Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /data/web/virtuals/256844/virtual/www/subdom/forum/mods/bbcode/bbcode.php on line 217
Atkinsonova dieta IV.
Diety :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Veskere navody, rady a tipy k dietam 
Re: Atkinsonova dieta IV.
Datum: 13. 06. 2011 11:25

Ahojte baby,

ja len kratko a strucne k tomu syru. Jem ho v neobmedzenom mnozste a vaha ide dolu... Podla mna je vzdy lepsie jest vela povoleneho jedla - dosyta, ako siahnut po inom...

Syr teda na mna funguje tak, ze aj ked ho jem vela a tucneho, ketoza je ok, vaha ide dolu...

Pa, L

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Alja ()
Datum: 13. 06. 2011 23:00

Ahoj holčiny,
nějak málo píšete.. ale moc děkuju za obrovskou a rozsáhlou zprávu Zuzce!! ale co se týče těch sýrů, já je jím, stejně jako Lilly, hodně- ale už nejsem zdaleka v první fázi, páč už držím AD skoro 2 měsíce. Akinom, chválím za výdrž a držím palce! A Dášenko, snad už proboha taky nastane pro tebe nějaká radost, vždyť jinak by se to vymykalo přírodním zákonům! ale když jsi fialová, to znamená, že jsi v ketóze a to zase znamená, že spaluješ tuky!!! Třeba se jednoho dne zvážíš a budeš mít dole rázem 5 kilo. někdo to třeba dává pomalu po dekách, někdo třeba dlouho nic a pak hup!
Holky, já tu dietu musím před rodinou tajit, mne by nikdo nepochopil a ještě by mě nadávali! Trápí mě to, ale nemůžu si pomoct. ÚPlně závidím těm ( ale samozřejmě jim to přeju) co mají doma dokonce podporu! Je mi z toho smutno,ale nic s tím nenadělám....
Dneska jsem si k večeři ohřála 2 špekáčky a k tomu kysané zelí pro diabetiky ( 3g /100 g). A už se po tom zelí začínám mafukovat...
Berušky, mějte se a pište!!!!!!!!! pa

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Datum: 14. 06. 2011 09:56

Milé dámy,

mám pocit, že držím celkom inú diétu, keď pozerám tie prísne pravidlá, čo zverejnila Zuzka, teda, že pijem v kľude kávu - niekedy s kvapkou mlieka, žujem žuvačky, keď jem v reštaurácii alebo na návšteve polievky, tak niekedy s troškou rezancov, nemeriam šaláty na šálky, lebo by som sa nenajedla už vôbec.. smiling smiley a syrov a mäsa jem neobmedzene... smiling smiley a zatiaľ to ide, síce pomalšie ako na začiatku, ale predsa.. smiling smiley
Nechcem tým ale povedať, že na začiatku som postupovala trochu prísnejšie, treba ten organizmus na AD asi poriadne naštartovať...
Dáška, určite sa to prejaví, keď sa držíš tak dlho a poctivo..musí! A Alja - donesiem si tú knihu do práce a začnem ju postupne skenovať a posielať...dohodnuté smiling smiley a odkiaľ máš zelí pro diabetiky? smiling smiley to je medzi dia zaváraninami - v pohároch? na to mám strašnú chuť....
Ja dnes na obed paradajkovú polievku, ak sa mi už celkom nevyliala cestou smiling smiley a na večeru špenát s vajíčkami..
Píšte, baby, pa L

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: alicka9995 ()
Datum: 14. 06. 2011 12:46

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa Vás spýtať, či mi neviete poslať knihu Atkinsov program pre život...chcela by som to vyskúšať, ale nemám poňatia ako mám začať, čo jesť, čo nejesť a tak...
Ďakujem vám

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: dahava007 ()
Datum: 14. 06. 2011 16:17

Ahoj holky,
u mě nic nového,tak budu reagovat na vaše příspěvky.
všem, které jsou vzorňačky (jako i já) blahopřeji a těm, které ujedou, tak hlavně ať se rychle vrátí za námi.
Já stále držím začáteční tzn. maso, vejce, šunka, škvarky, maso ... a tak stále dokola. Jsem fialová, takže nestresuju.
Děvčata, dotaz, proč se nemají užívat multivitaminy s železem? Koupila jsem si Calibrum a obsahuje Fe.
alicka9995- vítej mezi námi. Pročti si příspěvky, máš zde vše o dietě. V podstatě se začíná na minimu příjmu sacharidů za den-max 20g. Musíš ze začátku podrobně studovat etikety na potravinách. Platí pravidlo čím tučnější, tím lepší- nejtučnější tbaroh, sýry s největším podílem tuku v sušině atd. ... tato jídla můžeš jíst bez omezení. Sladit jen umělým sladidlem. Hodně pij a kup si nějaké vitamínové doplňky stravy, protože ve startovací fázi se rozluč se zeleninou a ovocem. Když si pročteš příspěvky uvidíš spoustu receptů a fintičky, jak ošidit chutě na sladké. Ostatně tyto chutě tě během pár dní přejdou. V zásadě můžeš jíst všechny "povolené" potraviny v neomezeném množství. Dále si kup v lékárně testovací papírky na moč. Stačí DiaPhan, který měří ketózu a cukr v moči. Když jsi v ketóze, spaluješ tuky. Jestli chceš, dej mail, pošlu ti tabulku s počtem sacharidů ve 100 gramech potravin.
Jinak je fajn tady sem tam mrknout, protože když je ti nejhůř, navzájem se tady držíme.
Pa všem
Dáša

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: alicka9995 ()
Datum: 14. 06. 2011 16:41


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: dahava007 ()
Datum: 14. 06. 2011 19:31

alicka9995- sacharidovou tabulku ti pošlu.
A k tomu hubnutí. Každý to má asi jinak. Záleží na tom kolik vážíš, kolik ti je let a jestli jsi už někdy nějakou dietu držela. Opět ti poradím - mrkni na forum Atkinsonova dieta II, tam Alja i já popisujeme, jak jsme AD držely před lety. Já jsem shodila před 27 lety poporodní kila a pak před 10 lety jsem zhubla ze 103 na 90 během měsíce a během dalších 3 měsíců na 85 kilo... pak jsem přestala dietu držet, ale když držíš AD, ztratíš takovou tu "neodolatelnou" chuť na sladké a naučíš se méně jíst, nebo spíš ti stačí méně... teda já to tak mám, nevím, jak ostatní holky. No a pak jsem začala kouřit a vloni mě opustil přítel, takže jsem skoro nic nejedla, nešlo to. Zhubla jsem na 70 kilo (mám 174 cm a 49 let ;-)) ... nedržela jsem žádnou dietu a kila letěla dolů sama. Na podzim jsem přestala kouřit a nabrala jsem znovu na 82. Moje tělo si asi z loňska "pamatuje" hladové dny, tak se mě ty kila drží zuby-nehty, ale díky tomuto fóru se držím a věřím, že to "povolí"
Takže i ty buď hlavně trpělivá.
Papa a piš a čti ;-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Alja ()
Datum: 14. 06. 2011 20:10

Ahoj děvčátka, dneska mám já nějakej černej den... Nic mě nebaví, chtěla bych se zvážit, abych věděla, jestli se to dál pohnulo, ale vlastní váhu nemám a u našich se musím vážit tajně, takže musím počkat, až se to bude hodit.
Pro Lilly- to zelí pro diabetiky jsem opravdu koupila v koutku pro diabetiky, myslím, že v Intersparu, ale mám dojem, že to mají všude. Prostě tam, jak mají sladidla, čokolády pro diabetiky a tak. Taky jsem tam viděla neslazený kečup, ale protože jsem pospíchala, nějak jsem neměla čas studovat tu etiketu.kolik má sacharidů. Takže jsem si ho nekoupila. A za to skenování budu moc vděčná !!! jen jestli tě to nebude nějak obtěžovat, lilly, jakmile by s tím byl nějaký problém, tak přestaň! nechci, abys kvli mě měla nějaké problémy nebo moc práce navíc..
Pro aličku- Dáša má pravdu, každý hubne jinak. Víc hubnou lidi, kteří nemají za sebou milion diet , a taki ti, kteří mají hodněš velkou nadváhu. U ostatních to jde trochu pomaleji. Zpočátku bývají úbytky větší, protože odchází z těla hlavně voda. později už se spaluje jenom tuk a to už je pomalejší. Dá se říct, že zhruba tak průměrně kilo za týden. Asi jako u ostatních diet, ale podstatný rozdíl je v tom, že při téhle dietě nemáš ani trochu hlad. Povolenými věcmi se můžeš mapráskat, co hrdlo ráčí.A jsou to jídla sytá a na dlouho.
Já takhle hubla kydsim před víc jak čtvrt stoletím, za pět měsíců 27 kg. A pak jsem si dlouhou dobu sníženou váhu bet potíží držela. teprve po letech jsem tak nějak plíživě nasbírala nějaká kila a letos v zimě, když jsem měla po operaci pro rozdrcený kotník a byla imobilní, tak jsem se nějak nechutně vyžrala. a teď to pracně schazuju. A už to nejde tak jako dřív, jó, léta.... Jsem tu z vAs asi nejstarší, přímo baba nad hrobem. právě před několika dny mi bylo 61 let!!! )
tak holčičky, mějte se krásně a piště, kde jste všechny???

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Bibicka ()
Datum: 14. 06. 2011 20:17

Ahojte, AD držím len druhý deň, prečítala som tu, čo sa dalo a chodím aj na nový FB AD. Dnes som si urobila kurací vývar bez zeleniny, dala som na 1 liter vody 1,5 kocky zeleninového bujónu Knorr. Nevedela som si predstaviť piť len čistý mäsový vývar. Urobila som dobre? V prvých dvoch týždňoch nesmiem vôbec žiadnu zeleninu, ani takú, čo za celý deň bude mať spolu 15 g sacharidov? Teda je sa len samé mäso, tvrdé syry, vajíčka a povolené mäsové výrobky? Zjedla som dnes len 100 g šalátovej uhorky a 2 polievkové lyžice majolenky Hellmans - stará mama. No a 1 polievkovú lyžicu šľahačky do bezkofeínovej kávy a samozrejme 2 kuracie stehná. Ďakujem za odpoveď. Tiež som pred dvomi rokmi schudla za 4 mesiace 16 kg, pretože sme sa pre neveru môjho manžela takmer rozviedli. Vážila som pri výške 167 cm 54 kg. Teraz mám 67 kg, keď som prestala fajčiť za tri mesiace som pribrala 6 kg. Chcela by som schudnúť na 60 kg. Túto stránku čítam už tri mesiace, skúšala som rôzne diéty, ale schudla som tak 4 kg a keď som začala jesť ako predtým, vrátili sa po mesiaci späť. Zatiaľ mi mäsko chutí, len som si nie istá, či v I. fáze môžem aspoň nejakú zeleninu. Ďakujem za odpoveď.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: dahava007 ()
Datum: 14. 06. 2011 21:36

Bibicka, vítej mezi námi. No, jako kdybych četla podobný příběh, jako byl ten můj. V první fázi můžeš jen 20 g sacharidů/denně. Jsi si jistá, že ten bujón neměl žádné sacharidy? 100 g salátové okurky má jen 2,6 g sacharidů a majonéza HEllman´s 100 g 3,9 sacharidů. Takže pokud si to zvážíš, budeš vědět, na čem jsi. Já jsem si udělala tabulku a tam vidím, co má kolik sacharidů, pokud to není na etiketách. Jestli chceš, dej mail, pošlu ti ji.

Pa
Dáša

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Monička ()
Datum: 15. 06. 2011 01:26

Nove baby vitajte.
Ja priberam ako taky tlk. Normalne kazdy den asi 200-300g...Ja to nechapem! A pritom som v ketoze. Wow. Ak chcem schudnut, tak naozaj nemozem jest skoro nic. Prisaham, musia to byt antikoncepcne tabletky, ktore beriem uz druhy mesiac. Mam stale divoke chute a moj cyklus je uplne naruby. Neviem, ci sa ma drzi voda, alebo jem privela kalorii na moj energeticky vydaj, alebo co.
Takze, uz mam vpodstate o 2.5 kila viac nez som mala pred dvoma mesiacmi. A pritom som v ketoze non-stop.
Ryby mi uz nechutia, tak som presedlala na vajicka a syry. Robim si omeletu s trochou hub, papriky a vrch posypem syrom. Taktiez si robim karfiolove krokety: uvarim karfiol, roztlacim vidlickou, vytlacim prebytocnu vodu. Osolim, okorenim a zacnem vyrabat gulicky. Tie potom obalim v parmezane a dam zapiect do ruhy. Chutia vyborne. 4 male gulky (s priemerom 5 cm) maju 2.5g sach.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: dahava007 ()
Datum: 15. 06. 2011 07:16

Dobré ráno, milé dámy, milé atkinsoničky-spolubojovnice na jedné lodi,
Moničko, jsem ráda, že tady popisuješ tento "zajímavý přírodní úkaz". Pokud jsi ve fertilním věku, a jsi tzv. estrogenový typ ženy (zkrátka velmi ženský typ- boky, prsa,ard ;-)) a navíc bereš ATK, tak je to hodně pravděpodbné, že ti váha bude lítat. Pamatuji si ještě na tuto dobu... můj kamarád, gynekolog mi žertem říkal, že já srším estrogenama na dálku. ATK jsem žádnou nikdy nebrala a před měsíčkama jsem nemohla dopnout žádnou sukni, kalhoty, prsa jako z kamene, děs-běs! Pokud jsi změnila ATK, stagnace váhy a přibývání je důsledek, že ji máš špatně zvolenou (špatný poměr hormonů=nevhodný pro tebe). Zkus se poradit s gynekologem, jestli by ti ji nezměnil nebo zvolit jinou formu ATK.
Já jsem v ketóze už pěkně dlouho. Dokonce i po "přejídacích orgiích" minulou neděli s rodinou, jsem byla v ketóze, ale kila se mě drží jako helvétská víra. Začala jsem minulý měsíc chodit na zumbu a tento měsíc jsem si k zumbě přidala pillates tzn. 5x/týden ve fitku. A stále neregistruji žádný váhový úbytek. Ale POZOR!!! - pozitivní zpráva- Včera jsem si, po dlouhé době, cca po 6 týdnech oblékla šaty, které jsem si kupovala v únoru s tím, že do nich do léta zhubnu. Jsou z elastické džínoviny a v zimě jsem je nosila tak, že jsem v nich byla jako špekáček, ale protože se na ně dal vzít tlustý svetr a bunda to jistila, tak jsem je nosila. No a výsledek mého včerejšího pátrání je, že jsem se nestačila divil, jak mi hezky padnou. Takže kila dolů nejdou, ale centimetry nabeton. Jen lituji, že jsem se od počátku neměřila, protože centimetry musely jít zákonitě dolů.
Proto, nováčkové, - Měřte se! Já už se také měřím.

A ještě jedna rada. Kdysi jsem četla článek o "přeléčené anorektičce", která se v zrcadle viděla "tlustá". Ta, když na ni padl splín, že je tlustá, tak se vyfotila a porovnala fotky s předcházejícími fotkami. Tak jsem to taky zprubla a před měsícem jsem se vyfotila v prádle. Včera jsem se vyfotila na stejném místě, ve stejnou dobu, ve stejném prádle a opravdu silueta je štíhlejší. Z toho vyplývá, že to, co vidíme každý den svýma očima v zrcadle může být jen zrcadlení toho, co máme podvědomě zafixováno v naší mysli a může nám to bránit v odhodlání hubnout. Neboť každé hubnutí začíná v naší hlavě v momentě, kdy se cítíme sebejistě a krásně, ve chvíli, kdy se zamilujeme do života jako takového, tak se to odrazí i na nás...
Proto,nejen nováčkové, - Foťte se ;-)

Přestanu filozofovat a.a.a. to-to-to-to je po ránu vše....tjádydádydády dááááá
Hezký den všem
Dáša

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Bibicka ()
Datum: 15. 06. 2011 09:44

Dáša ahoj, poslala som Ti súkromnú správu s mojim mailom. Ešte raz ďakujem.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Monička ()
Datum: 15. 06. 2011 21:00

Dahava, dakujem za prispevok. Ja praveze nemam zenske krivky, ale to nevadi. Pravdepodobne to HAK nie je pre mna vhodne. Je tam este iny druh, ktory mozem vyskusat, tak sa na to idem dat. Snad sa budem s nim budem citit lepsie.
Pekne si to napisala o "self-image". Je to pravda. Vela krat mame skreslene predstavy o tom, ako vyzerame - zeny vacsionou v negativnom zmysle...A preto je super napad odfotit sa a porovnat sa z dvoch rozlisnych casov!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: dahava007 ()
Datum: 16. 06. 2011 07:49

Dobré ráno, milé spolubojovnice, ;-)
Monička-rozhodně pak napiš, jak jsi a ATK dopadla,ať i ostatní holky maji přehled.
Jinak, k tobě hezky pojmenované, *self-image* já to píšu a říkám stále, že každá dieta by měla začít především tím, že si člověk udělá pořádek v hlavě. Já hubnu prvořadě ze zdravotníhi hlediska. Když si vzpomenu, jak se mi dobře běhalo po schodech bez 10 kilo, jak bylo dobře kloubům a žílám, tak jim chci tento komfort dopřát znovu (žílám a kloubům) a pak teprve z estetického hlediska. Už jsem tělu dopřála čisté plíce bez nikotinu, tak mu dopřeju i méně zázěže. Jen to jde velmi, velmi pomalinku. Asi je to věkem nebo co. Jsem stále v ketóze jedna báseň, 5x týdně fitko a v pátek+sobotu si cvičím sama doma. Teď, jak to tady píšu, tak mě napadá, že by to chtělo asi nějakou meditaci, uravnat si myšlenky, zklidnit se.
Holky, a co vy, ostatní? Kde se flákáte. Co tak napsat, jak se máte?
Papa a hezký den
Dáša

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Akinom ()
Datum: 16. 06. 2011 13:53

Ahoj všem !
Děvčata, kde jste všechna, že nepíšete ? Kam se ztratila Valentýna, snad to nevzdala ?
Já plně souhlasím s Dášou, že hubnutí začíná v hlavě. Člověk si musí srovnat priority. Já jsem s AD navýsost spokojená, díky ní jsem se už 4 týdny nepřecpala sladkostmi, koláči a chlebem. Cítím se moc dobře. Váha sice teď jde dolů strašně pomalu, ale po pár dekách jde.
Děvčata, pište jídelníčky, ať se mám čím inspirovat. Já měla dnes poprvé po měsíci tvaroh, tak snad mě to nevyhodí z ketózy.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Alja ()
Datum: 16. 06. 2011 17:53

Ahoj všem! taky se divím, kde všechny jste, holky?
já dneska měla túru- normálně jezdím do práce vlakem, dneska jsem pěkně šlapala po svých- 6 km tam, 6 zpět, v tom vedru to stačilo. Teda ráno se šlo dobře, ale teď odpoledne to byl docela záběr! Tkotník je furt napuchlej. nemůžu to pochopit, když podle rtg je to dobře srostlé. ale snad, až vyndaj ty kovy...
Holky, dneska jsem měla: párek + trošku hořčice, hermelín, uzené + diabetické zelí ( břicho au) a teď po tom vejšlapu jsem si udělala kafíčko se šlehačkou a sežrala jsem celý kelímek ricotty se sladidlem a skořicí. Zatím jsem docela nacpaná, nevím, co ještě budu jíst. Už doma skoro nic nemám. Dnes mám zase na strosti vnoučata a poručily si opět tu vločkovou kaši. Holkýý, tu já miluju! Z těch jemných ( rozdrcených) vloček a se sušeným sójovým mlíkem! Bohužel budu jen slintat...
Akinom, gratuluju k výdrži! Já se tak držím, ale zuby nehty, dost často mívám hříšné myšlenky, ale ještě jsem "neujela"... Jen jsem zvědavá, kdy to nastane.někdy mám pocit, že k tomu zákonitě dojít musí.( ach, dneska ta kaše! na té já normálně ujíždím...to bude fuška, uff, držte mi palce). Já nehubnu ani tak ze zdravotních důvodů, mně se běhá dobře, ohýbá se mi dobře, všechno OK, al pohled do zrcadla mě ničí! I když teď už je to kapánek lepší...ale mohlo by to být ještě leopší a ještě víc lepší..
Tak děvčátka moje, mějte se fajn a ozvěte se !! papa

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: dahava007 ()
Datum: 17. 06. 2011 06:50

Dobré ráno, když nepíšete, budu tedy psát já ;-)
Aljo, šetři trošku ten kotník, bandážuj, když sedíš, zvedej vzůru. Doufám, že jsi včera vydržela to vločkové pokušení. Já si to nedokážu vůbec představit. Kdybych bydlela s rodinou, tak bychom museli držet AD všichni, jinak bych jim asi chodila ujídat.
Já jsem si včera konečně přivezla vyreklamovanou digitální váhu. A ukázala se pravda ;-) Od 2.6. mám dole 2,2 kila (z 85,1 na 82,9). Na analogovou už nejdu. Ta jen stála a nic neukazovala. Dnes ji mrsknu do první popelnice, kterou potkám. No, mám před sebou ještě velký kus cesty. Jsem krásně v ketoze, cvičím jak o duši (včera jsem v tom horku na zumbě málem vypustila duši. Prosila jsem spolucvičitelky, kdybych umřela, ať vyřídí mým dětem, že je miluji HOT ,ale jsem tady, tak jsem to přežila ;-))
Takže, moje milé, krásný den a držte se.
Papa
Dáša

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Akinom ()
Datum: 17. 06. 2011 07:12

Ahoj děvčata!
Aljo, doufám, že jsi odolala vločkovému pokušení. Já jsem zase včera bojovala s chutí na nádherné jahody. Teď mě čeká víkend, bude se zase u nás péct, to bude boj. Ale je pravda, že teď po měsíci držení AD, můžu už jít okolo vonící pekárny a nezajít dovnitř a nenakoupit čerstvoučké koláčky. Už mi to nic nedělá.
Jaký budete mít dnes jídelníček ? Já maso, tvaroh, šunku a sýr. Večer si asi ještě upeču kuře.
Tak si užijte víkend, doufejme, že se počasí umoudří a nebude pršet.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Atkinsonova dieta IV.
Autor: Monička ()
Datum: 18. 06. 2011 14:40

Ahojte
Dahava, budem vas tu informovat ohladom mojej HAK.K doktorke idem vo stvrtok bud.tyzden, tak jej poviem, ze chcem vyskusat nieco ine. Inak som sa dost prezrala vcera a predvcerom - neskoro v noci kopec jedla a slahacky. Samozrejme sa to odzrkadlilo na vahe aj napriek tomu, ze som si vcera hodinu a pol dala jogu. Vcera som v ketoze este bola, ale dnes uz nie som - aspon rano pred jedlom mi ukazalo negativne. Vaha mi stoji - resp. priberam a chudnem jedno a to iste kilo. Je to trochu odveci - viem, ze vyzieram take veci, ktore by som nemala. Juj, v zahrade nam uz dozreli maliny (mame taky tmavy druh, ktory dozrie dost skoro, na zaciatku leta), na miestnom trhu som vcera kupila cernine len za 2 dolare od jednej tetusky, a v crepniku na terase mam cucoriedky....juuuuj, musim ist oberat! Aj by som ich hned zjedla, ale musim sa krotit. Kazdy den po troske.

Objavila som proteinovy prasok, ktory vraj pomaha aj detoxikovat. Podla instrukcii som ho rozmiesala v troche kokosoveho mlieka (len 1g sach na 240ml), dochutila sladidlom a vypila. Musim teraz pol hodinu cakat , kym si mozem dat normalne jedlo. Mam zasobu na jeden mesiac, tak si hovorim, ze na mesiac to vyskusam.

Vcera som upiekla cele kura a v hrci som uvarila bielu kapustu, tak si dam to na obed. Tiez som si upiekla vafle z kokosovej muky, vajec a jogurtu. su vyborne.

Inak, je jeden sposob, ako znizit pocet sacharidov v bielom jogurte o 50 %. Jednoduho date jogurt odkvapkat na 24h. Do sitka dajte filter na kavu. Sitko dajte do nejakej nadoby, aby voda mala kde kvapkat. Do sitka nalejte jogurt a dajte na 24h do chladnicky. Tymto procesom sa oddeli "whey" - alebo (tusim), co u nas volaju susina (nie som si ista). Ale, co chcem povedat je, ze tato tekutina obsahuje vela sacharidov. Ako vysledok dostanene velmi husty jogurt. Ja takyto jogurt pouzivam na vyrobu pomazanok, omacok, vafli,atd. Tu to volaju "straining the yogurt".

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.