Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Strany: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Vlastni cesta
Autor: Dasha ()
Datum: 04. 01. 2003 11:56

V roce 1996 jsem v86ila 93 kg.Rozhodla jsem se hubnout pod vedenim lekare.Kdy6 jsem se doktorce s duverou sverila ,tak se me zeptala kolik do toho chci dat ( Kc). Najednou se lekarka premenila v dilerku a zproneverila se svemu poslani.
Pochopila jsem ze pokud chci neco zmenit musim to udelat sama.
Koupila jsem si digitalni vahu , malý sešit a zacala jsem hned.
Vytvorila jsem si vlastni pravidla
1) každe rano po vyprázdnění se zvážit a hodnoutu zapsat
2) vše co snim a vypiju zapisu do notesu ( cas , kololik ( plátek, hrneček,ks.váhu a pod.) , a co )
3) pohybové aktivyty ( cvičení , procházka, plavání,posilování ..sex ... )
4) pocity ( pohoda , nervozita , bolest hlavy, chripka, oslava, u zen -menstruace ....)
5) predsevzeti na druhý den - krátce jasně ( hubnu moc rychle ,musim přibrzdit , dam si jen jednu kavu, posilovat záda , musím víc pít ! a pod. )

Zásada je :
-pit, pit ,pit ( nejlepe zeleny caj,vodu s citronovou , nebo pomerancovou prirodni stavou.) Kava neni piti !!! naopak odvodnuje !!! Mleko neni piti , ale jidlo !!!
Budete sice curat jako zavodni koroptev , ale to je dobre ,odplavuji se skodlivyny,nedokayu to odborne vysvetlit , ale ten tuk se z tela musi nejak dostat.
-Jim od rana , tak 5 x . Posledni jidlo mam v 17 hodin .
Jim v podstate vse podle zasad zdrave vyživy, hodne ovoce , zeleniny ( ty jsem zásadne nemíchala , jeden den ovoce ,jeden zeleninu) jinak jsem mela plynate bricho .NeJedla jsem ( bileho pecivo ,uzeniny , tucna jidla ) Zasada je ale jen male množstvi. Použivam male taliřky na servirovani.
Po 17 hodine , v pripade ze mam opravdu velky hlad jim NULOVA JIDLA - okurku, rajce, vareny kvetak, Doporucuji vecer sklenku Bileho vinneho striku. Po cviceni si davam male pivo.
Sichr je sichr ! Obcas se mi stavalo , ze jsem nemela chut k jidlu , nebo cas se najist. TO JE SPATNE !! staci si koupit bonbomy z hroznoveho cukru a alespon jednu - dve si dát.Pokud se tak nestane prichazi neprekonatelna unava.
Vitamíny . protoze jsem uz ve strednim veku a predstava povisle kůze nic moc jedla jsem hlavne E cko, provitamin A , B - NA NOC !! , C . Jinak nic vše je v potravinach.
Z diety se mistal zivotni styl , pravda je ze chodim jen 1 - 2 tydne cvicit ,vic nemam cas.
Z 93 kil mam 70 - 73 ,( merim 170 cm) do dnes 4.1.2003 Tech dvacet kylo jsem shodila ale behem 4 mesíců .
To je moje cesta , bez drahych potravinovych doplnku,bez negativniho dopadu na zdravi ( mam chlesterol 4,2) , bez stresu . Klidne jsem si dala sice vyjimecne moje oblibene Ferero s vedomim že je vynecham v uvedeny den obed. No a co ?! Nejhorši je se stresovat. Kdyz delam nejako dobrou veceri pro rodinu a ja si ji nechci vecer snist.Schovam si ji na rano . Vite jak se mi s chuti vstava?
Drzim palce a poslouchejte vlastni telo a rozum.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Daca ()
Datum: 04. 01. 2003 12:16

To je teda super, jen se mi to zdá moc rychlý... Já mám strach z únavy, vždycky když přijde, tak je konec se zdravým životním stylem. Jinak o něco podobného se taky pokouším, proti ochutnávání pomáhají i žvýkačky bez cukru, ty bonbony bych ráda vyzkoušela - kde je mají - v lékárně? Ale moje únava vždy trvá několik týdnů...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Daca ()
Datum: 05. 01. 2003 12:12

Ještě se tě musím zeptat - A, B a E - v jaké podobě jsi je brala? B komplex? A proč právě na noc?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Ája ()
Datum: 08. 01. 2003 18:24

Milá Dásho, moc jsi mi pomohla, vážím 96kg, brala jsem všelijaké drijáky, dokonce i neoblíbená zlatá vajíčka - Adipex, jo, zhubla jsem z 73kg na 64kg, jenže jojo-efekt zapůsobil a nyní mám již zmiňovaných 96. Chci otěhotnět, a somozřejmě že po těhotenství se při pohledu na váhu nechci hned zhroutit,Mé těhotenství proběhne bohužel úmělou cestou a proto chci snížním váhy předejít různým nepříjemnostem.Ještě jednou děkuji, a pro ostatní - nenechte se odradit, váha se občas zastaví, ale nevzdejte to, po čase se to opět probudí, já jsem to brala jako takvou zkoužku odolnosti - pokud to člověk opravdu chce, tak to dokáže a nejlepší je spoléhat se na sebe a vynechat "lékařsky ověřené" drijáky.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Drahomír ()
Datum: 25. 01. 2003 08:17

Díky zkusíme a dáme vědět.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Míša ()
Datum: 30. 05. 2003 08:49

Ahoj holky, děkuju vám, zvedly jste mi náladu a dodaly novou energii do života, když vím, že na to nejsem sama. Pokouším se zhubnout už 6 let. Jednou jsem byla úspěšná, zhubla jsem 24 kg, hladovkou. Takže teď mám jěště o 10 kg víc než na začátku. Dnes jsem zrovna přemýšlela, že se na to vykašlu, že se trápím hlady a hubnutí jde pomalu - za 2 měsíce 6 kg, ale ne... nepolevím.
Mějte se a ještě jednou díky. Míša

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Vanda ()
Datum: 05. 06. 2003 14:03

Ahoj všem,
také jsem hledala vlastní cestu, která by bolela co možná nejmíň a hlavně aby to vydrželo. Po roce mám váhu 52-54 kg na 162 cm výšky. To už by stačilo a hledám nějakou rozumnou udržovací taktiku. Docela se mi osvědčilo sledování glykemického indexu, i když na rozdíl od Montignacovy metody sleduji i tuky.
Pokud někdo hubne pomalu ale hubne, je to dobře. Nevzdávejte to. Začátek jsem přestřelila a tělo se ozvalo. Raději všeho s mírou.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Martina ()
Datum: 18. 06. 2003 13:02

Ahoj Vando,
jsem stejně vysoká jako ty tj. 162 cm. Vážím 67 kg. Vyzkoušela jsem spoustu diet ale všechny končili jo-jo efektem. Chtěla bych se tě zeptat jak se tobě podařilo zhubnout? Pracuji jako sektretářka takže jsem od rána do 17 hodin v kanceláři a nemůžu jít v poledne někam dát si teplé jídlo, takže jím většinou pečivo atd... Prosím o radu a předem děkuji. Martina

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Zdenka ()
Datum: 09. 09. 2003 08:33

Ahoj, také já jsem zkoušela vlastní cestu. Pokoušela jsem se zhubnout i v době kdy to vlastně nebylo třeba. Vdávala jsem se a měla jsem 156 cm a 49 kg. Půl roku před svými padesátinami jsem už měla při své výšce 70 kg ! Protože jsem chtěla v srpnu na oslavě toho "krásného" kulatého výročí nechtěla být taky kulatá, učinila jsem v dubnu rozhodnutí. pomohl mi k tomu časopis Linda, kde byly rady jak se zbavit přebytečných kil po vánocích. Začala jsem tím, že jsem 1.den snědla pouze 1kg zeleniny a 2.den 1kg ovoce. Potom jsem si upravila jídelníček tak, že jsem nejedla téměř žádné tuky kromě olivového olej při přípravě hlavního jídla.Vyměnila jsem běžné pečivo za křehké chleby, namísto másla mazala měkký tvaroh, jogurty s nízkým obsahem tuku a spousty zeleniny. Nědělní obědy, kdy rodina žádala svíčkovou, španělské ptáčky apod. jsem nahrazovala pro sebe dušenou zeleninou, těstovinovými saláty ap. Ve zdraví a síle jsem přežila i dovolenou, kterou ač trávíme hodně aktivně na kole (za 14 dní 700-800km) jsem většinou přibrala, tentokrát jsem si váhu udržela.
A na své narozeniny jsem měla o 10kg méně a cítila jsem se báječně.
Měla jsem strach z vánoc a nepřibrala jsem . Teď je to už více než rok, stále si držím 60kg. Když někdy zahřeším a sním nějakou "bombu", snížím energetický příjem dalšího jídla.
Je to docela těžké ale dá se na jiný režim zvyknout a mrzí mne, že jsem to nedokázala dřív, ale až nyní v padesáti.
Přesto - stojí to za to. Cítím se fajn nejenom po zdravotní stránce, ale hlavně mi stouplo sebevědomí, mám radost když si jdu koupit něco na sebe.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: jita ()
Datum: 20. 09. 2003 20:30

Ahoj Dasho.
Mam na věc úplně stejný názor. Každý prostě musí chtít sám za sebe a necpat peníze takovým lidem, jako je zmiňovaná p.doktorka.
Fandím ti. Jako kdyn¨bys byla já. Ahojky

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Verčátko ()
Datum: 22. 09. 2003 14:57

Ju, tak takhle by to nějak mohlo i fungovat, jen já bych se z toho zapisování zjevila, takže zůstávám jen u svého grafíku, tam si váhu naťuknu razdva......ale jináš se mi tenhle příspěvek moooc líbil....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Zdena ()
Datum: 26. 09. 2003 13:15

Ahoj všichni! Dovolte abych se Vám svěřila se svým problémem. Vy všichni co píšete se mi moc líbíte a jste děsně fajnoví.Mám na mysli,jak se úžasně podporujete atd.
Já jsem po zoufalých pokusech zhubnout ať už sama,či pod dohledem lékařky,zvolila asi ten nejradikálnější způsob.V lednu 1999 jsem podstoupila
BANDÁŽ ŽALUDKU.V té době jsem vážila 1O3 kg /165cm
Bylo to velmi těžké rozhodnutí.Nicméně během roku jsem se dostala na 73 kg
Tam se to zastavilo a nešlo to dál.Nebyla jsem sice vychrtlá ale fakt dost mi to slušelo.Změnila jsem celý šatník atak mi dělalo dobře,že mě známí nepoznávali.
Tuto váhu jsemsi držela zhruba dva roky.Pak ale díky hormonálním změnám
(po ženské operaci) mi váha začala jít nahoru.Jsem z toho nešťastná,protože se stále nemohu najíst jako normální člověk,rozuměj,že si nemohu dovolit běžnou porci,odmítám pozvání na večeři,a pokud je to nevyhnutelné dám si jen vínko,nebo něco malého-salát.
Dnes vážím 85 kg. Koupila jsem si permici do fitka a snažím se vydržet na rotopedu při rychlosti37km/h
Sháním mnoho informací o stravování.Dost mě překvapilo,kolik lidé držící dělenou stravu shodili.Napište mi někdo něco aby mě to podpořilo. Chtěla bych to zkusit znova.Na reoperaci se mi nechce,dost to bolelo.Ahoj vaše nová bojovnice za tělo krásnější.
ZDENA

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: daniela ()
Datum: 06. 10. 2003 09:17

Nalili jste mi všichni novou krev do žil. Dnešního dne začínám. Mám 167 cm a 113 kg. Pravidelně Vás budu informovat o tom jak to jde. Nechcete se ke mě někdo přidat?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Zdenka ()
Datum: 06. 10. 2003 09:21

Danielo,
držím Ti pace, určitě to zvládneš. Stojí to za to !! Zdenka

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Zdenka ()
Datum: 06. 10. 2003 09:21

Danielo,
držím Ti pace, určitě to zvládneš. Stojí to za to !! Zdenkadaniela napsal(a):
>
> Nalili jste mi všichni novou krev do žil. Dnešního dne
> začínám. Mám 167 cm a 113 kg. Pravidelně Vás budu informovat
> o tom jak to jde. Nechcete se ke mě někdo přidat?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Marie ()
Datum: 19. 10. 2003 20:00

Nazdar Danielo, moje proporce jsou nachlup stejné a chci s tím taky něco dělat. TAKŽE: začínám i já a věřím, že to zvládeme.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Marie ()
Datum: 19. 10. 2003 20:39

Daniele-změna adresy

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Karolína ()
Datum: 24. 10. 2003 14:09

Ahoj Danielo, já sice nemám takováý problém jako vy mám 167 cm a vážím 55 kg, ale moje mamka ,k teré 57 let má při 170 cm 115 kg, již teď má problémy s vysokým krevním tlakem, ale když jí něco řeknu tak mi na to odpoví, že ona nic nejí jenom tloustne ze vzduchu. již nevím jak jí mám pomoci, moc mě to mrzí, protože tak příšerně tloustnout začala až kolem 50. Díky za radu nebo jen tak za odpověď Karolína

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Vlastni cesta
Autor: Petra ()
Datum: 29. 10. 2003 21:38

Ahoj Danielo a Marie.
jsem na tom dost podobně. Já chci začít od zítřka. Vážím 103 kg při výšce 170 cm, mám jednu holčičku. Nechcete mi napsat mejla, že bychom si sdělovaly úspěchy i neúspěchy? Chce to častější kontakt.
Díky a hurá na ně (myslím na ty kila)!! S úsměvem jde všechno líp.
Petra

Nastavení: OdpovědětCitovat
Karolína
Datum: 30. 10. 2003 23:49

Maminka musí chtít sama hubnout, pokud ji k tomu budeš nutit, bude to bez odezvy. Ze vzduchu určitě netloustne, s tím má z kurzů řadu zkušeností. Může to být paradoxně i tím, že opravdu má málo jídla. Bylo by potřeba se trochu podívat na jídelníček. A jak je na tom s pohybem? Zkus ji nějak nenápadně zapojit - vylákej ji na procházku, do bazénu apod.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.