Hubnutí :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Uzavrené téma - lze pouze císt. Psát mužete do HUBNUTÍ II. 
Strany: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 3 z 6
Sluníčko všem
Autor: Anna ()
Datum: 06. 02. 2003 15:10

Nestíhám číst, a tak aspoň pár poznámek jmenovitě.

Judy - já jsem ryba, máš pěkné povídání ?

Veverko, možná by i většinu zajímalo, kdo je narozen v jakém znamení, což takhle udělat tabulku ?

Jajkka - mockrát děkuji za konkrétní popis rotopedu, asi je opravdu super, ale ta vyšší cena, musíme to porovnat s dalšími. Dám Ti vědět, jak to dopadne.

Kajo - nezvladatelné množství práce v termínu řeším pokorně : Ano, pracuji na tom, ale musím postupně, ještě sem se k tomu nedostala. Můžu říci, že mám dost přísnou šefku, ale tohle docela bere, snažím se, dělám co můžu, a to mi pak může těžko nadávat, apod. Zkus to opravdu řešit podobným a hlavně otevřeným způsobem, protože když to nestihneš, tak pak je to horší a stejně to vyjde napovrch.

Heleno - ještě poznámka k hemeroidům, prý se má ona část těla míti nakonec studenou vodou, asi se zimou budou třást a buď utečou nebo se stáhnout. Můžeš zkusit za to nic nedáš.
Zdraví Vás stále chvípající chřipkou Anna

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Zas nin nedělám
Autor: Helena ()
Datum: 06. 02. 2003 15:24

Ahoj všem !
Od rána se snažím zapojit do pracovního procesu a snažím se zlikvidovat ty hory hnusných papírů co tu kolem mě trčí a ne se zmenšit. Za to sedím u PC a snažím se olíznout loket a počítám si body jestli jsem tlouštík nebo hubeňour. Ach, jak bych si ráda přehodnotila svoje názory ale holt tlouštík tlouštíkem zůstane. Ráno jsem si zkoušela svoje oblečení z dob dávno minulých a jásala jak hodně jsem pokročila za minulý měsíc s likvidací sádla. Musím ale uznat, že to je z velké většiny zásluha pilulek ze řady biopreparátů o kterých jsem už před časem psala. Neužívám chitoslim, ale Bio - slim, Bio - chrom forte a Bio - vlákninu a Bio - CLA 1000. Pak na mozeček Lecithin a pupalku, uf, jsem jak chodící lékárna, jelikož jsou to všechno kapsle co neublíží tak je do sebe cpu pod tlakem. Jen co ráno otevřu oči tak mažu pro sklenici s vodou a zapíjím nejdřív chrom, pak za 2 hodiny CLA a prostřídávám to až do večera. Dodržuju pitný režim a vypiju 3 litry vody. Opravdu se cítím dobře, ale nechci dělat reklamu - jen vysvětluju jak moc mi pomáhají tyhlenty patenty. Svoje chutě si stihnu ovládnout a pokud vyrazíme na nákupy tak se nezaseknu u regálu s pečivem a ani v autě při cestě domů nepodléhávám pocitu, že musím všechno sežrat hned teď.
Holky jste naprosto skvělý a vaše příspěvky jsou balzámem . Jsem moc ráda, že tady jste. Dík.
Nadi - jsem ráda, že nedojde k přetnutí tvých příspěvků ani po odchodu z tvé
práce.Moc bys nám tady chyběla. Snad se brzy vrátí i Tina. Už je to měsíc co zaběhává jen občas do knihovny.
Zuzano - asi si fakt něco zmáčkla, protože mě naše stránky běží klasicky - tedy dobře.
Elo - dík za dodání skvělý nálady - ty jsi fakt lepší než kapsle - pokaždé si utírám slzy od slz jak se řechtám - jak blbec. I ta moje cácorka na mě tak divně kouká, jestli nejsem náhodou prdlá - jsem, vím to, ale zatloukám co můžu.
Jinak hubnutí je fakt založený na chtění a náladě. Mám totiž v paměti příspěvek Nadi - naštvat se na sebe a začít s tím bojovat. Musela jsem se na sebe naďobnou hodně, protože takhle bych se do toho sotva kdy obula. Zítra mě čeká den D - přijede na oslavu rodinka a budou koukat, jak jsem se zbavila rychle svého tukového obalu. Je to neuvěřitelný, ale fakt se mi povedl husarský kousek.
Jen mi ještě nastal problém - ale to takový, že pokud likviduju buňky - myslím tukové, ale aby nemizely i ty co mě občas udělaj chytrou. No já nevím, nevím ....
Vlasti - chtěla jsem ti poslat emila - ale nemám tvojí adresu. Nechtěla jsem znovu sem opisovat co jsem tu psala dřív o těch bio -- lécích. Ono mi to připadá jako když jsem placená reklama , ale není to tak. Na mě to prostě funguje. Nechce se mi věřit, že hubnu a ovládám se jenom protože mám pevnou vůli. Tu mám asi sotva....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Pro Elu (nejen)
Autor: Cool-c ()
Datum: 06. 02. 2003 15:26

No, zřejmě na tom co jsi napsala k mému "problému" s třídenním nezřízeným žraním něco bude. Mám pocit, že mi moje váha nesmírně kolísá. Ale zřejmě to bude "momentálním obsahem mých vnitřností".

Je normální, že v jeden den, kdy se zvážím ráno (na lačno a hladová) a pak večer, kdy třeba naposledy jím v 16hod a vážím se kolem 20hod je váhový rozdíl +3kg?!?!?

AAA, z toho se rodí můj další dotaz, kdy a jak často je nejvhodnější se vážit?

Předem díky za odpověď.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Pro Elu (nejen)
Autor: Ela ()
Datum: 06. 02. 2003 15:39

To fi pif !!! Že je to možný. Já mám ráno versus večer rozdíl taky minimálně 2 kg.
Vážím se jednou týdně v sobotu ráno nalačno, rovnou přeměřím rozměry a digitálním tukoměrem jak si stojí sádlo, moje tedy. Stojí si na svém, ale já taky, takže mám mírnou převahu, pročež ubývá. Chachá !!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Pro Elu (nejen)
Autor: Veverka ()
Datum: 06. 02. 2003 15:53

Cool-c,
vážit se nejlépe ráno, nalačno, nahatá a po použití WC - to je pak váha nejoptimističtější :-). A podle mne je to i nejobjektivnější. Já na ni takhle lezu každé ráno - mám to úplně zautomatizované (kolikrát ještě napůl spím, takže po půl hodině sice bezpečně vím, že jsem na tu váhu vlezla, ale už ne to, kolik ukázala ;-), někdo se zas váží jen třeba jedno týdně jako Ela.
Ranní - večerní výkyv váhy u mne dělá tak 0,8 až 1,5 kg (podle toho jak moc se večer naleju).

Jinak dneska sotva stíhám číst, víc možná napíšu večer. Mějte se.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Kdy cvicit
Autor: Jitka ()
Datum: 06. 02. 2003 16:08

Dano,
psala jsem, že jsem podle rad Šárky (vyčetla to v nějakém časopise) přehodila cvičení na ráno. Vedlo mě k tomu ještě několik dalších věcí. Jestli tě to zajímá tak to bylo:
1. Od ledna jsem cvičila večer (domů přijdu po 18hod, udělám teplou večeři, jdu se psem na procházku a ke cvičení se dostanu nejdřív v 19,30 při zprávách, ale spíš až na osmou). Cítila jsem, že to není ono, že se dřu a tělo to nebere. Jo, pomalou jogu nebo pilates, protahování na míči, to jo, ale svižné posilování podle kazety nebo rotoped bylo spíš trápení.
2. Uklízela jsem starší Pulsy a v jednom podzimním(nebo zimním) čísle bylo o biorytmech, tak jsem to znovu pročetla. Jako ideální čas na cvičení tam bylo mezi 16-18hod. To nemůžu. Jsem ale ranní ptáče a ranní cvičení mě doslova nastartuje na celý den.
Doslova tam psaly, že kdo jde v 9 večer do posilovny mrhá silami na špatném místě.
3. Pamatovala jsem si, jak jsem loni cvičila po ránu a pak se celý den cítila skvěle, taková zpevněná, nastartovaná a plná energie.A hlavně, když si ráno hodinku zacvičím, tak to přece přes den nezabiju nějakým přejezením, né??? Jen jsem se nějak nemohla odhodlat vstávat (probuzená jsem byla, jen to vstaní mi nešlo)
4. Pamatovala jsem si z několika knížek, že po cvičení(hlavně posilování) přetrvává vyšší výdej těla několik hodin. Tím, že jdu spát to utlumím. Tím, že jsem pak celý den aktivní to podpořím (dělám dřepy na wc a běhám po schodech nahoru).
5. Jak to tu Šárka napsala o cvičení ráno, tak to byl ten správný impuls. Takové to, když člověk něco slyší od cizího, tak tomu věří víc než vlastní hlavě. (Šárko dík za nakopnutí)
Myslím, že koncem příštího týdne budu moc poreferovat o 14denní zkušenosti, to už by mohlo něco říct. Jsem býk, tak se nebojím, že by mi to nevydrželo smiling smiley))
Takže teď mám rozvrh:
ráno 5-6hod: střídám posilování dolních a horních partií a rotoped, každé hodinu
(ještě bych chtěla koupit jednu kazetu na jiné cvičení, aby se mi to neomrzelo)
v práci: tak 4x denně 15 dřepů na wc, někdy i 30 výskoků nebo kliky o zeď
4x denně vyběhnu do 4. patra poklusem
odpoledne: procházka svižným tempem se psem, nebo procházko/tancování potmě v parku 18,30-19,30
večer u tv: joga proti zácpě + pár cviků navíc nebo protažení na míči nebo trochu pilates na břicho, asi 20-30 min, - to nemám na hubnutí ale spíš na protažení a abych u té tv nedřepěla jak buchta
Tak toť vše, pěkně všechny cvičte a zase sem nahoďte nějakou nakopávku smiling smiley
J.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Kdy cvicit
Autor: jajkka ()
Datum: 06. 02. 2003 16:23

to Helena: Heli napis mi prosim taky neco blizsiho o tech bio produktech. Jak dlouho se to muze uzivat? jestli si na to organizmus nezvykne a nezacne se chovat jinak? Je naka fajn prodejna v Praze?...rada bych naky ten pripravek take vyzkousela. Dekuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! J. jajkkka@seznam.cz

Nastavení: OdpovědětCitovat
Váha-nepřítel žen yawning smiley)
Autor: Cool-c ()
Datum: 06. 02. 2003 16:27

Tak to asi nedělám tak úplně špatně. Mám ale trošku problém. Jde o to, že se sice vážím na lačno, ale ne nahá a "vyprázdněná". Kdybych u nás doma vlítla na váhu nahatá, tak bych slyšela asi do smrti nějaký ohromně vtipný poznámky. (máme váhu v kuchyni, což je nejfrekventovanější místo naší domácnosti. Vrchol je, když si stoupnu na váhu a ségra mi čumí přes rameno, aby jako věděla, o kolik je na tom líp!!!)

No a u mě to funguje tak, že teprve když něco dostanu "dovnitř" tak teprve potom jde to z minulého dne "ven" (a někdy to musím ještě podpořit tou "první" ranní cigaretkou). Tak to se asi úplně těch nejoptimističtějších výsledků s tou ošklivou váhou nedočkám. Jednu dobu jsem se vážila každej den po ránu. To vypadalo tak, že jsem vstala, dala se trochu dohromady a před snídaní a odchodem na vlak do práce (cca 7:00)jsem se zvážila, ale na "vyprazdňování" se dostalo až v práci. No a o víkendu se vážím před snídaní a to je v cca: 9:00, ale prostě nejdřív musím dostat něco dovnitř a pak to co už tam je jde teprve ven.

O tom cvičení budu taky přemejšlet, ale miluju spánek (i když poslední dobou se budím hlady už třeba ve 3:30........) a tak nevím, jestli bych se přemluvila vstát v 5:00 a jezdit na rotopedu, nehledě na to, že by to asi vzbudilo celou rodinu. Ale půjdu na to postupně, nejdřív zjistím, jestli se mi povedlo tenhle týden dosáhnout nějakých výsledků a pak uvidíme.

Zatím se mějte všechny krásně, musím ještě pracovati, páč "práce šlechtí!!!"

Nastavení: OdpovědětCitovat
podmět, přívlastek...
Autor: MončaM ()
Datum: 06. 02. 2003 20:15

Tak jsem vytáhla ze žrádelníčku několik dochovaných váhových údajů a vnutila se do tabulky, ale ono už se tam jedna Monča vyskytuje, přidala jsem tedy to M.
Akorát tam nemůžu dát míry, neboť krejčovského metru zatím nemaje. Mám akorát svinovací suvenýr od Pohřebních služeb hl. města Prahy a ten je nevhodně plechový a nevím, jestli je míra 1m postačující (fakt netuším, co jako předpokládali, že tím budou klienti výše uvedeného měřit... (jo jasně, brát míru... že by se zas očekávala éra úsporných kozelců?).
Taktéž jsem někdy na začátku ledna spáchala euforické poaerobikové photo, ale furt ten film není dofocený, ale bude to určitě hodnotné, rozhodně časem dodám. Taky mám jednu nedopatřením dochovanou tlustou fotku z plesu (odchytila jsem ji u příbuzných a zapomněla zlikvidovat), tak bude mít oko na čem spočinout...

Heleno, taky mě dneska vzalo zkoušení a to kozačky... ještě dopnout 3cm a je moje!!! Chrom (z chromaslimu) zobu taky a pomáhá, ať už jako placebo nebo doopravdy, každopádně mě za celou dobu přepralo sladké akorát při předfernetím záchvatu slabovůle a ještě jako dorovnávačka předchozí slané chuti...
Vůbec ze mě má farmaceutický průmysl radost, neboť ráno: kostička colafitu na klouby (aby mi odpustily to, co musely tahat), jablečný ocet, chromaslim, hairbooster (když jsem teď v lednu začla hubout, tak se mi o 100% zlepšily celoživotně mizerné nehty (teď bych mohla rýpat žulový masiv bez nožíku...) a zároveň zhoršily celoživotně dobré vlasy, tak jsem začla s tím hairboosterem a nehty zůstaly a vlasy už jsou zas dobré), betakaroten (když teď týrám kůži v soláriu) a po snídani multivitamínový Marťánek (jednak je žužlací a dýl se tím pádem válí v puse a druhak jsem chtěla to rádijko). A samozřejmě chromový cukr...

Elo, já tedy neznám jediného dochovaného přirozeného hubeňoura v té naší prožrané rodině. Jediný štíhlý široko daleko je můj otec, který při dvou metrech váží asi 70, těsně po obědě tak 75 a hodinu po obědě zas 70. Prostě je naprosto neekonomické ho vůbec živit. Sežere neskutečnou horu jídla, pak se na hodinu zavře na záchodě se svým zápisníčkem vtipných mouder. Spodkem tlačí hmotné hodnoty a vrchem duševní. Nejenže hodinu blokuje záchod, ale pak má ještě potřebu z toho smrdutého zápisníčku ty obzvlášť vydařené kousky předčítat...

Ještě k té metodě ovládání mysli strejdy Silvy... nedostala jsem se dál než k úvodní omílané větě: "Každý den a v každém směru se cítím lépe, lépe a lépe."
Když to budeš huhlat v alfa-hladině (do které, psal ten vtipník, se časem dostaneš lusknutím prstů (ha cha cha), tak ti bude lépe a lépe a lépe... Každopádně by ta alfa měla být ten nalomený stav těsně před usnutím anebo těsně před úplným probuzením. Takže huhlám dvacetkrát večer a dvacetkrát ráno a cítím se lépe, lépe a lépe... až na výjimky, kdy mě se.. na koho se podívám, včetně poťouchlého Silvy a jeho luskání...
Taky jsem přidala tématickou huhlitbu a ta se zdá docela zabírající (pokud to nemá na svědomí ten chrom): "Myslím štíhle, jednám štíhle, jsem štíhlá."
...pokud ovšem nezachrápnu už při úvodní znělce...
A ty laskominy pro cizí hrochy musím mít doma bohužel taky, takže kamsi vždycky zahrabu aspoň tatranku a pokouším se na ni zapomenout (teď je jedna za krabicí sójových nudliček a moc dobře o ní vím!!!)

Cool-c, nevím proč, ale doma (blahé paměti u rodičů, tedy) je taky váha v kuchyni - převelice nedůstojné. Jediné rozumné místo je koupelka a to mám ještě občas potřebu pustit vodu, aby ten cvakavý zvuk nebyl slyšet. Ale může být hůř.
Mí příbuzní si naježíškovali digitální váhu s tukoměrem a nutí všechny návštěvy k váhové registraci... málem mě na ni spojenými silami násilím oddeportovali... tfuj.

Ha, přišlo střídání, můžu vysmahnout iz rabóty, tak úspěšný večer!!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Tak zase s vámi
Autor: Sarca ()
Datum: 06. 02. 2003 21:39

Ahoj holky,
všechny zdravím a představila jsem si dnešní den, jak si se slzou u oka nad naším dědou zkoušíte olíznout loket. Báječné, dík Honzino. A dík vám všem za podporu a hezká slova. (Jo loket mám taky nějak moc daleko...)
Ještě krátce k dědovi - byla to stejná situace, jako když jsme si ho brali před dvěma roky zbídačelého, nechodícího, nadopovaného prášky, z domova důchodců. Manža byl vyděšenej, jak to s tou nemocnicí teď bylo podobné. Děda byl agresívní tehdy v domově i teď v nemocnici. Za celé dva roky na nás agresívní nebyl. No prostě cítí, že to s ním myslíme dobře, i když se někdy kousnem. Dědu moc v lásce nemám, ale včera, když pro něj manža jel do nemocnice, jsem se přistihla, že mu dávám do postele igelit, kdyby se počůral, na to deku, aby ho ten igelit pod prostěradlem nestudil, aby se všechno dalo vyměnit a spal v suché posteli, nachystala jsem mu pyžamo, vytřela podlahu, nakoupila džusy, ovoce, jogurty a přesnídávky, uvařila teplý čaj. No.

Ke cvičení - opíšu vám to přesně - je to z časopisu Instinkt (mimochodem už jsme zakoupili 3 čísla a moc si ho pochvalujem) z 30.1.2003. Píšou tu :

"Ráno aerobní zátěž alespoň 25 minut a nalačno. Člověk se opravdu nastartuje na celý den - zrychlí si metabolismus, rozpohybují se vntřní orgány a zejména trávicí trakt. Strečink po jakémkoli druhu pohybu je výhodná činnost. Svaly nebudou bolet a postupně se zlepšuje i držení těla celkově jeho pružnost.

Co se cvičení týče, posilování ani větší anareobní zátěž si na samý večer nenechávejte. To už by mělo být za vámi. Na budování svalů je tělo večer už příliš unavené a zadržuje množství vody. Hodina na běžeckém pásu vás na noc zase příliš nabudí a čekání na spánek by mohlo být nezdravě dlouhé. A regeneraci při náročném cvičení organismus rozhodně potřebuje."

Jitko, ty bys mohla přesně popsat, co se všechno myslí anareobním cvičením. Posilování a co ještě?
Myslím si, že většina z nás nemá šanci cvičit jindy než večer. Asi je i rozdíl, co se cvičí. Ale u mě to bylo tak, že jsem cvičila třeba až v deset v noci a to fakt nemělo žádný efekt, jen demotivující pocit ze zvyšující se váhy. A byla to hlavně zadržená voda. No jo, ale už několik dní se snažím přinutit vstát ráno a ach, nejde to, nejde. Chodím kvůli tomu dřív spát a ráno stejně vstávám až v pět, kdy už musím. No ale jsem hezky vyspaná, to taky není špatné, ne?

Helena a Hela nám útočí na sedmdesátku a zdá se, že ji současně pokoří. Holky, dobrý.
Alicin a Nadin graf mě taky moc ispiruje.

Mám fotky ze srazu z Olomouce, dokonce jsem si je nechala udělat na CD, takže se obejdu bez skenování. Vyberem s holkama a pošlem do fotogalerie k pražandám.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Tak zase s vámi
Autor: Daca ()
Datum: 06. 02. 2003 22:05

Heleno, máš pravdu, já jsem v práci skoro celý měsíc nebyla (dovolená, pak chřipka), což se mi nestalo už několik let. Takže jsem se tím šokem nechala pohltit. Mám tam celé hromady administrativy, a každou chvíli telefonát, co jsem zase nestihla, nepřečetla, zvorala. S tou mrkví a zelím máš pravdu, to je poslední záchrana, budu si muset něco na zítra připravit. A motivaci na narozeniny mám ale až za rok a půl. To si snad konečně po asi 9 letech koupím džíny…Jo a s tím mít se ráda při finančních problémech – trefa do černýho!!! Já mám vždycky pocit, že si můžu dovolit tak akorát chleba s máslem, levný mastný hnusný salámy a že když budu trvat na zelenině, že jsem sobec.:-(

Honzino, občas kýchám za volantem a snažím se přitom koukat, to teda riskuju, že si šlápnu na oči!!
Uff, ještě že to byl loket a ne něco jinýho, přece jen bych nerada aby mě děti našly ve svém pokoji v nějaký prapodivný poloze…smiling smiley))

A pak že jsou jen chlapi jak malé děti! To mám radost, když to čtu, že taky umíme blbnout a když si to představím – jak si všechny zkoušíme olíznout loket – chudák náš webmužik, jestli to taky čte… grinning smiley

Vlasto – klobouk dolů. Čtu si, jak všechny podporujete Šárku, přemýšlím, co tak asi napsat chytrýho, ale tohle je téma, u kterého mi dochází řeč. Myslím, že jsi to vyjádřila moc hezky a pravdivě. V podstatě mám v poslední době moc podobné myšlenky a ani kapku chuti muset něco takového zažívat. Ale čeká nás to všechny..

Cool-c – tady je každá rada drahá. Já se nechala od mého miláčka vykrmit velmi podobným způsobem, jak jsi popsala ty a to tak, že jsme spolu žili a několik měsíců slavili to, že jsme se našli. Nakonec se to vyhouplo během 5ti let na 30 kilo.

Mějte se hezky, já se o to taky pokusím. D.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Všem
Autor: Ela ()
Datum: 06. 02. 2003 22:43

Ahoj! Hrabala jsem v papírech s nadějí, že najdu nějakou ze ztopených tlustých fotek, našla jsem jedinou, ale za to jsem našla jiné věci, kupříkladu něco pouček z Murphologie:

Heisenbergův princip nejistoty: Nelze znát místo uložení všech předmětů současně. Logický důsledek: Najde-li se postrádaná věc, ihned se ztratí jiná.

Hamiltonovo pravidlo pro čištění oken: Šmouha, kterou usilovně čistíte, je vždy na druhé straně.

Bolingův postulát: Jestliže se cítíte dobře, nedělejte si starosti, ono to zase přejde.

Loweryho zákon: Když se vám něco zasekne, pomozte tomu násilím. Jestliže se to ulomí, je jasné, že to tam stejně nemělo co dělat.

Harvardův zákon: Za přísně kontrolovaných tlakových, tepelných a dalších fyzikálních podmínek se živý organismus chová, jak ho to zrovna napadne.

Lubarského kybernetický zákon o hubení hmyzu : Jeden mol zaručeně přežije...
;o))

Mončo - to já zas na všechno používám ten krejčovský metr, z čehož je můj technicky založený choť na mrtvici. Onehdá jsem chtěla přitlouct háček do panelu,
a protože vím, jak nesnáší kutilské práce, tak to nedělám sama, ale požaduji tuto operaci, kolem které je řečí jak kdyby se jednalo o kompletní rekonstrukci domu, výhradně po něm. A protože háček měl přijít doprostředka nad dveře, tak jsem hbitě přiběhla s vlajícím metrem v ruce, že se jako bude vyměřovat. Málem jsem byla vdova... Ale tak - poplakala bych si, jistě ... chvíli ...
U nás je to jako jsem jednou kdysi dávno četla v jednom fejetonu (psala to žena yawning smiley). Jednalo se o přidělání poličky v koupelně. Jako samozřejmost prý by měla žena uvařit oběd již den předem, aby mohla být muži, který musí vpravit do zdi dvě skobičky, celý den k ruce. Nastane den D. Celá rodina se shromáždí a plní úkoly vydávané hlavou rodiny, podává nářadí, odebírá nářadí, přináší obvazy a dezinfekční prostředky, poodstoupením kontrolují po pečlivém změření rysky označující místo, kam přijdou předmětné skobičky, atd. atd.. Když se dílo podaří, je na místě několika vybranými slovy ocenit manželovu práci a není od věci, aby si děti na závěr celé operace připravily krátký kulturní program, například recitaci či zpěv. Chacha, nemlich !!!

Ty, ten Silva - to je fakt dobrý. Musím si to huhlání nacvičit, ale to mě tak pobaví, že dosažení alfa-hladiny bude patrně vyloučeno. Hlavně, aby manžel následně nevolal kliniku docenta Chocholouška...
Ačkoliv známá před pár lety pobyla po neúspěšném pokusu o sebevraždu v podobném ústavu, sice jen krátce, ale potkala tam spoustu známých, především z řad podnikatelů, a moc se jí tam líbilo, zejména pak ruční výroba hliněných korálků v rámci terapie pomocí ručních prací, tak co ... (Bohužel, podruhé už byla úspěšnější.)

Tak, moc jsem dnes nevlčila, šlapala na rotopedu, takže kdovíco to nebylo, ale šlo to.
Odcházím čekat na alfa-vlnu... ES EMLOMOS, OZVI SE, OZVI SE !!!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Večerní bilance
Autor: Helena ()
Datum: 06. 02. 2003 22:51

Daco - připomínáš mi období před 14 lety - chodila jsem do práce a měla malé děti. Protože byly často nemocné a babičky nebyly hlídací, musela jsem zůstavat doma já. Abych pravdu řekla, nevadilo mi to, protože jsem od nich nikdy nechtěla slyšet, že když marodily tak já neměla čas, protože byla uzávěrka či tak podobně a poctivě jsem jim četla pohádky, vařila dobrůtky a povídala si s nimi, Bylo nám fajn a vlastně pro ně nemoc byla něco super, protože máma měla na ně čas. Večer jsem jezdila do práce a doháněla papírování - bez finanční odměny, za to pokaždý s blbýma připomínkama šéfky. Štvalo mě to na všech stanách, manža remcal, že musí hlídat a ona, že jí v práci přes den chybím. Nevěděla jsem kudy kam, peníze jsem oželela. Byla jsem ráda, že holky nemusely v práci za mě nic dohánět a vlastně jsem měla i dobrý pocit, že nejsem potvora. (Nadi, dneska si se trefila s tou kartou do mě - taky mi nešlo až tak o peníze, ale radost by mi rozhodně udělaly a nejen mě). Abych všechno kompenzovala tak jsem prostě nic nejedla. Byla jsem tehdy sotva 55 kilová mamina od dvou dětí a váha mi rozhodně netrápila. Když jsem upekla keře s bramborem tak jsem k němu udělala nádivku - tu jsem jedla bez masa a nebo jsem si lehce omastila brambory .Chleba jsem nejedla, jen proto aby měl manža a salám? Ani náhodou. Tak chleba ze solí a to občas. Byla to krušná doba, a já si připadala jak darmožrout - nevydělávala jsem tak jsem nic nepotřebovala. Boty? Dokud se nerozpadly tak jsem neměla šanci, ale manža klidně kouřil a pil pivo. Pak mi svitlo a já se postavila a nenechala se už odbývat.Ničím a nikým. Jediné ohledy jsem měla k dětem. To mi zůstalo, tehdejšího manžu jsem opustila tak rychle, že jsem si nestihla uvědomit jak moc jsem byla hloupá. Až dneska, když mám nového manžu a žiju si jako "prase v žitě". Uf, to jsem se rozepsala, ale jen proto, abych Ti možná připoměla,že je důležitý myslet na sebe , protože pokud nebudeš v pohodě ty, tak sotva zavládne klídek v tvém okolí. Alespoň u mě to tak funguje. A narozeniny slavit hezky až za tak dlouhou dobu? Proč ne už letos! Radost si můžeš přeci udělat čímkoliv a nemusí to stát haldu peněz. Já se raduju i z maličkostí a kolikrát mě potěší víc než drahý dárek. To není fráze, ale fakt.
ŠÁRKO - co dodat k Tvému příspěvku. Jsi opravdu hodná, rodiče musí mít radost jak dobře tě vychovali. Vážím si Tě, ani nevíš jak moc.
MončoM - mám velikou radost, že nejsem v tom sama - myslím v požírání pilulí. To taky je u mě obřad. Ještě, že jsem si ty moje krabičky a platíčka odstěhovala do kuchyně a rodinka nemá šanci moje polykací přebory sledovat. Je to běs.
Aničko - díky za radu - budu si to pamatovat. Dneska se mi konečně ulevilo a snad se ten ksindl dá na ústup. Přesto je pro jistotu dneska zachladím. Doufám, že se neozvou ledviny.
Jinak jsem se dneska chovala jako správná máma a pekla jsem na zítřejší oslavu. Blbější nápad mě nemohl potkat. Pekla jsem věnečky z odpalovaného těsta - po více než 10-ti letech. Až se uklidním tak si pěkně dojdu umýt celou kuchyň včetně zdí. Jsem takový střevo, že jsem těstem ohodila kde co. Navíc ani při největší námaze a fantazii není poznat, že se jedná o věneček. Ty tvary jsou tak hrůzné, že i malá řekla : Pane boze, co tohle je?!! No sníst se to dá, tak holt pro návštěvu koupím něco co má tvar.Jako to dělám vždycky. Navíc jsem pekla ještě z odpalovaného těsta mraky a do toho krém. Přesně podle návodu - možná bych to mohla použít jako lepidlo na tapety, ale namazat? Sotva.
To jsem se tedy rozepsala. Omlouvám se....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: DACE !!
Autor: Helena ()
Datum: 07. 02. 2003 00:25

Jsem to ale trdlo! Daco, já jsem ten svůj příběh z 1. manželství napsala proto, abych Ti řekla, že chápu Tvoji situaci a že vím co asi prožíváš. Rozhodně jsem nechtěla, aby vznikl problém u Tebe doma. Nehledej ho tam. Víš, ani trochu neznám okolnosti, které Tě tíží jen vím co jsi napsala o finančních problémech a o pocitu ujídání. Já jsem chtěla Tě navést na cestu, abys měla ráda taky sama sebe a neodpírala si v žádném případě jídlo a vitamíny. Jíst zdravě se dá i za málo peněz. Přesvědčila jsem se o tom za poslední dny. Mě stačí na celý den max. 3 plátky kuřecí šunky a jeden kuřecí řízek - ten nejím denně. Sýr, plátkový tmavý chleba mi stačí skoro na týden - zdá se mi, že ho užírají i ostatní členové. O zelenině jsem psala a z ovoce jablka, pomeranče ani banány či mandarinky jíš po kusech a ne na kila. To je to co jsem chtěla říct. V oblečení se dá uskromnit, ale jídlo je pro nás hnací motor a podle toho jak a co sníš tak se celý den cítíš.
Neumím to napsat tak hezky a srozumitelně jako holky, ale věz, že s Tebou cítím a chtěla jsem ti jen a jen pomoc a to v dobrém.
Jinak jsem byla dotvořit ty mé pekařské výtvory a ve finále to není až taková hrůza.No a tím olizováním krému jsem si akorát zkazila chuť tak alespoň dám zítra pokoj - nebudu do sebe tlačit sladké. Udělám obložené talíře a kuřecí šunkou a sýrem rozhodně nic nepokazím. Ten závazek na únor chci splnit a těšení na malé velikosti je silnější, než touha do sebe nacpat něco sladkýho. Hm. to jsem ale tedy chytračka .... zítra si večer budu sypat popel na palici.
Elo - můj manža je šikula, jenže nemá na nic čas. Nakoupil mi světýlka do kuchyně, označil místa, kam je připevní, vysvětlil jak moc budou pro mě užitečná a ani si nevšiml, že už tři roky je chodím oprašovat do skříně. Holt je zapoměl namontovat. Koupil novou rohovou vanu do koupelny a těšil se na popíjení šampáňa při koupání - výsledek ? Vana už několik let slouží jako odkládací místo, neboť ji nikdo nenamontoval. Ach jo. Je pravda, že měřil prostory několikrát, nakoupil dlažbu na obklady, ale holt neměl čas. Snad do důchodu .....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: MončaM
Autor: Vlaďka druhá ()
Datum: 07. 02. 2003 07:43

AHoj, můžeš mi prosím napsat něco bližšího o hairboosteru. Moji dceru ( 9 let), trápí to co mě trápilo v mladších časech. Jemné vlasy. Má to po mě, nejsou řídké, ale jemné a nic moc na nich tím pádem nedrží. Vím, že se to nedá úplně změnit, geny jsou geny, ale alespoň trochu vylepšit. Dík.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Emo !!
Autor: Runa ()
Datum: 07. 02. 2003 07:51

Emo,
asi můj dotaz zapadl v množství příspěvků.Napiš mi,v jaké nádobě děláš ten popcorn v mikrovlnce (jestli v nějaké speciální přímo na popcorn a z jakého je materiálu).
Díky, Runa

Nastavení: OdpovědětCitovat
sen
Autor: Rija ()
Datum: 07. 02. 2003 07:58

Oznamuji, že jsem si splnila svůj dvouletý sen. Včera jsem si konečně koupila kolečkové brusle. Už jsem v nich 10 minut jezdila a pohoda.
Holky z Olomouce, už začněte trénovat, ať můžeme vyrazit do ulic.
Ozvu se později mám návštěvu.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Páteční pozdrav
Autor: Honzina ()
Datum: 07. 02. 2003 08:25

Ahojky holčiny
moc mě pobavilo vaše líčení zážitků s olizováním loktů. Nejsem prdlá sama. U ženskejch to asi bude 100% úspěšnost. Chlapi pro to nemají to správné pochopení a tak tu statistiku kazí.

Veverko, odhlašuji se z dnešního kefíráku. Okolnosti mi nedovolily ani začít.

Cool-c, to heslo do tabulky si vybíráš sama, to webmaster nepřiděluje. Prostě poprvé vyplníš tabulku včetně hesla a příště už zadáváš se stejným heslem.

Daco, ty přišlápnutý oči za volantem ... to mě teda dostalo.

Heleno, letos už to bude 15 let, co jsme si s manžou (tehdá ještě v Tuzexu) koupili krásné omyvatelné tapety na renovaci nové panelákové koupelny. Dodnes leží v komoře (nožky mají nahoře).

Mějte se tady, holčiny štíhlé a skoroštíhlé, pěkně. Odjíždíme na týden na prázdniny. Týden vydatného babiččina stravování. Kolem chalupy leží přes půl metru sněhu. Ale nějak vnitřně nejsem dovolenkově naladěná. Zítra jedem a já nemám nic připraveno. No nic. Jsem moc zvědavá, jak po tom týdnu stihnu dočíst úrodu vašich příspěvků, ale už teď se na to moc těším. Pa

Nastavení: OdpovědětCitovat
Helene, Vladce...
Autor: Zuzana ()
Datum: 07. 02. 2003 08:38

Heleno,
ja jen k tem hemoroidum. Me ohrome pomohl odvar z dubove kury. Lze bezne za par kacek koupit v lekarne, uvarim to a pak si delam obklady (namocim bunicitou vatu v roli - jen kousek - a prikladam co nejcasteji). Podobne ucinky by mohl mit repik. Jo a ta dubova kura by ti mohla obarvit laminatovou vanu...plechu neuskodi.smiling smiley
Vladko,
ja bych devitilete slecne koupila jedine nejake multivitaminy s mineraly (ale pro deti!). Haairbooster do ni radsi necpi. Ne, ze bych nic z tablet nekonzumovala, ale myslim si, ze bud jsou ty prirodni k nicemu nebo to neni zdrave. A do deti je lepe cpat drozdi (treba pomazanku), ovoce, zeleninu, jogurty. Taky mam jemne vlasy a od te doby, co snidam bily jog. Hollandia s bananem a musli, tak se mi vlasy fakt hodne zlepsily.
A k vazeni: vazim se jako Veverka - kazdy den rano, naha, vycuranasmiling smiley

Dnes mame sileny den, drzte mi palce, at to vsechno zvladnu. Manza jede prodat auto, ja musim odvezt deti k babicce a vecer se snad sejdeme na plese.Uf.

Nastavení: OdpovědětCitovat
vsem
Autor: maja ()
Datum: 07. 02. 2003 08:52

ahoj holky
tak si predstavte co cunik maja dneska posnidalsmiling smiley
ano ano mela jsem 1,5 koblihu a ted me pali zaha a dobre mi tak
tak zase musim pokracovat ve zdrave starave vazici den se nezadrzitelne blizi to zase budu na dnesmiling smiley

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 3 z 6


Promiňte, ale nemáte oprávnění přispívat/odpovídat v tomto diskusním fóru.

Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.


-----------REKLAMA-------------
This forum powered by Phorum.