Rady - tipy :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Rady a tipy, pust apd. 
O co zde půjde
Autor: webmaster ()
Datum: 27. 12. 2001 20:38

Zde si můžete sdělovat Vaše zkušenosti s lečením nemocí, nebo i jinych rad, dle nasich babicek.

Na úvod neco malo :
-----------------------------
Migréna
- Působí-li nám změny počasí migrénu, je dobré při sebemenším náznaku vypít po doušcích šálek velmi horkého čaje z řebříčku. Jeho účinnost nás mile překvapí.
- Pomůže také citrónová šťáva.
-----------------------------
Škytavka
Na škytavku snad existují tisíce rad, pochybuji, že některé pomáhají.
- Stisknout obě nosní dírky rukou a pomalu pít - vodu nebo čaj. V několika sekundách je po problému.
- Někomu prý pomáhá sníst kostku cukru pokapanou koňakem.
-----------------------------
Bolest v uchu
- Na prudkou bolest v uchu použijeme malý smotek vaty, který pokapeme francovkou a vložíme do ucha. Přikryjeme kouskem suché vaty a převážeme šátkem.
- Na začínající zánět středního ucha se může použít kousek čerstvé cibule zabalené do plátýnka přiložené k uchu nebo stroužek česneku vložený do ucha. Pozor ale na prasklé ucho. Návštěva odborného lékaře je vždy lepší.
-----------------------------
Rýma
- Když začíná rýma, zkuste nakapat si do nosu šťávu z citrónu ráno i večer a je po rýmě (asi 1 až 2 kapky).
- Inhalujte páru z horské vody s francovkou pod ručníkem.
-----------------------------

Nastavení: OdpovědětCitovat
zánět středního ucha
Autor: maja ()
Datum: 01. 01. 2002 19:57

Asi mnohé z vás znáte, když vaše dítko v noci přepadne bolest ouška a vy jste nucena navštívit s ním zdravotnické zařízení. Skončí to zpravidla propíchnutím bubínku a následně třeba i antibiotiky. Měla jsem již několikrát možnost tuto situaci zažít, a musím uznat, že není o co stát (zejména, pokud musíte komunikovat s některými pohotovostmi). Až asi před půl rokem jsem se dozvěděla o účinné metodě, která může píchání ucha zcela vyloučit. Samozřejmě je nejúčinnější, pokud se zánět zastihne zpočátku. Čtverec gázy (čistého hadříku, co máte po ruce) uprostřed křížem prostřihnete a namočíte do lihu (60%, zakoupíte v lékárně). Prostřiženým otvorem prostrčíte ouško a obklad ponecháte, dokud se líh neodpaří. V případě nutnosti můžete opakovat. Nám se takto již 2x podařilo potlačit zánět středního ucha, takže na ORL jsme sice dorazili, ale píchat ucho nebylo nutné.

Nastavení: OdpovědětCitovat
škytavka
Autor: Lucyshka ()
Datum: 03. 01. 2002 23:05

náhodou na škytavku jedna pomoc existuje:
- škytavku způsobuje tlak v branici a tak ji musime nejak uvolnit
- napr. co nejvic se vytahnout, stoupnout si na spicky, natahnout ruce,co
nejvic nahoru a napit se pri tom neceho a pekne zhluboka polknout - nekoho
poprosit aby nam dal loknout vody nebo tak
- je dobre si stoupnout na jednu nohu a natahovat nahoru jenom jednu ruku,
tim se te branici jeste vic pomuze, ale obvykle tahle poloha vzbuzuje takove
zachvaty smichu od skytajiciho i od ostatnich, ze je pak nemozne se neceho
napit
- zaruceny vysledek, v zivote se mi nestalo, ze by to nekomu okamzite
nepomohlo

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: škytavka
Autor: Helča ()
Datum: 04. 01. 2004 13:51

Na škytavku mi zabírá co nejdříve zatlačit bříškem prstu na dolík pod nosem těsně nad horní ret, nadechnout se, zadržet dech a tlačit, vydržet co nejdýl, škytavka mně vždy přešla.
V období viróz si vyplachuji podle potřeby nos slanou vodou. Na špičku nože soli do vhrnku vlažné vody, jednu nosní dírku ucpat, druhou nasát vodu, ucpanou dírku povolit, voda vyteče i s bacily a hleny. Měla jsem zpočátku strach, ale rychle jsem zjistila, kolik si mohu dovolit nadechnutím nasát vody, abych se "neutopila".
V případě ucpaného nosu opuchlo sliznicí už toto samozřejmě nezabere.

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.