Recepty :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Zdrave recepty 
Moučníky bez tuku a cukru (téměř) :-D
Autor: Peggy ()
Datum: 23. 01. 2012 11:09

Jogurtový koláč
Smíchat: 1 kelímek jogurtu (cca 200 g, na velký plech půlkilové balení)
1 tentýž kelímek polohrubé mouky (dávám celozrnnou hruběji namletou špaldovou nebo pšeničnou)
půl kelímku cukru (dávám napůl s cukrenem nebo stévií)
2 vejce (nemusí být, možno nahradit sójovou moukou, nebo přidat jogurt aby vzniklo těsto, které se dá nalít na plech)
půl prášku do pečiva.
Těsto nalít buď na vymaštěnou teflonovou formu, nebo na papír, hustě posypat ovocem a upéct na nižší teplotě cca 150°C, jinak se připaluje). Prý je to dobré i s drobenkou , tomu věřím, ale nedělám ji.

Švédský koláč
1 čtvrtlitrový hrnek polohrubé mouky (třeba celozrnné) smíchat se dvěma polévk. lžícema cukru krupice. Půl směsi nasypat na dno tefl. formy nebo na papír. Na to nalít směs 2 tvarohů (kostky) smíchaných se 2 celými vejci, cukrem (sladidlem) dle chuti, cca 3 dcl mléka a třeba rozinkami. Posypat povrch zbytkem směsi a na to naklást tenké plátky másla. Péct cca půl hodiny na 180 °C.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Moučníky bez tuku a cukru (téměř) :-D
Autor: Peggy ()
Datum: 31. 01. 2012 09:58

POHANKOVÉ PALAČINKY (od Ely)
Suroviny - 250 g pohankové mouky, voda, špetka soli, 1-2 vejce.

Z ingrediencí uděláme hladké těsto - pokud si přejeme palačinku na sladko, osladíme těsto hnědým cukrem, a necháme odstát.

Jemnou vrstvu těsta nalijeme na lehce omaštěnou pánev a smažíme po obou stranách.

Poléváme javorovým sirupem nebo sypeme skořicí, případně mažeme marmeládou, záleží na chuti každého. Můžeme zdobit šlehačkou.

Pokud chceme jíst palačinku na slano, můžeme si připravit různé směsi, například z hub, zeleniny atp.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Moučníky bez tuku a cukru (téměř) :-D
Autor: Peggy ()
Datum: 01. 02. 2012 16:39

Ještě jsem si vzpomněla, nedávno jsem si to uvařila (můj přítel to moc nechce, protože je zvyklý na plněné ovocem :-D):

Tvarohové knedlíky s ovocem:

Smíchat: 250 g tvarohu (kostku, ne vaničku) + 1 celé vejce + 70 g krupice smíchané s (celozrnnou) hrubou moukou, trochu cukru (stévie), špetička soli. K tomu přimíchat nahrubo nastrouhané jablko (hrušku, banán). Mokrou rukou dělat kuličky jako pingpongový míček nebo menší, házet do vařící mírně osolené vody a vařit asi 8 minut.
Na talíři posypat třeba skořicí, kakaem, cukrenem....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Moučníky bez tuku a cukru (téměř) :-D
Autor: Olina ()
Datum: 08. 02. 2012 13:40

Piškotová roláda s jablky:

5 celých vajec ušleháme s 5 rovnými lžícemi cukru (cca 50g) do husta,opatrně vmícháme 5 lžic polohrubé mouky ( cca 90g), rozetřeme na plech s pečícím papírem a pečeme asi 8 minut při 185 stupních do růžova.
Mezitím podusíme asi 500g nastrouhaných jablek, podle chuti můžeme přidat citronovou šťávu a trošku vanilkového cukru (záleží na sladkosti jablek).
Roládu vyndáme z trouby, ještě teplou potřeme jablky a zarolujeme.

Zatím jsem rolády pekla vždy z bílé mouky, míchat z celozrnnou jsem neměla odvahu. Nevím, jestli už s tím máte někdo zkušenost?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Moučníky bez tuku a cukru (téměř) :-D
Autor: Peggy ()
Datum: 02. 03. 2012 14:38

Kefírová buchta :

300 g hrubé mouky (dala jsem špaldovou celozrnnou)
200 g cukru (dala jsem 100 g třtinového hnědého a zbytek stévii)
1 vanilkový cukr
1,5 lžičky jedlé sody
2 velké lžíce kakaa

1/2 l kefíru
60 g panenského oleje řepkového

Nejdřív smíchat suché ingredience, do toho nalít kefír a olej, pořádně promíchat. Na velký plech jsem dala pečící papír (vymazávání a vysypávání mě zdržuje :-D), nalila to ne něj a pekla horkovzdušně na 170°C POUZE 10 minut. Dost mě ta rychlost překvapila, tak pozor na to. Jen taktak jsem to nespálila.

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.