Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Strany: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Radka ()
Datum: 15. 04. 2004 14:33

Dobrý den, je mi 32 let, při výšce 173 vážím 90-92 kg. Mnoho let jsem bojovala s nadváhou a můj neúspěch vždy skončil na slabé pevné vůli. Poradí mi někdo, jak si pevnou vůli udržet ?
Asi ve 26 letech / 80 kg jsem zkusila program na hubnutí podle knížky "Zbrusu nová za 30 dní" od americké autorky, byla to knížka se stravou, cvičením, kosmetikou a návodem na psychickou pohodu. Po prvním měsíci jsem zhubla cca 7 kg a minimálně půl roku jsem si tu váhu udržela. Pak kila šly opět nahoru, tak jsem absolvovala program podruhé, váhu jsem snížila jen o 4 kg. Nedokázala jsem vytrvat a nevrátit se ke špatným stravovacím návykům. Ve 28 letech jsem zkusila "zlatá vajíčka" Adipex, a k tomu ještě 2x týdnu chodila na aquaaerobic a za 3 měsíce jsem shodila 13 kg - na 75 kg. Byla jsem sexy ženská, k nakousnutí. Na aquaaerobic jsem chodila s kamarádkou, pak se bohužel odstěhovala mimo Prahu. Během 4 let moje váha dosáhla až 94 kil. Špatná strava, pozdní večeře, absence pohybu. Delší dobu se váha pohybovala mezi 90-92 kg. Pak mě potkal rozchod po 5 letém vztahu a ze stresu a problémů jsem během 2 týdnů ztratila pár kil - k dnešnímu datu digiváha ukazuje 86,5 kg. Aspoň nějaký start, i když ne za příjemných okolností. Najde se sympatická žena, která by do toho šla se mnou, ve dvou se to lépe táhne. Bydlím na Praze 10, ráda bych našla někoho, kdo má alespoň chuť sportovat (aquaaerobic, kolo, výlety, taky chci zkusit brusle yawning smiley))), navzájem se podporovat a třeba měsíc, dva se stejně stravovat. Koupila jsem si skvělou knížku "Vysoká škola hubnutí" od Edity Sipeky. Jsem typ člověka, který jde cílevědomě za cílem a stane se něco, že se zastaví = slabá pevná vůle. Ráda bych věděla, jak vy bojujete se slabou vůlí, co si vymýšlíte za silné motivace atd ? Přeji všem hezký den a spoustu sluníčka.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Renata ()
Datum: 15. 04. 2004 17:53

ahoj Radko,
tuhle knížku jsem četla před 1/2 rokem, před 1/4 rokem jsem přečetla Dietu Palm Beatch a teď čtu Deset návyků přirozeně štíhlých lidí. JAk myslíš, že to dopadlo?
Tušíš- li , že nic, tušíš správně.Jsou tam rady, které mají 100% pravdu, ale co dál? Jednu důležitou věc, jsem tam našla. Chce to jít hodně do hloubky a zjistit, proč jsme ke svému tělu tak nemilosrdné, že je dokážeme vykrmovat do takových rozměrů, kdy už se nedá říct nic jiného než BRRRRR! yawning smiley)) Zkus to! Já začala
"žrát" u televize, protože jsem byla zvyklá u ní kouřit. S tím jsem před skoro 6 lety skoncovala, ale stala se ze mě baculka. Když jsem si to uvědomila, na televizi se dívám z rotopedu a pak ještě (pokud jde něco pro mě) trochu hejbnu zadkem. U obojího se věru špatně přejídá!
Ještě jedna pro tebe potěšující zpráva: je prý dokázáno, že kila shozená stresem,se velmi špatně nabírají zpátky.
S láskyplným pozdravem Nad sebou zvítězíme se loučí Renata

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Ivča ()
Datum: 16. 04. 2004 13:03

Sama nevím, ale podívej se na www.nápravník.cz/hubneme Myslím, že jedna z aktérek se jmenuje Jarka, taky z Prahy a sháněla k sobě kámošku na cvičení.
Vím, že to je hodně důležité mít někoho k sobě. Iva z Kadaně

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Radka ()
Datum: 16. 04. 2004 13:52

Ahoj Renato, ale co, aspoň v těch knížkách se něco najde pozitivního yawning smiley))) No - s těma stresovýma kilama to asi nebude pravda, mám dvě kila zpátky yawning smiley((( no těhůh. Já předtím skákala radostí, div že jsem nezulíbala váhu yawning smiley))) No, Edita Sipeky tvrdí, že pokud se do hubnutí budeme NUTIT, nezhubneme. Takže přes všechny nepříjemnosti se pokouším myslet pozitivně yawning smiley))), stýkat se s přáteli, naprogramovat svůj organismus tak, aby se o jídlo hlásil každé 4 hodiny (nikoliv v noci yawning smiley))), kamarádka, pořádná baculka tímto způsobem sice strašně pomalu (od září 2003) ale jistě zhubla 11 kilíčků.
Rotoped jsem měla taky, jezdila jsem na měm jak cvok, ale jednou jsem to tak totálně přehnala, rudá jak rak a po osprchování jsem ani nedokázala vylézt z vany. Rotoped už nikdy více, okamžitě jsem ho prodala a stokrát milejší je klasické kolo a výleteček do přírody yawning smiley))) Teď jsem se aspoň vrátila k aquaaerobicu, tak doufám, že mi to nějaký čas vydrží.
Přeji Tobě i všem ostatním fajn víkend.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Radka ()
Datum: 16. 04. 2004 14:10

Ahoj Ivko, dívala jsem se na Tebou zmiňované stránky, ale jsou trošku nepřehledné yawning smiley((( a nedostačující...... takže k Jarce se těžko dostanu. Maximálně jsem se dostala na data počátku a cíle hubnutí, to je celé.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Petra ()
Datum: 24. 04. 2004 10:25



Ahoj Radko,

recept na pevnou vůli asi není,buď to ji máš nebo ne.
Ale pokud scháníš parťáka na cvičení a na kolo,tak se hlasím.Osm let jsem chodila pravidelně cvičet aerobic a te´d mi to moc chybí,nehledě na ručičku váhy,ale chtěla bych s tím něco udělat a nemám nikoho k sobě,tak pokud budeš mít zájem,tak se ozvi a skusíme se domluvit.
Petra

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: HANKA ()
Datum: 24. 05. 2004 19:25

JÁ JSEM PŘED 2 ROKY ZHUBLA 20KG(PEVNÁ VŮLE U MĚ VZNIKLA ,CHTĚLA JSEM HROZNĚ MIMINKO)LEŽELA JSEM 3 MĚSÍCE V NEMOCNICI A POVEDLOSE.TEĎ MÁM TU VÁHU ZPÁTKY,HUBNU NA NOVO.TEĎ MĚ MOTYVUJE MOJE ZDRAVÍ,MÁM KŘEČOVÉ ŽÍLY KTERÉ SE MĚ PO PORODU ZHORŠILI.A RÁDA BYCH SE JEDNOU DOŽILA VNOUČAT.MOTYVACE ZDRAVÍ.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Jarka ()
Datum: 24. 05. 2004 23:21

Nevěř, že kila shozená stresem,se velmi špatně nabírají zpátky. Mám to vyzkoušené. V lednu mi vážně onemocněl manžel a já strachy, jak vše dopadne shodila 7 kilo za měsíc. A co myslíš, vše dobře dopadlo a já mám 9 kilo nahoře.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Iva ()
Datum: 27. 08. 2004 21:19

Nezlobte se lidi .Hledám k sobě člověka který bojuje se svou vůlí se svými kily se svým vnitřním jáááááá .Výlety ,cvičení ,kultůra,přátelství -kamaráda či kamarádku do deště a nepohody .Značka ?Přemoct špatné chmůry ´= nový nábij do života . AHOJKY Ivka

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Iva ()
Datum: 27. 08. 2004 21:34

Jsem já to ňoumelík ani jsem nenapsala kde vegetuji - bydlím veVrchlabí ==== oprava do minulého psaní NOVý Náboj do života Dík za odezvu. Zdraví Ivka ahojky ´

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udr�et pevnou vůli ?
Autor: moncatko ()
Datum: 07. 09. 2004 15:41

Cauky lidi,
ja chodim na vysokou banskou a bydlim na kolejich, nenajde se nekdo kdo by se mnou chodil na aguaarobic, aerobic nebo do posilovny. Samou me to moc nebavi.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: linditko ()
Datum: 22. 12. 2004 13:37

tady je to zajímavý,akorát mě štve jak ti administrátoři mažou jim nevhodná slova!to pak člověk ví prd!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Monis ()
Datum: 19. 01. 2005 00:14

Ve dvou se to lépe táhne .
ahojky ráda bych chodila na aquaaerobik ,hledám tímto kamarádku která by chodila.Jsem s Ústí nad Labem

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Therisek17 ()
Datum: 28. 04. 2005 18:21

Tak tohle už jsem řešila mockrát. Asi před týdnem mamka domů přinesla jakýsi hubnoucí speciál od jakéhosi časopisu a tam se objevila věta: Když to nedokážete do léta, tak to nedokážete nikdy. Možná (určitě) je to blbost, ale já jsem ráda naivní, tak jsem si řekla, že na tom sakra něco je (aspoň se snažím využívat kouzlo autosugesce). Navíc už jsem párkrát slyšela, že v obličeji vypadám velice pohledně a kdybych tak těch deset kilo zhubla, kluci by doslova slintali. To mě nakoplo úplně nejvíc.
Navíc kupuji časopisy typu Cosmopolitan, kde je spousta sexy koček, a když se mi nějaká fakt líbí, vystřihnu si ji a nalepím do sešitu, který jsem nadepsala MOJE MOTIVACE. K tomu si zapisuji do grafu (každý den), jak se moje motivace mění. Když cítím, že začínám mít nebezpečné chutě a křivka na grafu jde dolů, důkladně si prolistuji sešit, a znovu si řeknu: Bylo by supr takhle vypadat, ale toho rozhodně nedosáhnu konzumací čokolády nebo esíček. Dám si tedy radši půlitr vody na ex a chuť mě přejde. Zatím mi to vychází a stále vymýšlím nové nápady, jak udržet vůli, nebo se minikaloricky zaplácnout.

Všem přeji mnoho štěstí, vždyť jídlo není všechno, nuda se dá zabít i jinak.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Macka ()
Datum: 07. 05. 2005 20:03

Ahoj Radko,

myslím, že jsem na tom úplně stejně jako Ty. Při výšce 174 cm vážím 93 kg. Jsem strašně tlustá a jsem z toho docela nešťastná. Navíc se devátého září vdávám. Strašně ráda bych s tím něco udělala, ale pevná vůle zapadla někam a já ne a ne ji najít yawning smiley(
Nejhorší na tom je, že vím, že to jde. Před několika lety jsem byla v zahraničí na stipendiu. Přímo v hotelu, ve kterém jsme bydleli byla posilovna, sauna a parní lázeň. Byla zima, permanentka stála pár korun a navíc nám na jídlo moc nezbívalo. Každé ráno jsem snídala ovesné vločky, k obědu většinou polévku a chleba. Tenkrát pro nás byli nejlevnější banány, zelí, jablka, bílé jogurty. Fakt je ten, že jsem taky každý den odpoledne minimálně hodinku spala a ke studiu si vybírala pouze to, co mě bavilo. Bylo to naprosto ideální. Každý den jsem kolem čtvrté odpoledne chodívala do posilovny, střídala aerobní cvičení (chůzi na pásu a rotoped) s posilováním. Břicho jsem posilovala každý den. Postupně jsem se dostala do fáze, kdy mi "neaktivita" působila problém a hubla jsem s naprostou lehkostí. Dostala jsem se na váhu 72 kg. Mým cílem bylo 69, ale stipendium bohužel skončilo. Po skončení jsem se dostala na váhu 74 kg, ale stále mi zůstalo vytrénované tělo. Mám docela pořádnou kostru, takže štíhlá nikdy nebudu. Průšvih začal státnicemi (před dvěma lety) a nástupem do práce. Navíc jsem se z jižní Moravy přestěhovala za přítelem do Prahy a nastoupila jako asistentka jednatelů jedné německé společnosti, která provozuje síť maloobchodních diskontních prodejen (pokud se budete někdy ucházet o místo - vyhněte se jí obrovským obloukem). Nepříjemná atmosféra v práci, nezajištěné stravování, dlouhá pracovní doba, mnou nenáviděná Praha, žádné kamarádky = měla jsem pocit, jako bych nežila. Výsledkem je 93 kg!!!! Teď už skoro rok pracuji v jiném zaměstnání, ale řekla bych, že jsem si "zadělala" na průšvih. Moje obezita mi začala způsobovat zdravotní problémy. Nejdřív mě chytly záda, pak dýchání, vysoký tlak..... Posledních pár týdnů brouzdám po internetu a snažím se si tak nějak "zesumarizovat", jaký mám vlastně problém. Já už jsem na tom tak, že nehubnu, ani když celé dva měsíce jím poloviční porce a k večeři jenom salát. Vím, že bych potřebovala cvičit. Potřebovala bych ale zase najet na program "cvičit každý den" a po pár týdnech to půjde samo. Nemám ale s kým a pořádně ani nevím, kam jít v Praze, aby mě to bavilo a bylo to finančně únosné. Bydlím na Praze 13 (Hůrka) a pracuji na Zličíně. Pokud bys ale měla zájem a mohly bychom se domluvit, budu moc ráda, když se ozveš.


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Dobračka ()
Datum: 09. 05. 2005 07:28

Ahoj Macko, zkus se podívat na fórum Hubnutí II. Je nás tam kupa i stejně vážících a mladých jako ty, je tam i pár budoucích nevěst. Všichni se navzájem podporujeme a daří se nám hubnout. Radila bych ti skusit přečíst všechna témátka začínající SBD - je to fajn dieta - nebo spíš způsob stravování, protože nejsou trvale zakázané potraviny a s tím by se ti určitě podařilo i do tvé svatby pořádně hnout s váhou dolů.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Petra ()
Datum: 09. 05. 2005 10:16

Macka - určitě se k nám na fórum Hubnutí II přidej. TAké plánuji svatbu na září a proto se tam také vyskytuji. Už se na tebe těšíme kvet

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Macka ()
Datum: 09. 05. 2005 13:21

Rozhodně na to mrknu yawning smiley)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Kristy ()
Datum: 17. 05. 2005 09:49

Ahojky Radko a všichni tady je mi 32 měřím 173 a váží 94,když jsem si přečetla Tvůj článek,jako bys mi mluvila přímo z duše......jsem na tom naprosto stejně a stejně jako Ty hledám někoho,kdo by měl chut a odvahu zavítat do posilovny,fitka nebo plovárny mezi ty povětšinou hubené lidičky........nemám odvahu chodit sama,tak se tímto nabízím jako spolubojovník na cvičení.......jsem z Prahy 3 Zižkova.Pěknej den přeju šem.


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak udržet pevnou vůli ?
Autor: Evulik ()
Datum: 26. 05. 2005 09:07

Kristy, já vím co to je se cítit hrozně v posilovně kde kolem Tebe je spousta vypracovaných těl a sama - brrr hrůza. Ale pokud své hubnutí budeš odkládat jenom kvůli tomu, tak nezhubneš nikdy (vlastní zkušenost) :-( Prostě se do toho musíš pustit, zatím aspoň přejít na zdravou stravu a příjem s méně kaloriemi na den - tělo okamžitě zareaguje a kila začnou mizet JO pak přidáš nějaký pohyb - nemusíš hned do posilovny - stačí delší vycházky, projet se na kole, nebo si jen tak doma protáhnout tělo s posilovacími cviky - ale to musíš chtít a jít za svým cílem ! Pokud se pevně nerozhodneš - tak to nedokážeš (také vlastní zkušenost)
Mně je 40 let (teda bude v červenci) měřím 172 cm a 1.1.2005 jsem vážila 102,2 kg (vykrmené prasátko), velikost oblečení 50 DĚS NE pak jsem se rozhodla, že takhle dál ne a začala bojovat. Leden jenom umírnění v jídle (-5kg) od února k tomu pravidelný pohyb JO dnes vážím 78,9 kg - ještě musím dát dolů minimálně těch 6 kg - ale víš jak je to báješné mít velikost oblečení 42 z té 50?
Musíš chtít a prát se s tím - bez boje ničeho nedosáhneš ! Držím Ti pěstičky ať si silná a nakones zvítězíš vyhra

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.