Rady - tipy :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Rady a tipy, pust apd. 
Jak jsem hubla
Autor: Iva ()
Datum: 18. 07. 2002 09:05

Protože máme v rodině sklony k nabírání váhy, začala jsem i já. Poprvé jsem váhy 71 kg dosáhla v 29 letech. Rozhodla jsem se do 30 let zhubnout na 57 kg. Půl roku jsem se stravovala jenom podle kontrastních dnů. Zhubla jsem, ale do 1/2 roku jsem to měla zpět. Navíc jsem si zprotivila tvaroh a jogurty.
Potom, dalších 18 let jsem střídavě hubla a přibírala. Vyzkoušela jsem hodně diet - bodovou, bezsacharidovou, počítání kalorií. Nikdy jsem nepřidala pohyb, jenom občas v záchvatu hubnutí nějaký ten cvik na břicho. Po dvou měsících jsem to vždycky vzdala. Co jsem dělala pravidelně, to byla jóga, ale tou se nehubne. Pomohla mi ale dostat se na určitou duševní pohodu a vyrovnanost.
Teprve ve 48 letech jsem si uvědomila, že stárnu a když se sebou nezačnu něco dělat teď, tak každým rokem to bude těžší. A že se kila shazují jinak ve 20 a jinak v 50, to mi bylo jasné. Tak jsem začala.
Měla jsem vyzkoušenou dělenou stravu bez počítání kalorií /neúčinné/, měla jsem vyzkoušené počítání kalorií bez dělení /účinkovalo chvíli a potom se zpomalil metabolismus a dolů už to nešlo/, měla jsem vyzkoušený Fit pro život /nedůsledně/. Tak jsem si řekla, že to zkombinuji dohromady.

1. Pořídila jsem si pořadač a vypracovala recepty, které byly podle zásad dělené stravy a obsahovaly údaj o kalorické hodnotě. Jídla byla vytvořena ze surovin, které mám ráda a chuťově mi vyhovovala. Hodně jsem experimentovala a vytvořila jsem si opravdu bohatý jídelníček, ve kterém nechybí vůbec nic. Obsahuje dostatek sacharidů, bílkovin a vitamínů. Jídla jsou dělána s minimálním množstvím tuku a cukru.
Kromě toho jsem vyhledala a zaměnila tučné jogurty za nízkotučné, sladkosti za sušené ovoce a müsli tyčinky, bílé pečivo za celozrnné. Našla jsem i spoustu nových surovin, které nahradily jiné nezdravé potraviny.

2. Pořídila jsem si kalorické tabulky, velký sešit na zapisování. Pořídila a půjčila jsem si hodně publikací k mému problému a studovala.

3. Udělala jsem si graf s plánem hubnutí a zvážila jsem se /hrůza - skoro 72 kg/.
Naplánovala jsem si úbytek 1 kg týdně /maximálně/ a určila jsem si svůj BM na 1300 kcal.

4. Vždy den dopředu jsem si naplánovala, co budu celý den jíst. Z vypracovaných receptů jsem si vybrala ty, na které jsem měla chuť a připravila jsem si je dopředu. Do práce chodím dodnes s kelímkama a skleničkama, ve kterých mám připravené jídlo. Všechno jsem zapsala do sešitu a spočítala tak, abych se vešla do kalorické hodnoty 1100 kcal a měla jsem 200kcal rezervu pro případ, že sním něco navíc.

5. Toho, co jsem si naplánovala jsem se držela. Začala jsem více pít. Abych nezapomínala na pitný režim, vždy jsem měla na stole nalitou 3dl sklenici nějakého nápoje /voda, čaj/ a ten jsem každou hodinu vypila a nalila hned další.
Začala jsem jíst pravidelně 5-6x denně, učila jsem se jíst pomalu a při jídle nic jiného nedělat. Učila jsem se jíst jenom na jednom místě - u stolu. Kdysi jsem jedla v kuchyni ve stoje u lednice,ve vaně, v posteli.

6. Začátky byly krušné, chutě a hlad mě dokázaly pěkně potrápit. Abych se ubránila, vyvíjela jsem jakoukoliv činnost k zaplašení těch vtíravých myšlenek.
V práci jsem si dávala jídlo do ledničky u kolegyň, které byly o patro výše. Na lednici jsem měla přilepený lístek, kdy si můžu něco vzít a kolegyně mě hlídaly. V kanceláři jsem neměla kromě vody a čaje nic /žádný šuplík !!!/.

7. Protože k hubnutí musíte být v pohodě, vytvořila jsem si v kanceláří příjemné prostředí /trávím v ní skoro 10 hodin denně/. Obklopila jsem se kytkama, koupila jsem si aroma lampu a k tomu vonné oleje Salus , zaměřené na uklidnění, potlačení chuti k jídlu. Pořídila jsem si nový přehravač na kazety a CD a do práci si nosím hudbu, která mi navodí správnou atmosféru.
Vymyslela jsem si do práce malé rozcvičky, která mi pomáhají udržet se v mírném pohybu a kompenzovat napětí /viz Cvičení/. Když jsem měla na něco chuť mimo plán, buď jsem si zacvičila nebo ponořila ruce do studené vody, pustila jsem si pěknou hudbu, uvařila si voňavý čaj, zapálila aroma lampu. Nebo zašla na drby za holkama. Cokoli, co mi odvedlo myšlenky od jídla. Každý si musí najít metr sám na sebe.

Doma - po návratu domů jsem měla v lednici připravenou svačinu, abych nesnědla všechno, co mi přišlo pod ruku. Potom jsem většinou vyrazila za pohybem. Ze začátku to byly jenom vycházky tak 1 hodinu, později jsem přidávala. Pohyb popíšu později. Když jsem byla doma, vždycky ta chuť byla větší. Proto jsem se pustila do úklidu. Postupně jsem uklidila všechny skříně, vytáhla i ty, kam se vůbec nechodí. Nebo jsem si pustila hudbu a začala cvičit domácí sestavu. To mě přeladilo úplně nejlépe, chutě přešly.
Protože musím denně vařit teplé večeře pro manžela a měla jsem zvyk hodně /ale opravdu hodně/ ochutnávat, musela jsem to odstranit. Buď jsem si nalila nějaký čaj a ten jsem upíjela v průběhu vaření, nebo jsem si nakrájela kousky zeleniny a ty jsem zobala. Ze začátku to bylo těžké ochutnat jenom jednou to, co jsem uvařila. Ale časem jsem si představila, co všechno do toho těla dostávám. Celý den v práci jsem udržela plánovaný režim jídla a teď si to mám pokazit? To ne !!!

8. Večeře je jediné jídlo, kdy se s manželem sejdeme. Proto jsem si plánovala takové jídlo, které se vařilo současně. BUď jsem si vzala jenom přílohu a zeleninu, nebo jenom maso a zeleninu - vždy podle zásad dělené stravy.Tak jsem mohla v pohodě povečeřet s manželem a příjemně si popovídat.
Pokud jsme déle seděli při hudbě a knížce, nebo se dívali na televizi, nakrájela jsem si na drobno ovoce nebo zeleninu, aby mě to nesvádělo k zobání oříšků a oplatků. Měla jsem také nalitou vychlazenou minerálku s citronem.

9. Naučila jsem manžela respektovat mou vůli, co budu nebo nebudu jíst a potom mi už nic nenabízel a nevnucoval. Začal mi fandit.

10. Našla jsem si pohybovou aktivitu, která mě baví. Snad poprvé v životě jsem se začala těšit na cvičení. Začala jsem tím, že jsem si prodloužila den ranním vstáváním. Začínám, že se z postele sesunu na zem i s dekou, lehnu si na ni a začínám protahovací cvičení a jogínskou sestavu 10 cviků. Celé mi to trvá 35 minut. Při tom mám ještě zavřené oči a puštěnou příjemnou relaxační hudbu. Cvičím potmě.
Po relaxaci odejdu do koupelny, kde provedu ranní hygienu /zatím bez sprchy, protože po józe se to nemá/. Vypiju sklenici vody s citronem nebo jablečným octem a jdu pokračovat ve cvičení. Tepleji se obleču a otevřu naplno okno.
Následující cvičení je posilovací -
pondělí, středa a pátek : nohy, hýždě, břicho
úterý, čtvrtek, sobota : ruce, záda, břicho /cvičím s činkama/
Cvičím kombinaci cviků z kalanetiky a jiných, které jsem našla v časopisech a publikacích o cvičení. Vybrala jsem si ty, které mi vyhovují. Koupila jsem si malé ruční činky /1,5kg/, expandér /guma na cvičení/. Vytvořila jsem si pro každou svalovou skupinu 3 sestavy, které pravidelně obměňuji.
Celé cvičení mi trvá 45 minut - každá svalová skupina 15 minut.
Potom si dám ještě 10 minut strečink.
Následuje masáž celého těla sisálovou rukavicí nasucho, potom sprcha. Na nohy, hýždě a břicho aplikuji střídavé sprchy teplé a studené, končím studenou. Podporuje to prokrvení pokožky, odstraňuje celulititu, zpevňuje pokožku a odbourává tuky. Po sprše si dávám pleťové mléko a než vsákne, chodím bytem nahá a zhluboka dýchám /dechová cvičení/.
Celé cvičení, včetně hygieny a sprchy mi trvá 2 hodiny. Proto vstávám ve 3,30.
V 5,30 jsem hotová, ještě stihnu vyvětrat, ustlat a utřít prach. Z domu odcházím v 6,30 a jsem příjemně naladěná do nového dne.
To vše jsem přidávala postupně. Prvni dva měsíce jenom jóga, potom pomalé posilování bez činek. Po dalších třech měsících jsem si koupila činky, potom gumu na cvičení. Jak se mi zlepšovala kondice, přidávala jsem cviky a intenzitu.

Odpolední aktivity jsem zvyšovala také postupně.
Vloni v létě jsme si koupili nová kola a začali jezdit delší trasy. Napřed to bylo 2x týdně 15-20 km, o víkendu max. 30 km. Každý měsíc jsme prodlužovali trasy na 30-35 km, o víkendu na 50 km. Teď už jezdíme 3x týdně 50-60 km, o víkendech až 100km.
V zimě jsem začala chodit do Fit centra a nechala jsem si vypracovat tréningový plán na posílení všech svalových skupin. Chodila jsem 2x týdně, vždy na 2 hodiny. Teď nechodím, protože jsem raději na čerstvém vzduchu.
Kromě toho, pokud nejedeme na kole, chodíme na rychlé vycházky alespoň na 2 ,spíše na 3 hodiny. Chodíme tak, abychom se mírně zapotili, ale abychom mohli bez problému mluvit. To je ukazatel, který je znakem správné chůze. Nemám měřák tepovky a nepovažuji to za podstatné. Podstatné je, že se hýbu a je to vidět na váze. Nepoužívám žádné výživové doplňky jako Carnitin a Izostary. Jsem pro zdravé pocení a zdravé hubnutí. O těch přípravcích nejsem přesvědčena.

Večer jsme ještě zařadili pro lepší spánek 30 minutovou sestavu TAI-CHII. Ta není na hubnutí, ale na zklidnění po celodenním shonu.

To vše se snažím skloubit tak, abych to časově stihla. Ráno je vždy jasné a odpoledne plánujeme podle počasí, podle momentální kondice a podle práce doma a na zahrádce.
Všechny změny jsem přidávala postupně, nic násilím. To by mě brzy přestalo bavit. A hlavně mě nikdo nenutil, chtěla jsem sama.

11. Když jsem viděla úbytky na váze, všechno mě to začalo bavit a začala jsem to brát jako zábavu. Udělala jsem si z toho hru a vypracovala jsem si takové životní styl, který se mi líbí, cítím se při něm skvěle a mám postavu, ve kterou jsem už nedoufala. Alespoň mi se líbí a jsem s ní spokojená. Teď už jenom piluji drobné nedostatky. Pomáhaly mi pozitivní reakce okolí, zlepšující se zdravotní stav, velký příliv energie a skvělá fyzická kondice.
Nejvíce mi však pomohlo to, že jsem z jídelníčku nevynechala žádné oblíbené jídlo, jenom jsem si vytvořila méně tučnou a méně sladké modifikace. Když jsem nezvládla z počátku chutě, tak jsem si ten oplatek nebo čokoládu dala. Ale jenom plánovaný kousek, který jsem si zařadila do kalorického příjmu. Ten jsem si vychutnala v pohodě a zase jsem měla klid.
Každý člověk je jiný, někomu vyhovuje dělená strava, někdo nedá dopustit na zónovou dietu, někdo na počítání kalorií.
Záleží také hodně na tom, jestli už jste drželi nějakou dietu, nebo ne. Někomu z počátku stačí omezit sladkosti a tuky a zmenšít večerní dávky.

12. Na závěr - chce to zatnout zuby a začít. Nic jiného. Nikdo to za vás neudělá, musíte sami. Nevěřte žádným zázračným prostředkům ani dietám. Dieta se nedá držet stále a po návratu do starých kolejí přiberete zpět to, co jste pracně a hladově zhubli.
Nemusíte být hned dokonalí, budete dělat chyby. Ale ty budou stále méně časté a nové stravování a pohyb se vám dostanou pod kůži.
To, co platí pro jednoho, nemusí fungovat u druhého. Ale obecné zásady jsou platné pro každého : musíte sníst méně, než vydáte, abyste hubli. Při udržování docílené váhy musíte jíst tolik, kolik vydáte. Zákon zachování energie stále platí.
Navíc má každý jinou rodinnou a finanční situaci. Někdo si prostě nemůže dovolit koupit si denně 1 kg ovoce, zaplatit za posilovnu 2x v týdnu 100 Kč. Spousta z vás má malé děti a náročného manžela, nebo manžel netoleruje vaše aktivity.
Někdo nemá na to, aby si koupil drahé sportovní vybavení, protože musí dětem koupit nové boty atd.
Není to podstatné. Vždy se dá vybrat v rámci možností. Také nemám značkové vybavení /kromě bot, které jsme si koupili letos/. Sportuji ve věcech, které si koupím na burze. Kupuji si levnější druhy ovoce a zeleniny /nemusím mít ananas a kiwi v době, kdy je nejdražší/. Na vycházky chodím s manželem, ale můžete i s dětma. Posilovna se dá nahradit pohybem venku, švihadlo nestojí až tolik.
A pevnou vůli máte zadarmo.

Nevím, jestli jsem vám v něčem pomohla. Ale tak jsem to dělala a zhubla jsem 16 kg. Svůj váhový úbytek si udržuji už 8 měsíců s výkyvem 1 kg.
Zatím stále zapisuji a počítám. Mám to naplánováno do konce letošního roku a od nového roku už to ukončím. Věřím, že mi všechny nové návyky pevně zakotvily v mém myšlení a zůstanu štíhlá a zdravá už stále.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jak jsem hubla
Autor: Iva ()
Datum: 18. 07. 2002 12:25

Ke stravovacímu režimu.
Na výhody dělené stravy jsem přišla systémem Pokus-Omyl. Napřed jsem jenom dělila stravu a nepočítala kalorie. Tímto způsobem se dá velmi dobře přibrat na váze, když si bez omezení dáváte třeba chleba se zeleninou.
Když jsem k tomu začala počítat kalorickou hodnotu, zabralo to. Navíc jsem začala dopoledne jíst jenom ovoce.
Dopolední ovoce mi dělalo moc dobře na žaludek. Cítila jsem se velmi lehce a připadalo mi, že se rozmazluji. Žaludek si liboval. Zezačátku jsem vydržela s tím ovocem jenom do 10 hodin a postupně jsem ten čas prodlužovala - do 11,00 a potom do 12,00.
Ve 12,00 jsem byla připravena sníst jiné jídlo. Mělo to dvě výhody - moc jsem se těšila na to první jídlo, vychutnala jsem si ho a stačilo mi mnohem méně k nasycení. Navíc jsem cítila, že dělenou stravu lépe strávím. Jsem po dvou žloutenkách a mám oslabená játra a slinivku. Se slinivkou jsem mívala velké problémy, které se ztratily po přechodu na dělenou stravu. Upravilo se mi zažívání a přestala jsem trpět nadýmáním a zácpou.
Proto zůstávám u dělené stravy. Zjistila jsem, že když náhodou sním během jednoho jídla bílkoviny a sacharidy, cítím se přeplněná a vím, že budu mít zažívací problémy.

Odolávání chutím
Chuť dokáže pěkně potrápit. Mě začala chuť na sladké trápit nejvíce, když jsem zhubla prvních 5 kg. To tělo přímo řvalo po něčem sladkém, ale já jsem nepovolila. A když, tak jenom trošku. Přesvědčovala jsem sama sebe, že ten cukr nepotřebuji a neschází mi.
Když na mě přišla chuť, oddalovala jsem co nejdéle to šlo a potom jsem si zkusila vzít něco méně škodlivého - ovoce. Snažila jsem se nemít doma nic sladkého /ale u nás je to těžké, manžel sladkosti zbožňuje - mě ale více/.
Požádala jsem ho proto, aby si svoje oplatky a čokoládky schoval. Takže po nahlédnutí do spíže a lednice na mě koukaly celozrnné chlebíčky, müsli tyčinka/jenom 1/, med, sušené ovoce. V lednici jogurt , ovoce a zelenina.
Na návštěvách jsem avizovala, že mám zvýšený cukr /což byla jeden čas pravda/ a zákusek věnovala manželovi. Cukrárně jsem se vyhýbala velkým obloukem. Největší problém - domácí pečení buchet, bez kterých se manžel neobejde. Musela jsem si naplánovat alespoň 1 koláč do jídelníčku, jinak bych se neplánovaně přejedla. A to jsem si ho rozdělila na malé kousky a jedla ho třeba celé odpoledne. Dovedete si představit malý koláč, rozkrájený na 12 kousků a napíchaný jako jednohubky?
Ale je to otázka prvních 3 měsíců. Když uvidíte výsledky, přece si to zase nepokazíte,ne? A potom vám to už nepříjde, automaticky sáhnete po tom ovoci.

Autor: Anna ()
Datum: 07. 08. 2002 07:52

Ahoj, čtu vaše příspěvky a chtěla bych se s vámi podělit o moji zkušenost. Je mi 40 let, měřím 172 cm a mívala jsem váhu kolem 60 kg (58-64). Přesto, kdykoliv jsem přibrala, byla jsem svolná k různým dietním experimentům. Přežila jsem 2 těhotenství, aniž bych nějak výrazně ztloustla (+8 kg). Pak jsem přestala kouřit a v průběhu 7 let jsem postupně přibrala 25 kg. Částečný podíl na tom připisuji (asi je to výmluva-berlička)i svému manželovi, který nerad jí sám. Přes zimu to ještě šlo, to jsem chodila od září do května cvičit. Pak přišel červen, začali jsme jezdit na chalupu i v týdnu a já paradoxně v letních měsících přibírala nejvíc, protože mě neustále pobízel ke společnému grilování a dalšímu hodování . A to se těžko odmítá - sluníčko svítí, dá se sedět venku, roztopený gril ... prostě idylka. Nadváha mi sice vadila, ale nikterak mě neomezovala a tudíž jsem neměla dost velký motiv k hubnutí. Mám krásné a spokojené manželství, manžel mě miluje a když jsem pronesla, že bych měla hubnout, okamžitě odpovídal: "Prosím tě, ........." a následovala spousta argumentů, proč to není třeba (podle situace). Ani mě ta nadváha tolik nevadila, protože jsem poměrně sportovně založená, pohyblivá, jezdím na kole a výkonnost mám lepší než některé středoškolačky, se kterými chodím na aerobic. Nejvíc mě mrzelo, že mám ve skříni asi 10 krásných kostýmů a dalších věcí, které nemůžu nosit. A pak taky to, že už se po mně neotáčejí na ulici muži. Která z nás to nemá ráda, že? Moje kolegyně v práci absolvovala kurs STOB a zhubla asi 11 kg. Tvrdila mi, že bez této psychoterapie nelze zhubnout. Já si ráda dokazuji nemožné, tak jsem si obstarala jejich kalorické tabulky a začala jsem si počítat všechno, co jsem za den snědla. Snažila jsem se nepřekročit denní příjem 5 000 Kj. Bylo to sice dost otravné, všechno vážit a sčítat, ale účinné. Nejlepší bylo, že jsem ani neměla hlad, spíš mě občas trápily různé chutě. Pak (když jsem zhubla první 2 kg) se ke mně přidala ještě moje kamarádka, která nikdy k podobnému hubnoucímu šílenství neinklinovala a výsledky měla také. Začaly jsme na konci března a do poloviny června jsem shodila 10 kg (kamarádka také). Teď jsem měla větší pauzu. Jednak jsem chtěla zkusit, jestli nepřiberu (když přestanu počítat jouly) a taky proto, že jsme byli na dovolené a nechtěla jsem manžela a kamarády otravovat počítáním joulů. To bych s nimi nemohla ani na oběd nebo večeři. Nepřibrala jsem a teď se chystám na "další kolo" - dalších 10 kg. V současné době vážím 74 kg a myslím si, že by mi těch 64 v mém věku mohlo stačit. Věřím, že se mi to povede.

Autor: Jitka ()
Datum: 24. 09. 2002 14:48

Zřejmě máte v sobě Ivo neuvěřitelnou disciplínu a kázeň. Závidím Vám. Ve svých 43 letech toužím zhubnout pouhé 4 kg (mám na 170 cm 62 kg, ale vždy jsem měla tak 56 -58, nikdy jsem nedržela diety, nemusela se hlídat, i po obou těhotenstvích jsem lehce zhubla) a zpevnit břicho a zadek a nejde to. Nejsem ovšem důsledná. I když jím celozrnné pečivo, ovoce i dost zeleniny (hlavně rajčata, papriky), stále mám co napravovat. Vím přesně, v čem je chyba - málo piju a miluju sladké ( ne že bych se ládovala dorty, ale 1 müsli tyčinka denně, příp. tatranka, marmeláda ke snídani, zmrzlina, kousek čokolády apod .). Navíc celá rodina je na sladké (koláče, buchty) a tak pořád něco peču. Taky s tím pohybem je to jak kdy. Přes zimu chodím do posilovny, mám doma rotoped, ale často se vymlouvám na únavu, dost mě zaměstnává péče o dům (jsem uklízecí typ). Večer se vždy cítím těžce, nafoukle, utahaně. Co s tím? Asi působí i věk, zpomalený metabolismus, antikoncepce. A hlavně moje nedůslednost.

Autor: Lucie ()
Datum: 14. 10. 2002 12:17

Po precteni vsech ohlasu jsem se rozhodla,ze se taky podelim o par zazitku se svoji vahou........Svadim s ni letity boj.Tepre ted, ve svych triadvaceti muzu rict,ze jsem "jaks taks" vyhrala.Merim 170 cm a po hormonalnich problemech a dorticich,za ktere bych polozila zivot jsem se propracovala k vaze 87kg . Naposledy v 15ti jsem vazila 62 kg,ktere mi opravdu slusely. 87 jsem vazila v unoru 2000. Moje vaha rostla velmi nevtirave,takze za kazde obnosene kalhoty jsem si kupovala dalsi..o cislo vetsi.Uplna traumata jsem z toho nikdy nemela..vzdycky jsem hresila na muj hezky oblicejik a velka prsa.Jenze jednoho krasneho dne jsem se proste nevesla do zrcadla...v tu dobu uz jsem mela tukem zality i ten ksichtik a prsa jako zoky....do te doby jsem jako spousta jinych vyzkousela co se dalo...a nic! Nevim co se ve me tenkrat pohnulo,ale zacala jsem se sebou neco delat.Co se tyka stravy......vyskrtla jsem veskere pecivo! Jedla kopice zeleniny a ovoce...spoustu jogurtu..tvarohu....sem tam grilovanou rybu,ci kure.Byl to prisny rezim,ktery bych pro hbnuti ani nedoporucovala,ale s moji povahou to jinak neslo.Cele dny jsem se soustredila na to co jim,jak jim,proc to jim...Po 2 mesicich jsem zhubla o 12kg to jest na 75kg.Byla to obrovska radost,teprve pri teto vaze jsem zacala pomalu cvicit....hubla jsem dal...pak jsem se na 5 dlouhych mesicu zastavila na 70...dal to proste neslo..byly to nekonecne dny,kdy jsem mela spoustu casu uvedomit si,ze se konecne musim se svym telem dohodnout a ne bojovat....rok jsem vazila 68-70 kg ,stale jsem se hlidala,ale pomalu zacala zarazovat veskerou stravu,bala jsem se,ze se stanu otrok jablek a jogurtu.Dnes je to 14 dni,co jsem zacala znova....ty posledni kila jdou strasne tezko dolu....tenkrat dat dolu 10kg byl mensi problem,nez ted 1kg.A dnes rano jsem mela 66kg...to je dohromady 21....uz se na me da koukat,lide me nepoznavaji..nekteri si mysli,ze jsem k smrti nemocna yawning smiley))). Neverila jsem,ze to dokazu,jako dnes si pamatuji,kdy jsem si to odpoledne stoupla potajnu na navsteve na vahu.....rekla jsem si ..hubnout? To uz v temer 90kg nema cenu....rano mi doslo,ze kdyz ve 20 mam tolik kg..tak co bude po detech? Co bude za 10 let a sla jsem do toho,i kdyz jsem za sebou mela diet nespocitane.Nasla jsem si svuj vlastni system a povedlo se.Jedine co si vsak sebou nesu je kazdodeni naskakovani na vahu...je to muj ritual,ktery mi chybi na dovolene..o vikendu...jednou bych chtela treba tyden vydrzet yawning smiley))))))

Jak jsem pribrala a ted budu hubnout
Autor: Kvetenka ()
Datum: 11. 11. 2002 14:14

Take mam s hubnutim bohate zkusenosti, v rodine maji skoro vsichni nadvahu, s tim vyplyvajici zdravotni potize, tlak, cukrovka, cholesterol, klouby...
Je mi 26 let, merim 172 cm, vcera jsem stoupla na digitalni vahu a nevericne koukala na tu cislici: 87,6 kg. Tolik jsem nikdy v zivote nemela. Jak se to mohlo stat? Co se to stalo se mnou? Jak jsem to mohla dopustit, takhle si zkazit figuru? Ani me to neprislo, kdyz se vaha nabirala postupne od mych 18 let. V tanecnich jsem mela 60 kg a byla jsem kocka. Pak jsem odesla na vysokou, kde se pres tyden nedalo moc dobre najist a tak o to vic jsem si to vynahrazovala doma u rodicu, kdyz jsem na vikend prijela, babicka mela uvarena moje oblibena jidla, napecene kolace a pripravenou buchtu v krabicce s sebou, abych prezila ty 4 dny bez jeji vytecne kuchyne. Sve udelala i psychika, potratila jsem spontanne, aniz bych tusila, ze jsem tehotna, vycitala si to, trapila se, utesovala jidlem a hlavne sladkostmi. To jsem vazila asi 74 kg. Dziny jsem si koupila o cislo vetsi. Po skole prislo sedave zamestnani, 10-11 hod denne v kancelari. Plat neodpovidal mym pranim ani napln prace a za najem jsem platila 5000 mesicne bez sluzeb a elektriny. Nemela jsem energii a ani finance chodit nekam cvicit nebo platit drahe kurzy. Koupila jsem si o cislo vetsi dziny, v tech starych jsem se nemohla poradne nadechnout. Skoro 3 roky jsem takhle fungovala, celou dobu jsem mela 1 staleho partnera, ktery mi nikdy nerekl, ze bych se sebou mela neco udelat, naopak. Nedavno jsem vytahla dziny ze skrine a zkusila si je: uz v nich muzu dychat, protoze se mi zarazily u kolenou.
Ctu tohle forum uz nekolik mesicu, znam teorii a ted uz jen uvest vse do praxe.
Zlepsila se mi bytova situace, zvysil plat, zkratila pracovni doba na 9-9,5 hod, provdala jsem se. Vypada to, ze mam idealni podminky zacit se sebou neco delat, prestat hledat vymluvy. Chci byt zdrava a za nejaky cas zalozit rodinu, ale to nemuzu s touhle vahou, uz ted mam zdravotni problemy (hemoroidy, krecove zily, vysoky tlak, vysoky cholesterol). Proto je nejvyssi cas neco se sebou udelat.
Chci byt spokojena sama se sebou, nestydet se za sve telo a uvidet na tvari zase licni kosti a 1 bradu. V lete me jedna zena ve strednim veku pustila v metru sednout, protoze si myslela, ze jsem tehotna, moje bricho vypada nafouknute tak na 5 mesic tehotenstvi. Nejvetsi ironie je, ze ten den rano jsem si rikala, ze vypadam k svetu a ze obleceni mi docela pasuje!
Uz je cas prestat nenavidet svoji postavu, zrcadlo, vylohy a zacit neco delat. Ne neco, ale zit zdrave.Tento prispevek neni o tom, jak jsem hubla, ale jak zhubnu, mozna patri spis mezi sliby chyby, i kdyz tentokrat to chci dokazat, uz i proto, abych mohla mit miminko.
Vsem vam moc fandim a obdivuji ty, ktere jste to dokazaly. Vim, ze to nebude snadne, duverne se pratelim s jo-jo efektem a bez cviceni, pocitani kalorii a pevne vule se to neobejde, zato ty vysledky ale stoji!
Tesim se na dobu, kdy budu spokojena s pohledem do zrcadla a vaha ukaze cifru blizko 70kg a ja si budu moct rici, ze jsem to dokazala.
K.

Datum: 05. 02. 2009 13:35

Ahojte všetci,

príbehy ma veľmi oslovili, hlavne Tvoj, Kvetenka, čo Ty na to, poďme do hubnutí spolu!!! Sme na tom vcelku podobne - meriam 170 cm, mám 27 (v dubnu 28) a vážim (dnes ráno) 86,4 - ale ešte cez víkend to bolo 87,8, akurát som sa naštvala a začala so zmenou. Inak som vydatá, mám skvelého manžela a 18-mesačného syna.
Moja história? No, počas VŠ som vážila okolo 70 kg a cítila sa dobre, aj keď problémy s váhou som mala vždy. Potom som skončila školu a začala s prácou, ktorá ma nebavila, a na váhe sa ukázalo číslo 84. Považovala som to za horor a začala intenzívne chudnúť a dostala som sa na tých 70 kg. No a potom prišla svadba a ihneď aj tehotenstvo. Tesne pred pôrodom som vážila 96 kg! No, môj synček bol veľký a po pôrode a počiatočných stresoch a kojení som schudla na 80 kg. A potom prišla chronická nevyspatosť, čokoládky, nevyspatosť, jedlo a tak dokola a dostala som sa na týchto "krásnych" 87,8 z víkendu. Tak som proste urobila rozhodnutie (ktoré zatiaľ dodržiavam iba 4 dni, ale teraz už to proste nevzdám!), spísala si všetky dôvody, pre ktoré chcem schudnúť, napísala som si, akými konkrétnymi spôsobmi to urobím, určila časový plán s čiastkovými hodnotami na váhe a zaviazala sa k tomu, že na seba všetko poctivo nabonzujem tu holkám vo fóre a idem toho. Ideš so mnou??? Bude to myslím ľahšie... :-) pa pa

Datum: 05. 02. 2009 13:40

Aha a až teraz som si všimla dátum tejto diskusie - prepáčte všetci, že tu obnovujem časy dávno minulé :-(

Ale som si aspoň vyliala dušičku :-)

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

-----------REKLAMA-------------
This forum powered by Phorum.