Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Strany: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
sacharidové vlny
Autor: Slávka ()
Datum: 25. 04. 2004 21:42

SACHARIDOVÉ VLNY - JÍDELNÍČEK

50g Sn: 2 vejce
Sv: 1 netučný tvaroh
Ob: 100g kuřecí prsa
Sv: 1 netučný tvaroh
Ve: 100g kuřecí prsa
Tvaroh lze zaměnit 30g 70% proteinu rozmíchaného ve vodě.
Kuřecí prsa vždy můžeme zaměnit za jakékoliv kuřecí, kuřecí játra, filé nebo tuňákem ve vl.šťávě.
50g sach. jíme 2 dny.

100g Sn: 2 vejce
Sv: netučný tvaroh
Ob: 100g kuř. prsa a 40g rýže /1/3 sáčku/
Sv: netučný tvaroh
Ve: 100g kuřecí prsa a 40g rýže /1/3 sáčku/

150g Sn: 2 vejce
Sv: netučný tvaroh a 2 rýžové Racio chlebíčky
Ob: 100g kuř. prsa a 40g rýže /1/3 sáčku/
Sv: netučný tvaroh a 2 rýžové Racio chlebíčky
Ve: 100g kuřecí prsa a 40g rýže /1/3 sáčku/

200g Sn: 150g bílý jogurt a 50g corn flakes
Sv: netučný tvaroh a 2 rýžové Racio chlebíčky
Ob: 100g kuř. prsa a 60g rýže /1/2 sáčku/
Sv: netučný tvaroh a 2 rýžové Racio chlebíčky
Ve: 100g kuřecí prsa a 60g rýže /1/2 sáčku/

Já už dál nejdu, jídla se mi při těch 200g zdá až dost, takže klesám na 150g,100g,50g,50g a opět
Stoupám v další vlně.

Kdo má zájem, může si vlnu prodloužit ještě o 2dny.

250g Sn: 150g bílý jogurt a 50g corn flakes
Sv: netučný tvaroh a 4 rýžové Racio chlebíčky
Ob: 100g kuř. prsa a 60g rýže /1/2 sáčku/
Sv: netučný tvaroh a strouhaná mrkev nebo protein a banán
Ve: 100g kuřecí prsa a 60g rýže /1/2 sáčku/

300g Sn: 150g bílý jogurt a 50g corn flakes
Sv: netučný tvaroh, 2 rýžové Racio chlebíčky a banán nebo protein a 5 chlebíčků
Ob: 100g kuř. prsa a 60g rýže /1/2 sáčku/
Sv: netučný tvaroh a grep nebo protein a banán
Ve: 100g kuřecí prsa a 60g rýže /1/2 sáčku/

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: tatranka ()
Datum: 26. 04. 2004 08:29

no mfně u toho chybí jedna věc: jak je to se zeleninou, ta se u toho tedy v tom případě nemůže vůbec? to by mi asi chybělo....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Slávka ()
Datum: 26. 04. 2004 18:09

Zeleninu si dávám jen omezene do tvarohu na ochucení. Ono je to neco za neco. Za pet týdnu jsem zhubla pet kilo. Ted jedu 6. vlnu. Uz jsem si na to zvykla, hlad nemám ani pri tech 50g sacharidu.
Horsi to bude, az zhubnu kolik chci, si vahu udrzet.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Slávka ()
Datum: 26. 04. 2004 18:23

Zeleninu si dávám jen omezene do tvarohu na ochucení. Ono je to neco za neco. Za pet týdnu jsem zhubla pet kilo. Ted jedu 6. vlnu. Uz jsem si na to zvykla, hlad nemám ani pri tech 50g sacharidu.
Horsi to bude, az zhubnu kolik chci, si vahu udrzet.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: martin ()
Datum: 26. 04. 2004 22:15

Slavka: tak to je hodne dobry uspech!!! po diete treba 1,5 kila naberete ale s tim se neda nic delat, udrzovat se na nejake vaze je MILION krat lehci nez se k ni prodietovat smiling smiley jestli mate nejake novejsi zaznamy-poznatky-zkusenosti tak se podelte (aspon na mail)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Tymi ()
Datum: 28. 04. 2004 19:15

"udrzovat se na nejake vaze je MILION krat lehci nez se k ni prodietovat "

pro vetsinu smrtelniku je mnohem snazsi zhubnout na nejakou vahu nez pak tu vahu udrzet.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Ela ()
Datum: 28. 04. 2004 22:56

Ono je hlavně nejtěžší ZAČÍT hubnout. Připustit si ten problém. Donutit se zapomenout na nesmyslné diety a pustit se trpělivě na cestu trnitou, ale jedině možnou - míň jíst, víc se hýbat. Vlny sem, vlny tam, to už je jedno, vlnit, počítat kilojouly, dělit - míň na příjmu musí být tak jako tak. A to udržování je fakt těžký. Zřejmě hlavně první rok, pak se už asi metabolismus přizpůsobí nové váze a taky nové návyky už zakotví pevně v palici. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Martin ()
Datum: 29. 04. 2004 22:20

TYMI: proc myslis? co je tezsi? zhubnout pet kilo? (samotny proces hubnuti)
nebo zhubnout 5 kilo a pak 2 nabrat a udrzet to?(udrzovacka)
co je tezsi pro telo? byt porad v deficitu, byt unaveny, malatny, jeste do toho vseho cvicit, nemit na nic energii ANEBO trochu povolit, cerpat nove sily, zacit jist trochu vic, davat si tak dlouho odepirana jidla alespon v malych davkach,lehce neco nabrat (treba ty dve kila-TO ZE CLOVEK NECO MALO NABERE---S TIM SE NEDA NIC DELAT) a byt v pohode??? podle me to druhe ...

ELA: podle me jsou zacatky vzdycky v poho protoze vsechno jde jak po masle, prvni kila dolu, prvni centimetry v pase, prvni uspechy, radosti (uz zacinam basnit) ... atd smiling smiley ja treba ted jedu CKD (nekdy vam o tom napisu clanek)... uz 3.tyden a i kdyz je to HODNE vesela dieta a uz jsem dal 4 kila dolu (v zrcadle novy jsem uplne clovek, - 4 cm v pase) tak mi zacinaji nektere veci vadit ... porad malinkaty-minihlad, porad ty same jidla ... uz mi z toho hrabe no posud sama:
50g slaniny + 2 vajicka
tunak v oleji
50g cabajske klobasky
50g 45%eidamu+cca 5 litru vody denne
na vecer poradny lok oleje
a tak to mam furt dokola ....
pondeli tezky trenink, utery lehoucky trenink, patek kruhac a potom az do soboty vecera CARB UP (moje jedine stesti na svete smiling smiley
a to nechci videt jak pojedu ten ctvrty tyden ....
sice to sem az tak uplne (skoro vubec) nepatri ale musel jsem se trchu rozpovidat,jsem uplne hotovy sad smiley

martin-na-dne

jen kdyby to nekoho zajimalo:
www.c-k-d.com (english)
www.biomag.sk (slovensky, po vstupu dat clanky nebo tak neco a tam to najit)
www.ronnie.cz (cesky ale tam nevim jestli je kompletni clanek)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Ela ()
Datum: 29. 04. 2004 23:09

Martine - 4 kila ? No to jsi ale šikula ! :-)
Ten jídelníček je fakt děsnej, nic pro mě ! Fuj - večer VYPÍT OLEJ ?!? Ne, děkuji. Copak jsem robot Emil ?!

Ještě k tomu deficitu - já jsem unavená tehdy, když jím moc, ne když jím tak, abych dosáhla deficitu. Samozřejmě přiměřenýho, ne když bych šla na řekněme 3500-4000 kJ. Ale při 5500-6500 kJ na den jsem čiloučká jedna radost, nesmí být příliš sacharidů. Což je u mě cokoliv pod 60 % denního příjmu, neboť jsem spíš býložravec, kvůli mě zvířátka vraždit nemusej. Ještě tak podojit kravku. A když jí svišti namasírují pěkně hřbet, jak si žije, pane ! :-)

No tak ti přeju zdar a sílu v tom CKD, fujtajbl vespolek, milá pážata ! :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Martin ()
Datum: 30. 04. 2004 08:53

Ela: uz se tesim na ten objem az skoncim tady tohle ... pripadam si ted takovy malinky ale kdybych to mel tak nejak zhrnout: CKD je podle me nejucinnejsi dieta, myslim si ze uz nikdy nepojedu nic jineho, sice jidla jsou monotonni ale to je spis moje vina ze se nesnazim experimentovat (mohl bych zaradit veprovy stejk, nejakou zeleninu + olivovy olej atd ) ono v kazde diete jsou ty jidla tak nejak monotonni smiling smiley .... HLAVNI PLUS tehle diety je podstatne mensi pocit hladu nez u cehokoliv jineho a MINIMUM spalenych svalu ...

jen tak mezi nama ty bys byla idealni kandidatka na tuhle dietu, cvicit chodis, zhubnout chces(i kdyz nevim jaky je tvuj momentalni cil smiling smiley proste bys mohla tady tem zenskym ukazat neco konecne funkcniho ... ,ale premlouvat te nebudu smiling smiley

tema deficit:"já jsem unavená tehdy, když jím moc, ne když jím tak, abych dosáhla deficitu" nemyslela jsi to jakoze kdyz se poradne najis?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Ela ()
Datum: 30. 04. 2004 10:12

Martine - jsem schopná jíst málo, nejsem schopná nejíst sacharidy. Být pár dní na téhle hrůze, vyžrala bych pak komplet nejbližší pekařství. Maso mi moc nejede, víme ? Polož přede mě překrásně vypadající steak a vedle chleba s máslem, vyberu si chleba. :-)
Ale když jsem dokázala smíšenou stravou zhubnout 10 kilo, z toho 7 kg jsem dlouhodobě udržela, tak těch 7-8 kg, která mi ještě aktuálně vadí, snad dokážu taky. A když ne, svět se nezboří.

A unavená jsem, když se "pořádně" najím, jo jo. Nesmíš zapomínat, že dávka třeba nějakých 15000 kJ pro mužskýho je normálka, ale já, starucha se 160 cm výšky ? Když budu dlouhodobě mít příjem do 6000 kJ, půjde to. Při cca. 8-9000 stagnuju, jak to jde výš, přibírám. Se znám, ne ? Ale ty budeš zaručeně mít výhrady. :-)))

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Martin ()
Datum: 30. 04. 2004 10:54

To je na tom prave to nejhezce ze tady tohle jedes od nedele (nebo pondelka) do patku odpoledne,pak nasleduje lehoulinky trenink a pak sezeres co uvidis (stejne tak v sobotu po cely den-odborne se tomu rika CARB UP=zranice) ja uz jsem si treba vcera nakoupil velke granko,velkou nutelu, trochu masa(prsa), kamion ryze,omacky,kybl piskotu, milion tatranek a fidorek a uz odpocitavam posledni hodiny ... proste si muzes dat miliardu tvych oblibenych rohlicku z pekarstvi nebo co a NEMUSIS se strachovat ze neco pokazi protoze odborny UCEL carb up je naplnit svaly glykogenem aby jsi mela energii na nadchazejici tezky trenink(v nedeli vecer nebo v pondeli vecer)...a od nedele rana znova stary rezim...
taky mi to prijde ze si telo HODNE ulevi pres vikend(hlavne psychicky), nemusis treba delat neco extremne striktne ... proste zeres zeres zeres a svet je krasnysmiling smiley

To ze mam vyhrady je snad soucast diskuze,ne? (jestli ti to vadi tak ti budu klidne na vsechno prikyvovat, staci rict, ale jsi jedna z mala ktera ma co rict smiling smiley jinak kdyz ci das to www.c-k-d.com , kliknes na diskuzni forum a tam zadas vyhledat slovo women a vsechno(vsechny prispevky) si prectes tak ohledne teorie hubnuti se dozvis vic nez za cely zivot ...

jinak reseni chuti na sladke pomoci zvykacek uz jsem tu nekde psal ...

UNAVA: takze to pomalicku zhrneme smiling smiley z ceho si vice a hlavne jak dlouho unavena?
z toho ze se prejis masa a jsi unavena 2 hodky nebo z toho ze treba 8 tydnu dietujes? smiling smiley

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Tymi ()
Datum: 30. 04. 2004 11:31

Ela napsla:
Ale při 5500-6500 kJ na den jsem čiloučká jedna radost, nesmí být příliš sacharidů. Což je u mě cokoliv pod 60 % denního příjmu, neboť jsem spíš býložravec, kvůli mě zvířátka vraždit nemusej.

Elo, uplne s tebou souhlasim ale tady jsi to napsala nejak spatne ( Chapu ze 60 % jsou sacharidy)


Sacharidove vlny a CKD ( dle meho diety na podobne principu) jsou humus. Zatezuji hroznym zpusobem zazivaci ustroji ( ledviny ) . Nikoho sice nezabije kdyz si je parkrat bude drzet ale delat to vetsi cast sveho zivota muze jen fanatik a silenec kteremu nezalezi na vlastnim zdravi.

P.S.
Prepokladam, ze se bavime o lidech kteri chteji hlavne zhubnout a o kondicni kulturistice a ne o zavodni a vrcholove.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Tymi ()
Datum: 30. 04. 2004 11:46

Martin napsal:
proc myslis? co je tezsi? zhubnout pet kilo? (samotny proces hubnuti)
nebo zhubnout 5 kilo a pak 2 nabrat a udrzet to?(udrzovacka)

Ty mluvis o necem jinem nez ja. -5, + 2 , to je celkem -3 kg. Rozdil ve vaze plus minus 2, 3 muze byt normalni sezoni kolisani vahy. O tom jsem se nebavil. Pro velkou cast zenskych tady na foru ktery chtely zhodit 10 - 20 kg bylo daleko jednodusi to udelat nez to pak znovu, do roka, do dvou nenabrat. Nekomu se nepodarilo ani to snizeni vahy, a jen malokomu se podarilo si to udrzet. A pri 20 kg dolu a pak 2 kg nahoru nema zadny vyznam. ( ale mozna jsem moc velky pesimista)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Ela ()
Datum: 30. 04. 2004 11:48

Jen ty výhrady měj, " já jen žertovala, Ivánku" (blbá Nasťa z Mrazíka).
Na ty stránky kouknu večer, jsem osoba zvídavá.

Ta únava ? Z masa určitě ne, já jsem se snad jaktěživ masa nepřejedla. Tento týden třeba jsem měla kousek masa v pondělí a pak ve středu 2 kapustové karbanátky. Toť vše a do konce týdne už žádné maso neplánuju.
To spíš se dokážu přežrat těch sacharidů, a to tak, že do bezvědomí. Takový štrůdl aby drželi kilometr daleko, jinak to do sebe nasoukám na jedno nadechnutí. :-)
Já prostě spíš tíhnu k jednoduché stravě, ovesné vločky, špaldové müsli, celozrnné těstoviny, parboiled rýže, celozrnné pečivo, mléčné výrobky, přicházím na chuť sójovému masu, tofu, k tomu co nejvíc zeleniny a ovoce, na něco od masa mám chuť čím dál míň. A je mi při takové stravě fajn. Z masa je mi někdy divně. Takže jsem si řekla, že se vykašlu na honění co největšího procenta bílkovin a budu se řídit tím, co mi vyhovuje. Takže s bílkovinami většinou nejdu nad doporučovaných 70 g na den, spíš tak mezi 40-60 g na den.

Únava bude u mě myslím souviset s hladinou cukru v krvi, možná jsem citlivější na pokles a jsem pak chcíplá, ale to se projevuje právě, když zapomenu na dobrý vychování a zdlábnu něco z bílý mouky a hodně sladký. A jak jsem chcíplá, no tak to vylepším něčím dalším a jsem ještě chcíplejší a je to jak kolotoč.
Takže jsem se v poslední době zase umravnila a hlídám to.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Martin ()
Datum: 30. 04. 2004 12:08

"Ketozou" se leci se lide(i deti) trpicimi epileptickymi zachvaty, nemyslim si ze by doktori nekoho vylecili z epilepsie takhle jenom proto aby mu pak mohli odebrat ledvinu ...

vic nez 4 tydny se CKD stejne nedoporucuje, protoze se potom nedostavuji vysledky. nikdo to nepojede pul roku v kuse ... ten kdo ano tak je fakt silenec

kdyz uz nekomu vadi nasycene tuky tak to muze kompenzovat olivovym olejem

Jak zatezuji "vlny" ledviny? vlny jsou podle me ok

priklad ze zivota: lidi v praveku, kdyz chytli a zabili mamuta tak taky treba mesic zrali jenom maso a zeleninu ...

jeste me napadla treba dehydratace ... v kazde diete je piti LITRU vody samozrejmosti takze s tim problem taky neni

Zaver: Nez mit 5 roku nadvahu (+dalsi milion nezdravych ucinku spojenych s ni) je lepsi to behem pul roku oddietovat a pak byt zdravy smiling smiley

PS: ja predpokladam ze :principy hubnuti jsou vsude stejne ...
neco mi rika ze i zavodni kulturiste chteji HLAVNE zhubnout tak proc bychom se nepodivali jak to delaji, myslim si ze jim to docela jde tak proc od nich neco nepochytit??? za ta leta uz to musi mit docela zmaknute ...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Tymi ()
Datum: 30. 04. 2004 14:00

Vlny ( v nizkosacharidove fazi ) zatezuji ledviny nadmernym prijmem bilkovin, jatra nadmernym prijmem tuku.

Zavodni kulturiste
Uz ztracim nadeji, ze se na necem domluvime. No, snad nam pomuze kdyz si ujasnime cil zavodnich kulturistu. Jejich cilem neni hlavne zhubnout, jejich cilem je vyhrat zavod. t.j. hlavne nabrat svalovou hmotu pri zachovani pomeru tuku nebo jeho snizeni. Proste mit na kazdem zavode o par kg svalu vic a par gramu tuku min nez meli v predchozim zavode.

K lecbe epilepsie ketozou se nebudu vyjadrovat. To bych varil z vody ale jako argument pro CKD a vlny to stejne neberu. Vetsina lidi epiepsii snad netrpi.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Martin ()
Datum: 02. 05. 2004 21:25

TYMI:kdyz pijes hodne vodu tak opravdu nic nezatezujes, klidne si zkus udelat jaterky po vlnach nebo bez na odber krve po ckd, uvidis co ti reknou ...

a jaky je jejich cil v diete?myslis si ze tri mesice pred zavody nekdo mysli na novou svalovou hmotu? uz ne, ted se kazdy snazi zhubnout. Opravdu to nejsou zadne ufa z vesmiru, jsou to taky lidi...

to ze se tim leci epilepsie jsem chtel rict to ze to BUDE V KLIDU co se zdravi tyka ...

"neshodnem" ... asi jsme oba dva z jine skoly smiling smiley

ELA: smiling smiley ktomu opravdu bez vyhrad smiling smiley jen tak dal ...(vidim ze uz mate svuj vyhovujici system)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Tymi ()
Datum: 05. 05. 2004 11:19

V klidu TO NEBUDE. (co se zdravi tyka)

podilis se tady na vzniku mytu o neskodlivosti ketogeni diety.

Cituji:
webhost.sun.ac.za/nicus/Factsheets/ Ketogenic%20diet.pdf

"This diet, however, is a very rigorous and should only be used as a last alternative once polyharmacology has failed.

Complication
Short term
These include dehydratation, hypoglycaemia, vomiting, diarrhoea and refusal to eat.

Long term
Kidney stones (3-5%), recurrent infections(2%), metabolic derangements such as hyperuricemia(2%), hypocalcemia(2%), decrease amino acid levels and acidosis(2%), hypercholesteromia(29-59%), irritability, lethargy and refusal to eat(3-9%) "

Dalsi vec je rozdil mezi "Ketogenic diet for epilepsy" (KDE) a zde uvadenymi sacharidovymi vlnami a CKD dietou v mnozstvi prijmu bilkovin. U KDE jde o 1g na 1kg hmotnosti, u sach. vln a CKD to bude vyssi prijem bilkovin. ( takze, dle meho, jeste horsi zdravotni dusledky)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: sacharidové vlny
Autor: Martin ()
Datum: 07. 05. 2004 20:04

dehydratation, hypoglycaemia, dehydratation, hypoglycaemia, vomiting, diarrhoea and refusal to eat.

dneskem jsem zakoncil moje 4tydenni ckd a krome pocitu hladu jsem nemel nic z toho co je nahore, nevim proc zakazujes neco co fakt funguje, pripadas mi jako odbornik na vyzivu co propaguje svuj novy hit smiling smiley prvni napises ze beh na lyzich je anaerobni aktivita, pak mi malem tvrdis ze diky ckd zemru o deset let driv, asi bych mel podle tebe zacit hrat volejbal nebo co abych zhubnul, a co kdyz mi u volejbalu nekdo zasmecuje do bricha? ja se pozvracim a poseru a pak napisu ze vedlejsi ucinek ckd je "vomiting and diarrhoea" smiling smiley ... presne v tomhle stylu je ten tvuj prispevek nahore ... zapomel jsi zvyraznit dalsi vetu:

"These complications are normally experience on INITATION of the diet and can be reduced by the gradual implementation of the diet or use of the modified MCT KD"

takze to nastesti bude v pohode

jeste pro poradek (tvuj clanek)

Very Long Term Complications
Complications occurring after 2 years have not been reported

jinak moje ckd-zhrnuti: celkove vaha - 5 kilo, ubytek v pase - 4 cm, celkove tedy spokojenost smiling smiley

vedlejsi ucinky tedy krome maleho hladu ZADNE ani na zacatku diety (initation of diet)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.