Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Radule ()
Datum: 03. 01. 2012 11:00

Taky zdravím nově příchozí a Alence gratuluji ke ketóze. Já se zkusím změřit zítra. Samozřejmě gratuluji i ke shozeným kilům. A tu druhou desítku dáš taky. Mě čeká dlouhá cesta, potřebuju sundat aspoň 20 kilo.
Mojemona, i tak jsi dobrá, že jsi zhřešila jen dvakrát.
Valentýno, i já se přidávám s žádostí o recept na čokoládu, nějak jsem ji tu nenašla. A palačinky rozhodně vyzkouším. Vidím to tak na víkend, to bývá největší krize.
Pifule, dát dolů 16 kolo za 3 měsíce je super, to bych potřebovala. Ale u mě je to na dlouhý lokte a budu ráda, když dám do léta dolů tak deset.Tak uvidíš, jak ti to půjde tentokrát.
Monička, ještě lyžuješ? My tu máme letos tak mizerné počasí, o Vánocích bylo až 13 stupňů a sníh nebyl ani na horách. Teď nám tu věčně prší a fouká vítr, ale na horách nasněžilo, tak se snad taky dostaneme na lyže.
Jinak dnes ráno vajíčko se šunkou, kávička. Na oběd se na mě směje kuřátko. A pozor, odpoledne jdu do fitka! Máme dnes ještě svátek, tak si užívám pohody. Ale od zítra zase do práce a od pondělka i do školy. To už bude s dietováním horší, ale já to tentokrát prostě dám. A jak jste na tom vy ostatní?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Zuzka123 ()
Datum: 03. 01. 2012 11:45

Ahojte,

ja si na cestu beriem nakrájanú klobásu-čabajku, hermelín, vajcia na tvrdo, nakrájaný kaleráb, uhorku alebo si upečiem mafiny.

recept na mafiny:
3 PL roztopeného masla
3 PL drveného ľanového semiačka z DM-drogérie
3 PL 90% proteínového prášku z DM
1 PL 30% smotany
1 ČL jedlej sódy alebo kypriaci prášok

Robím si rôzne príchute - pridám trošku škorice, alebo mletých mandlí, mletých orechov, kakaa, vanilkový struk. Alebo na slano - soľ, vegeta, rasca, sézamové semiačko a pod.

Všetky suroviny zmiešam spolu a lyžicou dávam do alobalových mištičiek. Pečiem pri 180°C cca 10 minút. Výborné sú s vyšľahanou šľahačkou. To však nie je na cesty.
:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Anonymní uživatel ()
Datum: 03. 01. 2012 12:56

Ahoj holky,

tady se to pořádně dnes rozjelo, což je super.

Val, děkuji za info ohledně syrovátky a sladidel. smiling smiley K té váze, ty umíš vydržet, a to je velká výhoda, takže určitě se ke své vytoužené váze dostaneš dříve či později. Nejhorší je porušit a pak začít znova, však to určitě víš, ty první 2 dny jsou hrůza a jelikož já často porušuji, tak vlastně pořád začínám sad smiley, ale teď mám cíl vydržet, teď nehrozí žádná oslava, svátek, tak to snad půjde!

K té máslové čokoládě, taky se mi stalo, když jsem máslo moc rozpustila, že se kakao oddělilo, proto máslo jen na chvíli dám do mikrovlnky (nesmí se úplně rozpusit) zahřát a pak rozmíchám spolu s kakaem.

Mojemona, vítej zpět po dovči, jsi tedy šikovná, že jsi se tak držela a i po menším uklouznutí máš už super váhu na tvou výšku. smiling smiley Gratuluji a jen tak dál.

Také vítám nové přispívající.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: trikk ()
Datum: 03. 01. 2012 13:08

Krasny stihly novy rok vsetkym AD!
My sme od 23. stale na chate v horach, tak nemam cas na techniku/net, s prepacenim zeriem piate cez deviate, ale uvidime ake budu vahove prirastky... Ozvem sa hned ako bude mozne.
Dakujem vam za minuly rok a tesim sa na vasu spolocnost aj tento! Dobojujeme to!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: mojemona ()
Datum: 03. 01. 2012 13:24

Diann, děkuji :-) a klidně chvalte dál, to pomáhá moc, ani se člověk nemusí tak snažit:-) Takže chválím VŠECHNY kteří se alespoň snaží!!!! :-)
Diann já sice porušila jen 2x ale zato pořádně :-) Ale naštěstí u mě neplatí to že se pak těžko začíná, já prostě druhý den ráno začnu na nule a držím pak v klidu dál, žádný chutě nemám.
Za celou dobu této diety (za týden to budou 3měsíce) jsem měla chuť na čokoládu jen zřídkakdy a tak jsem si jednou zkusila udělat tu máslovku. A přesně ten samý problém se mi stal. Ale možná že to bylo dobře, byl to takový hnus, že mě chutě hned zas přešly. Teď už vím, že se nesmí máslo zahřát tak zprudka a možná jí teda zas někdy vyzkouším.
Trikk užívej, já si to na Pradědu užila skvěle, sněhu bylo dost a kvalitní!!! Ale teď si tady "dole" připadám jak na jaře a s takovou za chvilku nebude ten sníh ani na horách.
Jsem ráda že píšete, ste si daly předsevzetí či co? :-) jen pište!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Allllenka ()
Datum: 03. 01. 2012 14:32

Nu, tak jsem tedy máslo na čokoládu místo rozpouštění v hrnci na sporáku jen lehce rozehřála v misce v mikrovlnce, vmíchala sladidlo a kakao, nalila do pidimističky a strčila do mražáku, a teď jí užďibuju u kafíčka...je to dobrota, akorád tam příště asi dám víc kakaa, teď převládá chuť másla, ale lepší než drátem do oka že? A jak často a v jakém množství si ji dopřáváte? Nemá to negativní vliv na ketózu nebo na hubnutí? Vím že máslo je povolené, trocha kakaa a sladidlo také ale hlava je zvyklá myslet si, že čokoláda je vždy a za každých okolností tabu, tak mi to stále nějak nezapadá do konceptu hubnutí, ale užďibuje se to dobře haaa...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: mojemona ()
Datum: 03. 01. 2012 15:49

Alenko, já s jedením této čoko zkušenosti nemám, ale odtud mám vyčteno, že jí můžeš jíst klidně na kila :-)
Máslo nemá žádné sach. a trocha toho kakaa nikomu neublíží.
Nějak si mě na ni navnadila, já jí zkazila tenkrát tim, že jsem máslo taky rozpustila v kastrůlku a přehřála ho. Napadlo mě, že až si jí někdy budu dělat, tak si nahrubo nasekám moje para ořechy a vyrobim si z toho svojí bonboniéru :-)
Super nápad!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Monička ()
Datum: 03. 01. 2012 18:17

Ahojte zenicky!
Vitam nove priselkyne.
Valentyna, som rada, ze si objavila palacinky - chutia naozaj dobre, vsak?

Damy, ja mam moje dni a vaha sa mi drzi na jednom cisle. Bude to hormonmi, lebo inak velmi neporusujem. Spravila som si dalsiu velmi dobru pochutku:

maslova cokolada + pridajte tam zopar lyzic arasidoveho, alebo mandloveho "masla". Dajte zachladit, alebo zjedzte teple. Ja som si to spravila a je to naozaj vyborne. Rychlo ma to zasyti a som spojonka, lebo som plna, a mam sladkost.
Orechove maslo su v podstate orechy pomlete na kasu - bez pridania cukru - skuste sa po tom poobzerat v SR a CR. Mozno to budu mat v Bio obchodoch. Ale davajte si pozor a pozrite si, co to obsahuje. Tu do toho davaju cukor, preto si ja kupujem len Bio orechove maslo.
V podstate si orechove maslo mozete spravit aj doma - jednoducho rozmixujte mandle, alebo arasidy (cerstve, nie pecene) dovtedy, kym z toho nevznikne lepkava kasa. Nemusi to byt cista kasa. Bude to ok, aj ich rozmixujete "nahrubo" - ked tam budu kusky orieskov...


Radule, ano pocula som ,ze v Europe nie je ziaden sneh, alebo velmi malo. Tu je to podobne! Ale aj ked sice nie je vela snehu, tak aspon mrzne, takze mozu spravit umely sneh. Ano, lyzujem sa , idem aj dnes! Juchuuu! Je to super telocvik. Na svahoch su trochu skaly, ale da sa im vyhnut. Vsetky zjazdovky su otvorene, co je super.

Moje ranajky: kava so slahackou, maslova cokolada s mandlovym maslom...hehe..

Moja vaha sa uz druhy den drzi na 57.2kg. Uz som mala 56.9kg ,ale to som sa napchala somarinami a vaha vyskocila o 0.3 kila nahor...
Uz druhy den citim mierne krce (menzes), takze som si zobrala tabletky proti PMS. Cakam, kedy uz konecne zaberu!!

Drzte sa a piste!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Monička ()
Datum: 03. 01. 2012 18:34

Hohoooo! A este som vam zabudla napisat jeden super recept!!

Je to HOVäDZIE S REZANCAMI

REZANCE:
Pokrajajte bielu kapustu na "rezance" a varte vo vode s rascou (aby sme sa vyhli nafukovaniu) v hrnci asi cca 5 min. Vyberte z vody.

Pripravte si pekáč (najlepšie sklenený, cca 2l veľký) a poriadne potrite maslom. Rúru rozohrejte na 180 C.

Zoberte si pomleté mäso 340 g (hovädzie, ale môže byť aj iný druh) a na cibuľke ho opečte do zlatista. Pridajte soľ, korenie, papriku. Pridajte 1/2 šálky kuracieho, alebo hovädzieho bujónu/vývaru, hneď do toho pridajte 125g mäkkého syra (cream cheese) a 125g Eidam, alebo hocijakého iného bieleho tvrdého syra. Premiešajte a pridajte do toho scedené kapustové rezance.

Celú túto zmes "nalejte" do pekáča a dajte zapiecť 45min.

Vyjde to na 5 porcií, kde jedna porcia = 5,9 sach.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Anonymní uživatel ()
Datum: 03. 01. 2012 22:25

Tak si čtu, že skoro všechny, na pár výjimek, v těchto dnech ujíždíme na máslové čokoládě smiling smiley A kolem toho velká debata. Taky přesně nemám zkušenost, jaké množství se může, ale asi v zaváděcí fázi vadí i ta troška kakaa, nula sach. je nula sach., jenže já vím o sobě, že pro mne je lepší máslová čoko a nějaký ten min. sacharid, než porušit celou AD a na porušování AD kvůli sladkému jsem teda expert.smiling smiley Kdyby bylo na mne, tak bych nejradši snědla čoko rovnou z celého másla, no, ale mám obavy, co by to se mnou udělalo. sad smiley
A dnes jsem celkově toho sežrala, celkem 5 vajec, kopu sýra, tuňáka, čoko, ale vydržela jsem, a jsem zvědavá, zda po takovém množství jídla fakt nepřiberu, pokud ne, tak to bude fakt paráda. smiling smiley Teď mám teda famózní pupek, ale snad do rána trochu splasknu. smiling smiley

Jo a ty palačinky taky musím někdy vyzkoušet, jak jsem si ten recept četla, tak jsem pomalu při té představě chutí slintala. smiling smiley Ale až budu moct jíst i mléčné výrobky, takže ještě musím vydržet. Val, píšeš, že jsi ty palačinky pekla, takže nesmažit na pánvi, ale péct v troubě?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Zuzka123 ()
Datum: 03. 01. 2012 23:00

Diann - pozor na syr, v prvej fáze je povolené denne max. 110g syra. Aby si sa potom nečudovala, že na váhe stojíš a nebudeš vedieť prečo. Mne sa najlepšie chudne po klobáse typu čabajka - voláme ju "tukožrútka" :-)

Mne našťastie čokoláda nechýba, takže varenie čokolády nehrozí. Nepotrebujem ani sladiť, takže žiadne umelé sladidla nemusím...aj tak je to len samá chémia, ktorej sa vyhýbam. Chýba mi ale ovocie, na tom najviac porušujem dietu.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: lily ()
Datum: 03. 01. 2012 23:17

Ahojte dámy aj pán, som rada že po náročnom dni mám aspoň čo čítať.
Náročný bol pre mňa v práci,ale po psych. stránke, zajtra ma čaká ešte horší, ale snád nájdeme so šéfom nejaký kompromis a dohodneme sa. Od toho sa samozrejme odvíja aj moja strava, super sa držím celý deň, a potom mi šéf spraví nervy - takže prvá pomoc sladkosť.
Ale zvládla som to celkom fajn, len jedna sladkosť, lebo hned som si uvedomila ako dlho som sa po sviatkoch dostávala do ketozy - 6 dní a konečne dnes ráno k2, tak som zvedavá čo bude ráno. Všetci si po sviatkoch zaslúžime pochvalu, najväčšiu Val, ale my to zvládneme. Ráno si skúsim urobiť tú vašu čokoládu, aby som mala po ruke, zatial papa a píšte

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Pifule ()
Datum: 03. 01. 2012 23:22

Ahojky,
tak mám za sebou první den AD. Snědla jsem půlku kuřete,1 zavináč, půlku makrely a kousek čabajky. Jo a ráno volské oko se slaninou. Nedalo mi a teď jsem zkusila papírek a je jemně ružový :-)Je fakt, že ani včera jsem už žádné sacharidy neměla. Sama jsem zvedavá, jak mi tentokrát dietka půjde, tenkrát to byla moje první dieta, tak to šlo OK. Držela ji i moje mamka, zhnubla 20 kilo a drží si váhu do dneška! Snad mám pevnou vůli po ní.
Tenkrát si pamatuji, že jsem nejvíc hubla po tuňákové pomazánce: 2x tuňák, 4vejce, 4 lžíce majonézy, trošku cibulky. Tak si ji dám zítra. Také jsem celou dobu cvičila kalanetiku. To mi dnes nehrozí, bolí mě hlava, jak střep. Mám dotazy:
- mohu v první fázi kávu bez kofeinu? /tenkrát jsem kávu nepila vůbec/
- je hubnutí intenzivnější, když je papírek temně fialový, nebo je to jedno?
/tenkrát jsem papírky neměla/
- mohu v první fázi žvýkačky bez cukru, nebo jak řešíte, že je vám cítit z úst?
- při cestách navštěvuji velká města, tak jsem dříve hojně navštěvovala KFC, to je asi tabu? Maximálně kousíčky kuřecího oloupat :-(
Děkuji za odpovědi a je fajn, že v tom tentokrát nejsem sama. Pa

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: lily ()
Datum: 03. 01. 2012 23:28

Zuzka aj ja som zistila, že klobása je to pravé orechové pre AD a tiež ked si dám raz za deň konzervu sardiniek v oleji, tak ráno mám o stupeň vyššiu ketozu ako ked sardinky nejem.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: lily ()
Datum: 03. 01. 2012 23:33

Pifule, ja so žuvačkami bez cukru problém nemám, vôbec ma nevyhadzujú z ketozy a kávu pijem presso bez cukru a je to v pohode, ale baby píšu že kofeín by sa nemal

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: mojemona ()
Datum: 04. 01. 2012 08:21

Ahoj,

dnes snídaně 2 volská oka s trošičkou kečupu, mátový čaj.
K obědu mám nachystaný uzený vývar s masíčkem a rozšlehaným vejcem a ještě pečenou kotletku se slaninkou a sýrem a kousek ledového salátu.
Pifule - žvýkačky bez cukru žvýkám od začátku diety, neublíží ti. Kávu jsem ze začátku nepila vůbec (ale jen proto že na ni nebyla chuť), ale když ano tak obyčejnou se sladidlem a dnes piji běžně obyčejnou, někdy rozpustnou bez šlehačky a někdy i se šlehačkou.
Přemýšlím co k večeři, mám doma naložené 3druhy sýrů, ale ty musí ještě tak 5dnů ulehávat, takže zatim jsou tabu :-) Budu muset něco vymyslet.
Mějte se a ať se daří!!! Jo a KFC by taky mělo zůstat TABU!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Valentýna ()
Datum: 04. 01. 2012 10:22

Ahojky,
Moni tak od tebe byly palačinky, někde jsem to měla uložené a škoda, že jsem si je neudělala hned. Ale to byly ty moje věčné začátky na nule:-). Namelu ořechy na pusinky a taky zkusím přidat do čokolády. Jo a hezká snídaně:-D.
Dian, jasně, že smažím na pánvi jako normální palačinky, jen se trošku při obracení potrhají, ale stejně je rozkoušeme, tak nevadí:-).
Lili díky!!
Pifule piju jenom kafe s kofeinem a protože pořád mám na stole kafe tak asi zápach přebíjím kofeinem a pozoruji ho jen ráno po probuzení.
mojemona KFC ne!! I když kuře mají vynikající. Jestli jsi naložila i hermelín, tak ten by už možná dneska šel:-).
Včera večer jsem měla klobásu a palačinku. Dnes zatím nic, já snad v práci budu i spát a za měsíc to mám dole:-).
No ale už jdu na plátky, mám tu ještě tuňáka a asi týden led. salát.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: mojemona ()
Datum: 04. 01. 2012 10:32

Val-ten vzkaz o KFC byl pro Pifulu, Já takové stravovací zařízení nikdy v oblibě neměla a co teprv při této dietě? To by mě ani nenapadlo.
Až si koupím ty para ořechy, tak si je nahrubo nasekám do té máslovky,to už jsem psala včera. Ale taky je umelu a zkusím ty pusinky. A i palačinky. No teda, já mám teď na výběr TOLIK sladkostí :-)
Ale teď dávám na 100% dva celé týdny max.5g sach.na den, takže se ničím sladkým pokoušet nebudu!!!
Naložila jsem - na větší kostičky nivu, eidam a hermelíny, které jsem rozkrojila potřela česnekem posypala kořením a slepila zpět. Pak jsem je rozkrojila na 4trojúhelníky a to vše je ve velké sklenici s cibulí, feferonkou, pepřem bobkovým listem, česnekem a novým kořením. Mňam:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Allllenka ()
Datum: 04. 01. 2012 10:34

Ahoj všem, dnes ráno jsem zažila extázi...AD držím skoro 3 měsíce a teprve dnes mě napadlo, že zkusím ke snídani vyrobit křehký chléb dle receptu z AD fóra na Facebooku. Vzala jsem misku, nasypala dvě lžíce lněného semínka z DM, 2 lžíce mletého lněného semínka z DM, přidala 1 vejce a trochu soli, zamíchala, na talířek položila pečící papír, a lžící na něj vytvořenou hmotu namazala. Vypadalo to nevzhledně, ale po 4 minutách jsem z mikrovlnky křupavý chleba vytáhla, rozkrojila na půlku, namazala máslem, obložila plátkem šunky, sýra a ledového salátu a pak jsem málem umřela štěstím. Chutnal jako "křupák original z krámu ". Lituju že jsem to nezkusila už dřív, od teď nesnídám nic jiného. Chleba si přichystám už večer a pak ráno jen namažu a užiju si, ke kávičce, nádhera.... Včera jsem zdlábla kus máslové čokolády a v deset večer u telky zobala lněné semínko a šla spát celkem nacpaná a s hrůzou dnes ráno lezla na váhu..půl kila pryč, juhůůů, jsem fakt ráda že jsem se dala na AD, nejen že pomalu ale jistě hubnu, ale cítím se skvěle. Žádné nafouknuté břicho, nadýmání, "větry". Nejvíc mě na ní baví, že nemusím počítat kalorie, vážit jídlo, omezovat se moc v množstí a mít hlad, na tom všem v minulosti ztroskotaly všechny mé pokusy o zhubnutí. Ještě by mohlo přestat pršet, a dnešní ráno je bez chybičky..haha...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: mojemona ()
Datum: 04. 01. 2012 10:40

Alenko, gratuluju k objevu :-) i k úbytku :-)
Držím už taky skoro 3 měsíce, kolik jsi už dala dolů a kolik ještě potřebuješ?

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.