Cvicení :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Rady a napady na cvicení 
Správná kombinace jídla s pohybem
Autor: Ivula ()
Datum: 03. 10. 2002 07:55

Správná kombinace potravin s pohybovou činností

Když se chcete pohybovat za účelem zhubnutí, nejlepší je neposkytnout tuku předem žádnou možnost, aby se usadil. K tomu je důležité vědět, jak se stravovat před pohybovou činností, při ní i potom. Bylo by totiž k ničemu, kdybyste si ráno třeba vyběhli do lesa, ale předtím si dali snídani plnou sacharidů, abyste se na tělesnou námahu dobře vybavili! Úspěch hubnutí spočívá ve správné kombinaci pohybu a přísunu potravy. Jaké potraviny byste tedy při sportu měli jíst?

Bodybuilding
Stravovací tipy:
Předtím nejezte potraviny bohaté na bílkoviny nebo tuky. Potřebují příliš dlouhou dobu, aby se ze střeva dostaly do krve. Kromě toho se tím zásoba sacharidů nezvýší. Dávejte přednost škrobovitým potravinám jako jsou nudle, brambory, vařená mrkev nebo musli.
Zvláštní pokyny:
Nezačínejte během diety! Kdo drží dietu, je tělesně už i tak dost oslaben a není pak schopen žádného výkonu. Svaly se tím pádem bohužel také nevytvoří.

Jogging
Stravovací pokyny:
Snězte předtím trochu sacharidů ve formě banánu, tyčinky musli nebo čtyř plátků knackebrotu. Mezitím se vyplatí jíst čerstvé ovoce a syrovou stravu. Potom vypijte sklenici vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou, abyste si zajistili přísun železa.
Zvláštní pokyny:
Tento druh sportu je dobrý pro tělo a duši. Vyplatí se denní penzum 5 km. Předtím se zahřejte! Jinak často hrozí natažené svaly nebo vyvrknuté kotníky.

Jízda na kole
Stravovací tipy:
Krátce předtím snězte lehký sacharidový pokrm, např. malou porci těstovin. V průběhu se doporučuje tyčinka musli a střik jablečné šťávy, pro vyrovnání velké ztráty tekutin.
Zvláštní pokyny:
Tento druh sportu patří mezi vytrvalostní sporty a namáhá proto svalové partie celého těla.

Plavání
Stravovací tipy:
Zásobování železem a vitaminem C je obzvlášť důležité, aby tělo mělo dostatek kyslíku a tím i síly. Ideálními potravinami jsou játra, maso, drůbež, ryby a sójové výrobky, také mrkev, brambory, zelí a kapusta.
Zvláštní pokyny:
Tento druh sportu je pro tlouštíky ideální. Posiluje svaly, uvolňuje tělo, povzbuzuje krevní oběh a zpevňuje svalstvo zad a břicha. Plavecké sprinty jsou vydatnější než pomalé plavání v dráze. Plavecké způsoby kraul a delfín spalují nejvíce kalorií.

Tenis
Stravovací tipy:
Přísun hořčíku je obzvlášť důležitý. Snězte proto před hrou trochu ořechů nebo plátek celozrnného chleba.
Zvláštní pokyny:
Téměř všechny svaly jsou namáhány Povzbuzuje to srdce a krevní oběh. Zlepšuje se schopnost rychlejší reakce. Hrozí časté nebezpečí úrazu.

Turistika
Stravovací tipy:
Předtím čerstvé ovoce. Pro kondici každou hodinu tyčinku musli, banán nebo chleba.
Zvláštní pokyny:
Svižný pochod posiluje krevní oběh, srdeční činnost a svaly. Tímhle způsobem se hubne jen pomalu.

Co se počítá!!
Lehká námaha jako stlaní postelí, žehlení nebo luxování spotřebuje za minutu asi pět kalorií. Střední až silná námaha jako aerobik, balet nebo jogging naproti tomu spotřebuje deset i více kalorií za minutu.

Jezděte na kole!
Provozováním tohoto sportu jste naprosto in. Ať už jezdíte v terénu nebo po silnicích, či jezdíte na kole ve volném čase s rodinou nebo bez ní!Jízdou na kole nejen polykáte kilometry, nýbrž také spaluje kalorie.

Zdroj: Dieta na spalování tuků, Ch. Zackerová, S. Mutterová

Nastavení: OdpovědětCitovat


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR-----------REKLAMA-------------
This forum powered by Phorum.