Rady - tipy :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Rady a tipy, pust apd. 
Strany: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: martina ()
Datum: 21. 04. 2004 18:36

Ahojky, zdravím všechny nadšence hubnutí. Já jsem na to právě najela. Mám sice 26 let let a jedno dítě,ale celkově musím konstatovat, že to jde strašně pomalu. Omezení v jídle prostě nestačí. Chce to hýbat se a depku nezahánět jídlem. Píšu si jen tak, pro potěchu, jelikož se bojím nezklouznout zase do období žravosti...............martina

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Gábi ()
Datum: 21. 04. 2004 21:33

Ahojte lidi, potřebuju radu, ale opravdu dobrou, žádné bláboly!!!
Je mi za 2 měsíce 19 let a měřím 162cm a vážím 62kg!!!!!!!!!! Potřebovala bych poradit, když se budu snažit a jest každý den třeba na snídani jablko nebo nějaké ovoce nebo nic, na svačinu 1-2 rohlíky s něčím(ale s čím tak?) na oběd normální jídlo, akorát místo na masový si dám na dezertní talíř(poobědvat se mi podaří vždycky tak kolem 14-15 hod kvůli škole) a na večeři třeba chleba zase s něčím nebo polévku, nejpozději bych chtěla jíst tak do 17-max do 18.hod,pak už jen pít minerálky...
Baví mě jezdit na bruslích, nebo plavání, kdybych chodila jezdit na bruslích třeba 2x týdně na hodinu a k tomu 1x týdně plavat nebo jen 2x týdně na brusle, měla bych možnost zhubnout tak 10kg do konce června, na mých vysněních aspoň 55kg?? Strašně si to přeju, ale nechci jíst žádné ty ,,hnusy" jako karnitin apod...(nemám tolik financí).
To vše bych si chtěla udržet, ne aby se mi to za 2 měsíce zase vrátilo..
Asi si myslíte, že jsem blázen, že chci za takovou krátkou dobu shodit takové kvantum kg, prosím pokud opravdu o tom něco víte, napište mi na mail. Potřebuju to co nejdřív, prosíím!!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Ela ()
Datum: 22. 04. 2004 09:49

Gábi - hnusy jíst nemusíš, to není to hlavní, jen je to podpůrný prostředek a ten efekt je hlavně dlouhodobá záležitost. Jsi hodně mladá, když se do toho obuješ, určitě se ti podaří zhubnout, ale řekla bych, že těch 10 kg je trochu moc na tak krátkou dobu a kdybys o to usilovala, mohlo by právě nastat to, co nechceš - JO JO efekt a vrátí se ti to. Ale těžko říct, tvůj metabolismus zřejmě bude fungovat dobře a možná se ti to i podaří.
Pohybu máš dost, to by mělo stačit.
K jídelníčku : Nic na snídani je špatně ! Aspoň to ovoce, ale ještě líp k tomu nějaké celozrnné pečivo, müsli tyčinku, cereálie - vločky nebo neslazené müsli třeba s netučným bílým jogurtem anebo kousek sýra. Totiž - kdo nesnídá, často propadá odpoledne a večer přejídání se.
Na svačinu píšeš 1-2 rohlíky - no, zřejmě tvoje svačina je spíš taková opožděná snídaně. Ale pokud budeš snídat, pak je tak velká svačina zbytečná, protože nebudeš mít hlad - stačí sníst 1-2 ks ovoce.
Obědy - snaž se o míň tuků, nejez celou přílohu.
Pokud k večeři pečivo nebo sacharidy obecně - pak vybírej celozrnné druhy, ne z bílé mouky. Nebudeš mít po nich tak brzo hlad. A každý den sněz co nejvíc ovoce a zeleniny v syrovém stavu, minimum kalorií, zasytí tě to a přijmeš spoustu užitečných vitamínů.
S tím jídlem do 17 hodin - záleží na tom, v kolik chodíš spát. Jestli chodíš spát do těch 22 hod., dejme tomu, ale i tak - uvědom si, že jestli budeš snídat řekněme ráno v 7 hodin, budeš tak bez energetického příjmu celých 14 hodin. A tvůj organismus to může vyhodnotit jako stav nouze a začne se ti zpomalovat metabolismus. Teoreticky. Takže já myslím, že stačí dodržovat to, že jíst se nemá později jak 3 hodiny před ulehnutím ke spánku. Řekla bych, že se klidně můžeš rozumně navečeřet kolem 19. hod., protože ono se pak stane, že sice jíš do 17 hodin, ale v deset večer hlady vyluxuješ ledničku.
No a samozřejmě co nejvíc tekutin.
Kdyžtak se zapoj do diskuze na diskuzním fóru Hubnutí, v tématu Hubnutí 2004 si každý den píšeme jídelníčky a různé věci kolem hubnutí, tak se můžeš přidat, jestli ti to pomůže anebo kdybys měla ještě nějaké dotazy či poznámky, tak to tam můžeš taky napsat. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Luciana ()
Datum: 29. 04. 2004 12:13

Myslíte, že jsou všechny podpůrné prostředky jako je karnitin atd. na nic? Já se snažím cvičit 2x v týdnu aerobik a teď pomalu najíždím na oddělenou stravu. Mám investovat peníze do nějakého spalovače nebo lapače tuku, jak se tomu všemožně říká, nebo se na to vyprdnout. Ještě jsem slyšela názor, že bych spíš měla chodit do posilovny než na aerobik. A co vy na to?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Luciana ()
Datum: 29. 04. 2004 12:21

Ještě pro Gábinu, já nemusím nějak radikálně hubnout 10-15kilo, ale vždycky, když jsem se o něco snažila a řekla jsem si, že se omezím, vydrželo mi to na chvilku. Protože nejsem ten typ, co nemusí jíst, to já se zas neošidím, nezbylo mi nic jiného než dělená strava. Můžeš se docela dobře najíst, nemáš hlad a cítíš se lehce, ikdyž si dám větší oběd, ale podle DS, nemám ten pocit jako když za chvíli musím určitě prasknout. Je to prima, a nejvíc to u Mě zabírá. Já jsem takhle o tom přesvědčila i rodinu, tak dokonce to zkusí i táta a tak jsme tak začali vařit celá rodina a je to prima, uvidíš.A výsledky se určitě dostaví.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Ela ()
Datum: 29. 04. 2004 13:17

Luciano - ve fitku, kam chodím, mi majitel doporučil L-karnitin před cvičením, tak si vždycky před cvíčem dám frťana, ale žádný velký výsledky od toho nečekej, že bych nějak zhubla, to snad ani ne. Ale možná při dlouhodobém užívání to pomáhá. Základ je ovšem stejně ve stravě.
A k tomu druhu cvičení - dělej obojí, to máš úplně nejlepší. AE jako kardiotrénink, posilovnu na budování svalů. Já mám 2x týdně AE, 2x týdně posilovnu a jsem spokojená. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Martin ()
Datum: 02. 05. 2004 21:54

"Mám investovat peníze do nějakého spalovače nebo lapače tuku" urcite neinvestuj, jsou to vyhozene penize. kup si za ne treba vic vitaminu nebo zeleniny nebo ja nevim ceho ale urcite ne tyto veci:
L-KARNITIN
GLUTAMIN
HCL,CLA atd ...

kdyz uz doplnky tak by si koupil toto:

Creatin (staci obycejny)
Protein (milion druhu)
nic vic ...

ELA: "Ale možná při dlouhodobém užívání to pomáhá" kolikrat to mam jeste opakovat sad smiley((( , nefunguje to, je to VELMI DRAHE PLACEBO, zhubla by jste i kdyby jste si davala obycejneho frtana vody a na krabici bylo napsano carnitin

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Ela ()
Datum: 02. 05. 2004 23:11

No tak jo, no ! :-))))
Vždyť říkám, že jsem nic nepozorovala .... Ale vlastně něco jo - chodím po L-karnitinu domů s mokřejším oblečením, což ovšem nemusí nutně ukazovat na spalování tuků, to víme. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: tatranka ()
Datum: 03. 05. 2004 08:05

martin: co to znamena u creatinu " obyčejný"? a druhý dotaz: četla jsem spoustu zaručených rad i dávkování, jaké bys doporučil - ne bo máš vyzkoušené ty : pro ženu, která nechce být závodnicí a jako cíl má spíš vytvarovat postavu než dramaticky zhubnout?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Luciana ()
Datum: 03. 05. 2004 16:11

Co je to creatin?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Betka ()
Datum: 11. 05. 2004 00:10

Rada bych zhubla o 7 kg, ale urcite ne rychle. Radeji budu hubnout jen o 0,5 kg za tyden. Na rychle hubnuti neverim, uz parkrat jsem vse nabrala zpet i s par kilama navic. Takze takhle se zavazuji ze od 11.kvetna 2004 zacinam hubnout, a to pomoci zdrave vizivy a pravidelneho cviceni. Obcas vam dam vedet, jak to se mnou vypada. Drzte mi palce. Dik.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Martin ()
Datum: 11. 05. 2004 12:49

Creatin obycejny = 100 procent monohydrat

zavodnici se diky creatinu nestanes, musela by si zmenit hodne veci, konkretne asi 10000000 (trenink, strava, podminky ...)

priklad davkovani pro zenu:

prvni 4 dny - 15 gramu denne
dale - 5 gramu denne

je dulezite hodne pit (aspon 3 litry)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Rodek Michal ()
Datum: 12. 05. 2004 22:09

Martine, to co píšeš o kreatinu je blbost!
Kreatin se používá v posilovně na zvýšení energetického potenciálu svalů (ATP) a tudíž ke zvyšování výkonnosti a pokud u toho člověk hodně (zdůraznuji HODNĚ) jí, tak po kreatinu rostou slušně svaly. Zeptej se jakéhokoliv kluka v posilovně.

Na hubnutí je nejlepší Karnitin, ten opravdu funguje, ale důležitý je dávkování, to začíná na minimálně 1g denně! Takže, když si dá někdo malou dávku, která jej obsahuje míň než 1g nemá to skoro žádný účinek. Díval jsem se na ten odkaz od Kamči (www.aminomax.cz) a myslím je to nejlepší cena, co jsem zatím viděl.
Taky uvažuji o koupi většího množství, nadváhu nemám vůbec, ale hodí se mi to v cyklistice.

K těm jídelníčkům: obecně platí, že nejvíc se může člověk najíst ráno a k obědu a nejmíň večer. Čili mělo by to být stupňované od rána postupně k poslednímu jídlu večer ubírat velikost porcí a snižovat sacharidy. Je to základní věc při hubnutí. Kdysi dávno, skoro před 10 lety jsem dělal instruktora v posilovně a tohle byla zásadní věc, která pomohla každému bez vyjímky. Takže pokud má člověk neodolatelnou chuť se nacpat k prasknutí, nechť tak učiní ráno a ne večer. Po raní bombě sice nezhubnete, ale během dne se s tím organizmus vyrovná a alespoň neztloustnete.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Kami ()
Datum: 20. 05. 2004 09:29

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Měřím 163 cm a má váha je 52kg. Přesto bych chtěla zhubnout nebo spíše zpevnit postavu, protože mám větší bříško, boky a silnější stehna. můžete mi poradit, jak se toho nejlépe zbavit? Vím, že nejlépe cvičením a stravou - ale právě v tomhle bych potřebovala poradit - co a kolik jíst a jak cvičit. Příští měsíc jedu na dovču, takže potřebuju doladit své nedostatky.
Děkuji moc!

Kami

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Lenka ()
Datum: 20. 05. 2004 13:51

Kami, ťukni si vlevo na cvičení - i starší příspěvky a můžeš zpevňovat.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Martin ()
Datum: 21. 05. 2004 12:36

Kdyz budes hodne jist tak ti budou svaly rust i bez kreatinu (kdyz u toho jeste budes cvicit)

Kdyz bude hodne pit tak ji v diete kreatin urcite pomuze (vetsi sila, vetsi vahy u cviceni a tim padem mene spalenych svalu)

Karnitin nefunguje, kdo rika ze jo tak je trosku pozadu (doufam ze to neni onech 10 let jak pises)... nekde jsem tady daval odkaz i na studie tak se porozhledni

zcela zasadni vec je podle me rychlost metabolizmu, prijem a vydej, pak zalezi jak velkou mam motivaci a vyladovat detaily, a kolik tomu celemu chci vlastne obetovat, jina motivace bude u nekoho kdo chce zhubnou 1 kilo a u nekoho kdo ma 150

ja bych to zhrnul takhle, predpokladem je velka motivacesad smileyvzdelavaci pasaz)

1.chci zhubnout 1-2 KILA protoze jsem modelka ktera ma o vikendu vazeni a musi vazit 26 kilo aby vypadala sexy (ted ma 28 a pripada si tlusta)-

poradne se rano vyseru nebo vysadim antikoncepci nebo v utery,stredu, ctvrtek budu pit hodne litru vody denne, v patek skoro nic a v sobotu rano budu vazit 26
(odvodneni)

2.chci zhubnout 5 kilo protoze jsem obycejna zenska ktera chce v lete vypadat pekne na koupalisti.(asi je na to uz skoro pozde)

nasadim dietku+zacnu chodit do posilovny, shubnu tak 3 kila a uz mi to dal nepujde, pridam aerobku a jeste toho jidla trochu uberu, zhubnu dalsi 2 kila uz jsem relativne stastna. Po diete nasleduje letni udrzovacka behem ktere naberu 1 kilo ale to uz zalezi jak moc me to stve a jestli kvuli tomu zacnu premyslet o sebevrazde atd ...

3. chci zhubnout relativne hodne (10,20 KILO a vice), to uz muze byt docela problem ale i na tohle by se dal popsat strucny algoritmus

nasadim dietu+posilovnu, neco zhubnu, pridam aerobku, kdyz uz to dal nepujde dam na chvili pauzu, pres viken se poradne nazeru, zrychlim metabolizmus, a tak porad dokola dokud to pujde.... dejme tomu ze se zastavim na hranici kdy bych jeste treba tech 8 kilo potreboval sundat, nic nepomaha, skusim treba CKD, docela hezka zmena v jinak celkem monotonni diete (same kureci masa, ryze ptakoviny atd) kdyz uz nebude pomahat ani to a porad budu zoufaly tak uz je treba vyzkouset vselijake ty efedriny, thermaly atd .... kdyz uz ani to nejde ... tak uz zbyva jen pogratulovat, jste hubena smiling smiley ... (pasaz pro pobaveni) kdyby me to jeste porad nestacilo a chci byt jako modelka tak je treba nasadit jidelnicek pro modelky (pul okurky, pul rajcete a 1 litr vody denne) ... kdyz to cele prezijete tak jste modelka smiling smiley

a to je podle me cely princip, muzu to libovolne kombinovat, zkouset so mi pasuje - pridavat doplnky ... atd atd atd ...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Petra ()
Datum: 22. 06. 2004 08:30

Milá Renato,
díky za odpověď. Bohužel jsem si jí přečetla až teď,protože se mi to automaticky dalo do spamů sad smiley. Divím se, že mám vůli na to přestat kouřit (už 16dní úspěšně bez cigarety),ale nemám vůli na to NEJÍST. Ne nejíst, ale NEŽRAT. Když mám na něco chuť,tak si to prostě dám. Jenže já většinou jim stejně jenom saláty, občas nějakej ten chleba, rohlík,housku... tak nevím v čem je problém. Je ale fakt, že vůbec necvičim...jenže na to neni čas sad smiley TAk nevím. dokonce už můj kluk mi řekl, že bych mohla zhubnout. Měřím 162cm a vážim 61kg. Mám větší břicho,ale moc velký stehna a zadek.
Tak nevím sad smiley Asi mi chybí ta vůle... sad smiley

petra

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Petra ()
Datum: 22. 06. 2004 08:47

Achjo. Tak já všem ostatním držim palce, protože já to fakt nezvládnu. Nemam na to vůli... sad smiley 3.července jedu do francie, a můžu říct,že v plavkách vypadám hrozně. Ale i tak se těšim...každej je nějakej, a já už asi žádná twiggy nebudu smiling smiley.
sem to vzdala brzo, to sem hrozná, co ?

díky renče, martinovi, a kamče a ... hodně štěstí všem.

petra

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Marcela ()
Datum: 22. 06. 2004 14:46

Petro - nezoufej, nezvládla jsi to teď, zvládneš to jindy. Já se snažím již 3 .rok a pořát nejsem u cíle ......
Musíme mít výdrž.
Jinak to prostě nejde

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rady na rychlé hubnutí
Autor: Ela ()
Datum: 23. 06. 2004 11:23

Petro - začni pořádně jíst ! Jestli jsi živa ze salátů a housek, pak se "žraní" neubráníš. Tělu musíš dodat kvalitní stravu se všemi živinami, jinak ti záchvaty žravosti dává najevo, že mu něco chybí v zoufalé naději, že to konečně dostane. Ty ale nejsi schopna rozlišit, co konkrétně mu chybí a láduješ se bez rozmyslu. Jez celozrnné pečivo, saláty, pokud nemáš na mysli takové jako třeba vlašský, ale zeleninové, jsou v pořádku, jez ovoce, neslazené obiloviny, kvalitní bílkoviny z netučného masa a mléčných výrobků, ořechy. Pokud budeš stravu flákat, budeš se přežírat a propadat malomyslnosti, protože máš pocit, že moc nejíš a že je to na nic. Není to ani tak o množství, jako o kvalitě, na tu by ses měla, pokud mohu soudit podle toho, co píšeš, zaměřit. Nic není zadarmo, dej si tu práci a přehodnoť svůj jídelníček, spočítej si energetickou hodnotu, zkontroluj složení, podívej se na to, v jakém období dne sníš jaký podíl z celkové hodnoty denního příjmu. Pohyb je při hubnutí dobrý doplněk, ale ne nejdůležitější, hlavní je strava. Dokážeš to, tolik vůle jistě v sobě máš. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.