, BCAA...). Před cvičením beru 2 tablety termogenního spalovače (zabírají mi všechny co jsem vyzkoušel - nejlepší Termal Plus ale i Ultra Ripped nebo MaxLean a vždy k tomu tabletu Cutting Edge). Jel jsem také jednu vlnu Tribulusu ale těžko říct, jestli to funguje. No nicméně momentálně mám kolem 95kg, nohy vysekaný jak to jen jde, prsa, ramena, záda - slušně vykreslený, ruce mám geneticky problémový ale zlepšilo se to - předloktí i biceps a triceps. Silově bezproblémů ale opticky by to sneslo přidat. Břicho mám podle mě menší než jsem míval ve 20 letech (je mi 37), pořád na něm makám... Je dost těžký kombinovat celkem protichůdné požadavky na přibírání svalové hmoty a současném odstraňování tuku. Obvyklé je, že lidi nejdřív naberou šíleně objem a pak vysekávají v rýsovací dietě a tak pořád dokola. To nechci. Podle mě to jde kombinovat a držet si slušnou postavu bez katabolického efektu na svaly. Momentálně uvažuju že přejdu na zkrácené CKD, kdy se jede nízkosacharidově jen dva dny a třetí den je možné jíst komplexní sacharidy především z nerafinovaných potravin, zeleniny ale bez přímého cukru. Když se u toho cvičí, tak to je podle mě v pohodě i když člověk někdy ulítne a spořádá půl dortu nebo tabulku čokolády na posezení... Za maximálně dva až tři dny se to ztratí a břicho neroste. Nicméně bych už asi nekombinoval výraznější cvičení s atkinsnovou dietou, protože pak je vysoká šance, že se začnou svaly fakt ztrácet. Buď cvičit jen trochu a ne silově a nebo občas zařadit sacharidový den ale určitě ten den stáhnout tuky na minimum. Jinak mé low-carb dny jsou docela pestré, nemám pocit že jím pořád to samé - miluju jídla na grilu a dokážu si připravit cokoliv, nešetřím kořením, jím celkem i dost salátů (jen zelené, nejím rajčata apod) atd. Jediné, co mě fakt chybí, jsou nějaké bezsacharidové pamlsky. Něco, co by si v low-carb dnech mohl dát "na chuť" bez vlivu na dietu. V cizině se dají koupit proteinové tyčinky s obsahem sacharidů pod 1g/kus. To je bomba. U nás prodávají většinu s obsahem tak 30% sacharidů. To je nepoužitelný. Na to jediné mívám během týdne chuť ale třeba když začnu jíst 2+1 nebo 3+1 namísto CKD, což je 5+2 resp. 6+1, tak na to už nebudu mít tak chuť. Jo a ještě - piju litry Coly light, což sice asi není zdravé ale něco "sladkého" na chuť prostě musím. A minimálně stejné množství vody. Kafe moc dobré na dietu asi taky není ale při cvičení nevadí ani se smetanou. Ostatní je klasika low carb životního stylu - litry olivového oleje (nebo ořechového, fajnová věc), maso všeho druhu na 1000 způsobů ale bez příloh. Člověk si začne vybírat, které potraviny se vůbec "dají jíst", protože třeba šunku, kterou s rohlíkem sníte v pohodě, bez rohlíku jíst obvykle nejde. 99% těchto potravin je totiž u nás tak hnusných, že se nedají samotné jíst. Pro mě je vždycky potěšení, když jedu třeba do Itálie a nechám si v prodejně nakrájet jakoukoliv jejich uzenou nebo dušenou šunku (nemyslím tím prošuto) - nakrájí to tak najemno, že je vidět skrz plátky, neteče z toho voda a úžasně to chutná a voní. U nás? Děs běs. Milimetrové plátky z nářezáku, protože ten humus, co se u nás prodává, na jemno krájet asi nejde. A když se náhodou uvidí třeba francouzská celá šunka v Carefouru, tak jí tam ty prodavačky neumí nakrájet, protože "jejich nářezáky to potrhají". No asi na to mají kdekoliv na západ od našich hranic nějaký jiný grify :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 18. 06. 2004 13:26

Tomáši - díky za obsáhlý popis. Jakkoliv mi chutná spíš strava přírodní, skoro tak napůl vegetariánská, zdá se, že mi nezbývá nic jiného, než se jí částečně vzdát. Mých obvyklých 200 a více gramů sacharidů na den mě dostávalo do kolotoče sacharidového obžerství a nezbývá mi, než to utnout, protože i když můj energetický příjem je pod hranicí energetické spotřeby podle příslušného vzorce, k tomu 3-4x týdně AE a posilovna, váha se dolů nehne a nehne.
Prostým snížením příjmu jsem před cca. rokem a půl zhubla 10 kg, další rok s tím už nehnula a během poslední zimy jsem naopak přibrala asi 4 kg. Přestala jsem počítat kalorickou hodnotu, myslela jsem si, že to už nepotřebuju, no - omyl. :-)
Teď se mi dostala do rukou knížka, která je určena pro závislé na sacharidech - jsem knižní ukázka, co slovo, to na mě sedí. Princip, který autoři doporučují, spočívá v tom, že snídaně a oběd sestávají z jídel bez sacharidů, tedy - téměř, ono zcela bez nich není skoro nic, ale mají to být potraviny, které mají max. 4 g sacharidů na porci. Třetí jídlo dne, prý většina klientů volí večeři, je jakékoliv, dle chuti, normální jídlo i se sacharidy.
Obecně vzato to odporuje obvyklému doporučení - sacharidy v první polovině dne, večer spíš bílkoviny a zeleninu. Jenže tohle u mě prostě nefunguje, tak jsem to začala dělat takhle a váha začala klesat, nezvladatelná chuť na sacharidy zmizla. Ještě pořád jsem opatrná nějak zvlášť jásat, ale je tady možnost, že jsem na to kápla. Kdekdo hubne nevečeřením, já si večer dopřávám, vypadá to nesmyslně, ale nemůžu si pomoci - funguje to, alespoň prozatím - zkouším to druhý týden.
Dostávám se teď zhruba na poměr doporučovaný dr. Searsem - tzv. Zónová dieta - bílkoviny i sacharidy po 30 %, tuky 40 %, sacharidy se pohybují kolem 100 g na den, což je myslím dobré.
Obávala jsem se, že tu večeři nebudu zvládat, že budu mít chuť se nacpat pečivem a sladkostmi - ale vůbec ne, ani moc nesním, nemám velký hlad ani chuť, tak normálně, začíná fungovat slibovaná "záklopka" - ani nepamatuju, kdy naposled jsem ji měla. Příjemný pocit, tahle sytost. :-)
Takže vypadá to na okřídlené "odříkaného chleba největší krajíc", maso mi nic neříká, ale jestli chci zhubnout, budu si muset zvyknout na jinou stravu. A už si celkem zvykám, tím, že každý den vím, že večer si můžu dát i kousek toho chleba nebo rýži, brambory apod., to je určitá psychická podpora a dá se to bez problémů zvládnout.
Jen doufám, že je pravda to, co bylo v poslední době v médiích probíráno - totiž že podle posledních výzkumů se prokazuje, že navzdory dříve uváděným tvrzením jsou lidé na low-carb dietě zdravější než ti na low-fat dietě s převahou sacharidů. Protože pohled na 40 % tuků mě trochu děsí, oproti mým obvyklým 15-25 % je to dost. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Martin ()
Datum: 18. 06. 2004 19:39

TOMAS:
zdar,kde jsi koupil ten termal? (jestli nechces psat tady tak mi to posli na mail)

"Je dost těžký kombinovat celkem protichůdné požadavky na přibírání svalové hmoty a současném odstraňování tuku" - ono to ani nejde, kulturisti taky nejsou cely rok vyrysovani, nerikam ze to mame delat presne jak oni (+30kilo tuku mimo sezonu) ale princip je stejny, nebat se pribrat

ja jsem to taky delal dlouho tak jako ty, porad bez tuku, chtel jsem delat ciste svaly abych byl porad vyrysovany ale neslo to,(neumel jsem se odlepit z 80 vyrysovanych kil) tak jsem se jednoho dne nastval a konecne pribral smiling smiley

"Obvyklé je, že lidi nejdřív naberou šíleně objem a pak vysekávají v rýsovací dietě a tak pořád dokola"

ja to takhle delam, vyhovuje mi to vic nez se porad hlidat, pro me proste o dost pohodlnejsi,zeru jak chci, pak na chvili dietuju a pak treba na chvili udrzovacka atd

ja uz mam teda ze sebou treti ckd (v zivote smiling smiley tak jeste doplnim:
"bezsacharidové pamlsky" - jako pamlsek jsem sem tam z lednicky ukousaval nakrajenou vysocinu (mnam,mnam), taky mi chutnaly kousicky hermelinu, majonezy ... proste to byla radost, ale uplne nejlepsi byla slanina na oleji a tunak v oleji (z billy - cely modry a popsany oranzove)

"Kafe moc dobré na dietu asi taky není" - nekdo se s kafem neumi dostat do ketozy ale ja jsem s tim problem nemel

k treninku - v ckd jsem mel trenink nasledujici:

1.bezsacharidovy den - drepy,benche,mrtvoly (vsechno tezke, kazdy cvik 6 serii, okolo 5 op)
2.bezsacharidovy den - zbytek-blbosti - bricho,sikmy bench,biceps,triceps ... atd (taktez jsem se snazil tezke)

aerobku jsem pridaval prubezne

normalni trenink v nediete mam 3*tydne cele telo (ted zkousim jednu silovou rutinu)

jeste otazecky:

ten ROK je docela dlouho, optimalni ckd se jede par tydnu, chodil jsi na nejake vysetreni nebo tak neco? hlidal jsi to nejak (zdravotni stav - jatra,kerv atd)? nerikam ze nejsi zdravy ale ja bych to urcite nejel rok v kuse. Kdyz telo nema po tak DLOUHOU dobu sacharidy (nebo takhle priskrecene) tak v tom tele se muze dit buhvico. par ytdnu je v pohode, to nikoho nezabije ale rok, hmm. I kdyz ted me napadlo ze treba plno americanu "atkinsuje" taky dlouhodobe a ze by umirali jak mouchy to asi ne ... no napis proste co si myslis

to s tim napadem 2+1 jsi nasel nekde na netu?

ELA: ta sacharidova zavislost je spis slaba vule. neni to "obzerstvi" zpusobene tim ze jis v diete jis sacharidy s velkym glykemickym indexem? a po nasledne inzulinove odezve mas velky hlad?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Tomáš W ()
Datum: 18. 06. 2004 22:32

Thermal Pro se už podle mě asi moc sehnat nedá. Já mám ještě jedno nebo dvě balení co mi sehnal kámoš ale prý je to docela problém. Ale ten ultra ripped taky stačí. To prodává tuším Fit Plus. Na www.fitness.cz se dá objednat Thermo Max, což je obdoba a taky ten Cutting Edge který beru k tomu Thermalu (2x 30 minut před cvičením). Totéž je i MaxLean EF, který prodávají oba obchody. Thermal beru jen 2 tablety před cvičením a během dne už ne. Ten MaxLean se dá brát i během dne. V každém případě si to člověk musí vyzkoušet, je to docela záhul.
Jinak určitě jde přibírat svaly a snižovat tuky. Naopak. Vidím to na sobě. Jde to ale pomalu. Ale mě nevyhovuje to nahoru/dolů. Necítím se prostě úplně dobře a tahle dieta se dá držet dlouho a ta 2+1 nebo 3+1 určitě pořád, protože není vůbec nic špatného. Sacharidy tam jsou vždycky ale komplexní, bez přímých cukrů a sice je jejich množství menší ale jsou tam. Takže určitě to jde držet pořád. Nakonec spousta lidí ve světě uznává "low-carb" životní styl a prostě zavrhli cukry všeho druhu napořád. Můj kámoš měl velkou nadváhu, začínající cukrovku a spoustu s tím spojených problémů (cholesterol nevyjímaje). Začal atkinse bez cvičení, tím sundal ty nejhorší kila. Pak začal posilovat ale to mu nesedělo a nevyhovovalo. Začal chodit na spinning, chodí tuším 2x nebo 3x týdně. Jeden týden jede low carb, další celý týden jí všechno ale bez přímých cukrů. Za půl roku se z něj stal jiný člověk - jakoby omládl. Pochopitelně že spinning je návykový, takže bez toho nemůže být :-) ale hlavně se dostal do naprosté pohody, není sice jako proutek a nemá vykreslený svaly ale to mu nevadí (taky není nejmladší) ale všechny testy má teď úplně v normě, žádná cukrovka, žádný problém s cholesterolem a tlak taky v normě. Začal s tím kvůli tomu, že mu kvůli zdraví chtěli sebrat pilotní průkaz. Tak se na to vrhnul a dneska je z něj naprosto někdo jinej. Třeba je to fakt náhoda, třeba tyhle diety fungují jen na lidi co fakt mají nějaké dispozice k takovému tloustnutí ale pro "nás" je ta dieta nebo lifestyle ideální. Kdyby fungovalo to 2+1 tak není co řešit. Je fakt, že pět nebo 6 dnů je dlouhá doba...
Pamlsky znám, to jím taky - taky si dám poličan, plísňový smetanový sýry, kafe s napěněnou smetanou apod. To jo ale prostě někdy mám chuť na "tyčinku" nebo něco co připomíná typicky "cukrový" zakázaný hnusy. Čím obyčejnější, tím lepší. Bezsacharidová tatranka, to by byla věc :-)
Jinak o tom 2+1 jsem četl v nějakém loňském čísle FLEXu co se válelo v posilovně. Na netu jsem to nehledal ale dost lidí mi říkalo že takhle jedou - pár dnů snížené sacharidy, pak den cukrování a dokola.
Jinak já cvičení každých pár týdnů měním. Teď zrovna cvičím dvě velké svalové skupiny denně a obden k tomu dávám břicho a rotoped. Na každou skupinu mám jeden cvik jako hlavní, kde mám 4 série s pyramidou 16,12, 10, 7-8 ale dost často to poslední udělám jen 6x. Sem tam zařadíme i shazovačku až do mrtva.

Poslední dotaz - nemám vůbec závislost na sacharidech. za ty roky jsem si fakt odvyknul. O tom to není. A vůbec ty úlety, kdy si dám třeba cheesecake, tam jde fakt o změnu - změnu chuti. Je jedno, jestli člověk jí pořád jídla jako rýže+vařené kuřecí nebo rýže+tuňák nebo biftek+kuřecí nebo roštěnka+vepřová panenka. Stejně se to přejí a člověk začne toužit po změně. Po chuti něčeho jiného.
Jinak v dietě nejím vůbec sacharidy. Teda skoro je nejím.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 18. 06. 2004 23:21

Martine - nemyslím, že by to byla slabá vůle. Nebo jinak - ta vůle nemůže mít navrch, to prostě vůlí neovládneš. Nedá se to tak docela přesně vysvětlit, ale pár lidí tohoto druhu tady na tomto fóru píše a ti jediní snad dokážou pochopit, o čem je řeč. Obžerství nastává bohužel i po sacharidech s nízkým GI, protože i celozrnného pečiva nebo ovoce můžeš sníst celkem dost na to, aby to v pohodě dalo přes 200 g sacharidů denně. Je to metabolická porucha, ke které už asi člověk musí mít dispozice, souvisí to s inzulínem a serotoninem, kdy je narušena hormonální rovnováha a můžeš se ládovat horem dolem a je to horší a horší. On se na to ale tváří pochybovačně kdekdo, z toho si nic nedělej. Ale můžeš mi věřit, že dokážu od sebe odlišit prachsprostou rozežranost a tohle. Údajně se to dá postavit na roveň závislosti na nikotinu u kuřáků. To zase nechápu já. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: aja ()
Datum: 19. 06. 2004 11:23

a co zácpa?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 19. 06. 2004 14:12

Prý je nepříjemná. Neznám. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Martin ()
Datum: 19. 06. 2004 18:34

TOMAS:
problem uz to dneska docela je, myslel jsem ze mas nejakou tajnou prodejnu nebo tip smiling smiley jeste teda k tem doplnkum, ja bych si v dnesni dobe koupil uz jenom obycejny protein,nejake gainery,kofein nebo jeste kreatin. tem spalovacum krome termalu a ma-huangu taky moc neverim smiling smiley vyhozene penize jsou podle me: carnitin,hcl,cla,hmb a vsechno co se tvari jako ultra-fit-and-slim sad smiley

ja bych mel s tim 2+1 velke problemy dostat se do ketozy-pro me hlavni priorita taky kvuli tomu v ckd drzim sacharidy porad na nule - nedavam treba par piskotu denne jenom abych si splnil 20g denne. kdyz zacinam bezsacharidovou fazi v nedeli rano tak v utery rano je tam neco jako druhy stupen (merim to heptaphanem) ... ale taky je tam dost faktoru (hodne vody behem dne ti mereni zkresli), jen tak mimo: na www.ronnie.cz byl jeden v ketoze (st. 2)uz druhy den (po 1 hodine aerobky), cemuz az tak neverim ...

jeste treba k te aerobce - ja tu aerobku dvakrat rad nemam ale kdyz uz tak holt nekdy musim (aerobku jsem zaradil od druheho tydne a porad zvysoval) a kdyz uz teda aerobku tak at to stoji zato smiling smiley beh-vyklus (u spinningu,kola,ruznych stepperu je ten vydej mensi)

chut na sladke jsem mel vetsinou od uterka ... resim to zvykackama (balicek denne)

"Jinak určitě jde přibírat svaly a snižovat tuky" - jasne ze do urcite urovne ano, ale o dost efektivnejsi je delat kazde zvlast, kdyby to bylo takove terno (delani citych svalu bez tuku, vody ...) tak by sportovci nikdy neshazovali (kulturisti, judisti, zapasnici,vzperaci ...) ale jak rikas, kdyz ti staci a vyhovuje stavajici system tak ho zatim nemen!

jinak k treninku - ja uz dneska nedelam vic nez 6 opacek (ani v diete) a do mrtva taky jenom obcas (do mrtva = delsi regenerace)

AJA:
s timhle jsem zatim zkusenost nemel, ani opacny problem me nastesti nepotkal, ted me napadlo, kamoska mela dlouhodobe problemy se zacpou a vyresila to delena strava

ELA:
trochu jsem o tom premyslel ... mozna ze by bylo nejlepsi odstranit pricinu - nekupovat si vselijake sladke blbosti, nemit to porad na ocich, proste v lednicce jenom to co tam patri ... asi kazdemu by se blbe hublo kdyz bych mel pred sebou furt nejake tatranky a ptakoviny, Vis porad mi to pripada (hlavne kdyz ctu tu vasi sekci hubnuti XX.TYDEN) ze vy zenske neumite trochu hladovet, ja jsem si od prvniho precteni myslel ze najdu nejakou motivaci, ale to co tam nektere pisou, snad kazdy paty prispevek je tam ve stylu "tak dneska jsem bohuzel vyzrala celou cukrarnu", "na svatbe nemuzu urazit" nebo "o vikendu jsem snedla vsechno sladke v nasi vesnici" atd ... no myslim si ze to asi dvakrat nepovzbudi ani sebevedomi mi to moc nepridalo jak jsem to tak procital smiling smiley jinak jsem vam tam psal abyste si treba kazda udelala svoje tema (kde by prispivala z vetsi casti dotycna) protoze kdyz jsem se chtel dozvedet o nekom prubezne vysledky+ziskat nejake rady-tipy tak jsem nemel sanci sad smiley ... nechces to tam nejak prosadit jakozto hlavni udernice? (ja takove slovo ani charizma nemam smiling smiley anebo ti vyhovuje stavajici system? jeste jsem trosku zakecal ty ulety ... ta vule se da docela dobre vytrenovat treba tak ze si nejake mensi ulety naplanujes - napr: v patek dopoledne si zajdu do cukrarny na oblibeny dortik atd ... ALE ne ze tam zajdu hned ve ctvrtek vecer to ne!!! proste chvili se trapim a pak se pekne na chvili odmenim. a taky tam celkove nikdo nema "planovane pribrani" jak jsem se snazil vysvetlit kdysi ... a jeste me tak napadlo: ty "ociste dny" jestli tomu rozumim je takove celodenni hladovkovani-bylinkove-mineralkove-cajickovani-popijeni? jestli jo jak je to do diety taky pekna blbost. Ja tady tohle pouzivam kdyz chci pribrat, treba den hladovkuju, ziskam chut k jidlu, a muzu se znova vesele prejidat smiling smiley - ale to jen tak mimo ... a na konec: nekde jsem tam videl jakoze "prumerny tydenni prijem" to podle me taky nerika vubec nic ... s tim muzu taky zahybat ze z toho nevyctu nic... priklad: proste muzu pribirat treba pri 2000 a hubnout pri 6000 a vaha se bude lisit jenom o nekolik kilo ... takze tak smiling smiley ale puvodne jsem chtel reagovat jenom k te "zavislosti" smiling smiley

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Marcela ()
Datum: 21. 06. 2004 11:43

Martine - jasně že máš pravdu, jenže ..... jo výmluv by se našlo a Ty by jsi odvětil že jsou to jen samé blbosti. Jo to já vím také, ale udržet se je fakt pro mne /občas/ děsný sebevypětí. Když neodolám, pak si to pro změnu děsně vyčítám, místo abych si řekla,no tak jsi si pochutnala a pokračuj dál v tom správném stravování. Houby, můj mozek mi řekne " když už si to porušila, tak si ještě dej ........ " Prostě to je u mne neustálý kolotoč.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 21. 06. 2004 12:58

Martine - žrací orgie u příbuzných, na různých oslavách atd., to je opravdu jev téměř pravidelný, já za tím vidím alkohol, lidi strašně chlastaj. Já nemám oslavy ráda, takže jsem v pokušení zcela vyjímečně a nemám s tím většinou problémy. A víkendy jsou třeba u mně úplně v pohodě, to je naopak většinou pro mne lepší než všední den, protože mám čas a klid si jídlo připravit a najíst se. Tady se dá vypozorovat rozdíl mezi žrouty klasickými a žrouty stresovými, mívají to obvykle přesně naopak - ti první žerou o víkendech, ti druzí v pracovní dny.
Nemít doma sladkosti - to šlo kdysi, zasvobodna, ale teď ne, rodina mi nic neudělala, nemůžu je trestat za svoji nedůslednost. Ale už jsem druhý týden v pohodě, držím sacharidy kolem 100 g na den a chutě na sladké již valem odtáhly, jen občas se ozve někde v koutku nějaký zmetek, který mě přemlouvá, ale daří se mi ho umlčet. Opravdu to chtělo dodat si tu odvahu a snížit příjem sacharidů na míň než polovinu dřívějšího příjmu, jakkoliv kaloricky to vychází stejně, je to evidentně značná změna a asi to tak vypadá, že se toho budu muset držet dlouhodobě, až se zbavím zbývajících cca. 5 kg nadváhy, mohla bych si jednou v týdnu dát sacharidy bez omezení, ať taky něco užiju. :-)
S tím tématem zvlášť pro každou z přispěvatelek - to by bylo asi strašně nepřehledné, aspoň jsem navrhla oddělené plkání o všem možném a o hubnutí jako takovém, pro případ, že někdo třeba nepřispívá, ale hubne a chce se motivovat nebo poučit, zároveň abysme se v tom povídání o všem neztratily úplně a nezapomněly taky, že chceme hubnout. A myslím, že několika se od té doby zase začalo dařit a zase se to trochu rozjelo. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Tomáš W ()
Datum: 21. 06. 2004 19:03

Já s tím "pokušením" zase až takové problémy nemám. Do ketózy se dostanu bezproblémů druhý den (asi to bude souviset s intenzitou cvičení), takže když je nejhůř, tak za dva dny jsem opět nastartovanej. Ale většina kamarádů už ví, že prostě nejím určité věci a ani mi je nikdo necpe - typicky třeba různé lupínky, sušenky apod.

Elo - přijde mi že 100g sacharidů je pořád moc. To je děsná dávka i v případě udržovací fáze. Dost záleží na jejich složení (není sacharid jako sacharid) ale i tak bych se snažil jít na polovičku. Ovšem pokud k tomu necvičíš hardcore každý den, nebo neděláš něco jiného s obrovským výdajem energie. Já třeba na horách při lyžování můžu večer sníst naprosto cokoliv včetně sladkostí a na ketophanu vidím, že se pálení tuků nezastaví. Přece jen 6-7 hodin sportu udělá své. Takže když třeba několik hodin denně děláš něco aerobního, tak je možné že pálíš i při těch 100g sacharidů. Ale jestli sedíš u počítače jako já, tak to je asi moc...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Tomáš W ()
Datum: 21. 06. 2004 19:06

Martin - k tomu cvičení - dáváš si bacha na intenzitu? Spousta lidí to přežene a efekt je úplně opačný. Při aerobním cvičení musíš být schopný říct celou větu aniž bys popadal dech. Tep zkrátka do těch 75% daného pásma (podle věku atd). Jakmile je to víc, tak si tělo bere glykogen z jater a ne z tukových zásob...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 22. 06. 2004 12:01

Tomáši - možná že časem budu schopná sacharidy snížit ještě víc, ale zatím váha začala klesat, nechám to, jak to je a uvidím. Pro mě nebyl problém 200-230 g sacharidů na den, byť těch "dobrých", takže momentální stav je velký skok, nebudu to přehánět, nemám to jako dočasnou dietu, potřebuju najít něco, co bude na dlouho. A chutě mě opustily, jím z hladu, jako normální člověk ! To je ale pokrok! Byla jsem schopná něco jíst snad každý 2 hodiny, víceméně pořád jsem něco užírala, to bylo o nervy.
První týden po té, co jsem se rozhodla se s tím poprat, jsem měla tak kolem 120-130 g, teď druhý týden už kolem 100 g, jednou i 70 g sacharidů/den, možná bych to pod stovku ještě kus dostat mohla. Budu to ještě vychytávat. :-)
To víš, že sedím celý den u počítače, jak jinak. :-) 1-2x týdně aerobik, 2x týdně posilovna, to je maximum, co časově zvládnu, ale myslím, že to stačí. Nemá cenu být uštvaná a hlady polomrtvá, to je na houby, potřebuju být v pohodě, jinak to nevydržím. Jen si tu pohodu nesmím dělat koláči a tatrankami, no. A že k tomu sklony vyloženě mám ! :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Markéta ()
Datum: 23. 06. 2004 22:37

Elo, ty seš taková chytrá ženská, strašně ráda tě čtu. Možná bys mi mohla poradit. Začala jsem držet dietu. Jím hodně celozrnýho pečiva a taky dost ovoce, cvičím 2x denně po dvaceti minutách. Asi za 14 dní jsem zhubla 5kilo. Ted už víc než tejden se nemůžu hnout z místa a nevím čím to je. Dost se cpu hroznovým vínem, dost jím melouny, občas banán. Někdo mi ale říkal, že tohle ovoce není moc vhodný, když držím dietu, protože je je v něm dost cukru. Mě to přijde dost nesmyslný, jde přece o přírodní cukry a to snad při dietě nevadí nebo jo? Přece není možný, aby váha stagnovala proto, že jím denně dost ovoce.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 24. 06. 2004 08:35


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Tymi ()
Datum: 24. 06. 2004 14:12

Tomas napsal:
... tak si tělo bere glykogen z jater a ne z tukových zásob...

Jen drobne upresneni. Glykogen je polysacharid a tudiz se nemuze brat z tukovych zasob ale jen z jater.
Tuky nejdou premenit na sacharity, sacharidy jdou premenit na tuky. Pro nastartovani tukoveho metabolismu a jeho prubeh je potreba pritomnost sacharidu.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Markéta ()
Datum: 24. 06. 2004 14:30

Víš, se mnou je to asi tak: než jsem začala držet svoji první dietu, jedla jsem dost těstoviny, rýži, brambory, naso jenom kuřecí. Omáčky, knedlíky, hovězí nebo vepřový maso mi nic neříká. Jenže můj největší problém vždycky byl a je závislost na sladkostech. Jsem taková frajerka, že klidně sním tabulku čokolády najednou a k tomu ještě sušenky. Když prostě cejtím tu vůni čokolády, jsem jak smyslů zbavená. Kolikrát si říkam, že je to snad lepší, než sex. Hrozný, co?
Před pár rokama jsem na denním příjmu okolo 500 kcal zhubla přes dvacet kilo. Ještě jsem u toho cvičila, i kdyz dost primitivním způsobem( poskakovala jsem na místě a říkala tomu běh). Uznávám, je to asi tak ubohý jako plavat ve vaně ale já fakt zhubla. Z původních 80ti na 70kg asi za dva měsíce a ze 70ti na 58kg za pouhých 24!!! dní. Nedokážu si vysvětlit, jak to, že to šlo tak rychle, ale je to prostě tak. Pak jsem byla na operaci. Dlouho po ní jsem nesměla cvičit a začít normálně jíst kvůli hojení jizev. Samozřejmě jsem se z vlastní blbosti rozežrala a dostala jsem se tam, kde jsem byla. Ted jsem zas na 500 kcal denně. Vím, že je to hrozně málo, jenže já to prostě jinak neumím. Pocitu hladu jsem se zbavila po třetím dnu diety, ale ta chuť na sladký mě nepřechází, což řeším právě tím ovocem. Zkoušela jsem i žvýkačky, ale to mi nějak nepomáha.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: slunicko ()
Datum: 24. 06. 2004 14:59

Ahoj Markéto,
před lety jsem dost drasticky zhubla z 83 kg na 67 kg, asi tak nějak, už si to přesně nepamatuju za dva měsíce. Váhu jsem nějaký ten rok držela zdravou stravou, sportem. Dolů už to nešlo, plácala jsem se na minimálním příjmu. Pak jsem skončila ve špitále s dost těžkou nemocí, po operaci jsem několik měsíců, asi 5 ležela. Pak začala rehabilitovat a jíst. Ale nesměla jsem žádný namáhavý sport, ani plavání, maximálně lehké procházky, žádné túry - a to 2 roky . Dnes mám 102 kg, snažím se rozumně jíst a cvičit.
Vůle nestačí,pokus se najít motivaci.Zvládneš to, ale neříkám, že to nebolí.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Ela ()
Datum: 24. 06. 2004 15:30

Markéto - no já si myslela, že ten příjem bude malý. Jenže - jak dlouho to dokážeš vydržet ? A jak přidáš, všechno si tělo uloží do zásob. A to nemluvím o tom, že bych se asi dost obávala následků, jsem laik, ale řekla bych, že v takovém množství a při takovém složení stravy nelze dodat organismu všechno to, co k normálnímu fungování a zajištění všech funkcí potřebuje. Aspoň nějaké multivitamíny ber. A další věc - až to pak zase přibereš zpátky, zkusíš takovou drasťárnu znova, protože - jak píšeš - jinak to neumíš a dostaneš se do kolotoče, kdy každý pokus ti přinese nějaké to kilo navíc, jinak si to neumím představit.
Já mám se sacharidy úplně stejný problém a právě proto jsem se jich do značné míry vzdala, jinak to nejde. Naštěstí kupodivu to radikální snížení sacharidů ve stravě funguje téměř okamžitě a chutě na sladké se hodně zmenšily a snížila se i jejich četnost, už to bylo k nevydržení.
Na způsob, jak toho dosáhnout, jsem narazila v posledních týdnech v jedné z knížek o této problematice, kterou jsem si nedávno pořídila. Psala jsem o tom ve fóru Zhubneme, nevím, jestli´s to četla. Musím to zaklepat, zatím je to v pohodě, už mi zase začínají padat prstýnky a kalhoty, podle toho poznám, že se váha hýbe. :-) Já těchto knížek četla už víc - od dr. Searse Zónovou dietu, od Michela Montignaca Jím, tedy hubnu a natrvalo, od dr. Agatstona - Dieta ze South Beach (stručný výtah této metody je popsán Ivou v jednom z nejnovějších příspěvků zde v Dietách - je nazván Pro babču Helenu atd.- metoda je hodnocena navzdory poněkud příliš americkému názvu knihy i našimi odborníky velice dobře).
Všechno je to o tomtéž - fuj sacharidy, víc bílkovin, jinak inzulín šílí a sádlo se ukládá. Ale jaksi mě neoslovil požadovaný způsob, jak cukry ovládnout, zatímco ta poslední kniha mě zaujala nějak víc, to mi jaksi padlo do noty. Stručný výtah z mého nejnovějšího objevu jsem popsala právě ve zmiňovaném fóru Hubneme včetně testu na závislost na sacharidech. Mám fakt "dobrý" výsledek - ze 17 otázek 14x ano, závislák jak blázen. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkins - CKD - 2+1 atd... aneb ze 125kg na 90 a na 95 konečných
Autor: Markéta ()
Datum: 24. 06. 2004 18:50

Elo, ve foru zhubneme jsem nic nenašla. Asi už z hladu blbě vidím nebo co. Jinak na tak malým kalorickým příjmu vydržím docela dlouho, ale výsledkem je potom nadměrné padání vlasů, lámání nehtů a jakákoliv rána (třeba když se říznu při krájení brambor) se mi hojí i několik týdnů. A to je právě ono. Vím, že jím špatně, ale já prostě nevím, co jíst. Připadá mi, že sacharidy jsou úplně ve všem. Mohla bys mi aspoň v krátkosti napsat, jaký potraviny by pro mě byly nejvhodnější? Byla bych ti moc vděčná. V tom nekonečným příběhu tloustnutí a hubnutí hraju hlavní roli už tři roky.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.