Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /data/web/virtuals/256844/virtual/www/subdom/forum/mods/bbcode/bbcode.php on line 217
Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Lékař odpovídá :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Zodpovíme vaše dotazy 
Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: lukasova ()
Datum: 18. 01. 2009 17:31

Snažíte se zhubnout a objevily se u vás nějaké zdravotní obtíže? Zajímají vás přírodní postupy při léčbě chorob a odstranění tzv. nespecifických poruch zdraví (padání vlasů, bolesti různého původu, kožní problémy, špatné trávení apod.)? Vaše dotazy nebo postřehy uvítáme na tomto fóru, odpovědi se budeme snažit uveřejnit do 3 dnů.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: vava ()
Datum: 03. 02. 2009 10:42

Dobrý den, od dětství jsem spíše silnější postavy, holka z Moravy krev a mléko, jenomže mi to poněkud vadí, teď co jsem se přistěhovala k partnerovi, jsem přibrala za rok dalších 6 kilo, jsme sice sportovně založení, co můžeme jsme venku, jezdíme na kole, nepoužíváme městskou dopravu, chodíme po chodech do 5 patra, žádný výtah, pohybu se opravdu nevyhýbám. Jím dá se říci střídmě i zdravě protože jsem k tomu byla vždy vedena (můj otec přišel o část žaludku a musel jíst zdravější, lehce stravitelné jídla, ryby, málo masa jako je vepřové a pod) Náš jídelníček se skládá tak z 40% z obilovin a luštěnin jako pohanka, cizrna, rýže většinou bashmati, sojové boby, naklíčené osiva (klíčíme sami), fazole, hrách.... dalších 20- 30% pokrývá ovoce a zelenina ať už čerstvá, mražená, dušená.. 20% ryby a občas kuřecí maso a zbývající procenta jsou pečivo připravované doma v pekárně s větší částí z celozrné nebo žitné (bílou mouku jsme skoro z jídelníčku vyřadili), brambory, bezvaječné těstoviny se špaldy a pod, a ostatní suroviny + mléčné výrobky jako jogurty a sýry. Každé ráno piji kefír připravovaný z tibetské houby a snažím se dodržovat tři vetší jídla denně a dvě svačinky v podobě ovoce, kouska sýru, zeleniny nebo nějaké musli tyčince.. Prohřešky kterých jsem si vědoma jsou že si občas dám, něco smaženého jako sýr či hranolky, nějaké brambůrky a čokoládu, ale to vše tak jednou do měsíce či méně častěji.. Měřím 175cm a vážím teď se chyťte 89 kg a přes pas mám 87cm.. Jsem sice pevnější konstituce,ale 89kg je opravdu moc, chtěla bych dosáhnout váhy kolem 72-76kg. Vyzkoušela jsem různé redukční diety i dělenou stravu, kterou tedy držím stále,ale má váha se nehýbe, je tam jak přikovaná.. Můžete mi dát nějakou radu, nemám žádné velké zdravotní potíže, ale trpím chudukrevností tak na hraně normálu a mám více mužského hormonu v těle s tím mám spojené menstruační problémy spojené s nepřesností či vynechávání cyklu + silné bolesti, s obojím se léčím u čínského lékaře. Za jakoukoli radu budu ráda předem děkuji Váva

Váva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: Hellen ()
Datum: 05. 02. 2009 21:52

Maruško moc děkuji, balíček včera v pořádku dorazil.
Hell.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: Lenka ()
Datum: 10. 02. 2009 13:29

Vávo ono se dá i při rozumné a zdravé stravě přibírat, pokud si člověk myslí, že jí málo, ale skutečnost je jiná. Zkus si jídlo vážit a dávat do e-kalkulačky. Najdeš ji třeba na www.flora.cz
Třeba jíš sice zdravě, ale mnoho. Nebo je zakopaný pes jinde? Ale za zkoušku nic nedáš.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: vava ()
Datum: 13. 02. 2009 09:23

Lenko, tak jsem tě poslechla a dala si jidlo jídlo do kalkulačky... v tom zakopany pes nebude, jím spíš málo než mnoho, teď jsem se rozhodla zkusit atkinsonovu dietu i když jsem vyložene nemasožravec,ale kdyby to mělo pomoct, budu ochotná se cpát masem... Mám sice trocha rodiné dispozice k pevne postavě,ale ne tlouštce.. Uvidíme jak se to vyvrbí,ale moc díky za radu

Váva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: Anonymní uživatel ()
Datum: 01. 04. 2009 12:33

VAVA : ja len jednu poznamku k tym zenskym zalezitostiam - podla vsetkeho mas syndrom PCO, polycysticke ovaria, s ktorymi je spojena aj nadvaha :-( viem to, mam to aj ja...a tiez velmi bojujem s vahou :-/, ale zaroven tlacim do seba aj hormony (clostilbegyt, duphaston), asi treba vypatrat, ci to nemoze byt prepojene...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: Hanka4 ()
Datum: 09. 05. 2009 23:34


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Datum: 09. 09. 2009 22:26

Dobrý den paní doktorko, nechci se zde moc rozepisovat, ale vím, že potřebuji zhubnout ato hodně a zároveň vím, že jsem chronická dietářka, a chci to už konečně jednou provždy vyřešit a né se řítit do záhuby.
Na spoustu věcí dokážu být důsledná, ale striktní příkazy a zákazy ve mně vyvolávají opačné reakce. Však víte zákazy jsou od toha aby se porušovaly.
A co s tím??? Děkuji za pomoc.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: lukasova ()
Datum: 11. 09. 2009 12:14

Asi by to chtělo podrobnější rozhovor, v Praze bych Vás pozvala na ukázkovou hodinu, pokud jste mimopražská, mohu vám nabídnout korespondenční kurzy.

Snažím se našim klientkám nic nezakazovat, spíš ukázat cestu, aby ony samy věděly, co je pro ně dobré a k té restrikci (např. v jídle) přišly samy, ne zákazem, ale rozumnou úvahou.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: jolyjokr ()
Datum: 09. 12. 2009 19:22

dobrý den..mám problém asi jako každý kdo tu píše.Nadváha...ještě před dvěma lety při výšce 162 cm jsem vážila 6O kg během půl roku jsem přibrala dvacet kg,nutno říci,že jsem změnila celkově svůj dosavadní život .rozvod změna bydlení,práce atd.k tomu jsem začala mít menstruační potíže.Přestala jsem pravidelně menstruovat občas krvácím při pohl.sexu...přesto všechno jsou všechna vyšetření podle lékařů v pořádku...k tomu se mi snad nafukuje břicho čím dál víc...už nevím jak jíst jak cvičit jsem jak méďa a to mi fakt nepřidává...je nějaká poomoc či rada už nevím co s tím dál

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: lukasova ()
Datum: 09. 12. 2009 21:36

Váš problém bude složitější, zkuste mi napsat na mail.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: Tamara A. ()
Datum: 20. 01. 2010 14:06

Dobrý den, paní dokorko.
Tak dnes na vyšetření jsem se dověděla, že mám pravděpodobně překyselený žaludek. Lékařka mi předepsala Helicid malé balení. Když jsem se ptala na jídelníček, tak jsem se dověděla, že mám prostě jíst dietně.
Brouzdala jsem na netu a objevila jsem, že jsou dve druhy potravin: zasadotvorné a kyselinotvorné. Měla bych se tedy zaměřit na ty zásadotvorné. V členění na zásadotvorné a kyselinotvorné je už jednotlivé zdroje liší otaznicek
Můžete mi, prosím, alespoň stručně poradit vhodné zásadotvorné potraviny?
Předem děkuji kvet
Tamara

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: lukasova ()
Datum: 20. 01. 2010 22:01

K tomuto tématu doporučuji knihu Acidobazická rovnováha (K.Koelleová)

Obecně zásadotvorné potraviny jsou:
1) zelenina vč. hub - kromě fazolových lusků, růžičkové kapusty, hrášku a
rebarbory
2) z luštěnin jen sojové boby, výhonky a tofu

3)všechno ovoce

4)z ořechů jedlé kaštany, mandle, slunečnice, tykev a sezam

5)mléko - ne mléčné výrobky ani zakysané

6) vaječný žloutek

7) tuky jsou neutrální

8) maso, uzeniny, ryby a pečivo jsou kyselinotvorné.

9) kavá překyseluje, voda dělá zázraky



Co se týče překyselení žaludku, mám velmi dobré zkušenosti s Herbamaxem od Finclubu, je to lihový extrakt z 9 bylin na trávení. Po 14 dnech se u klientky problémy upravily. V případě zájmu pošlu bližší informace.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: Tamara A. ()
Datum: 25. 01. 2010 18:50

Maruško,
děkuji za rady. Už 5 dnů se snažím jíst podle tohoto návodu a dietně. Herbamax extrakt jsem si zakoupila, náhodou jsem se zapovídala se sousedkou a ona tyto výrobky prodává. Od středy užívám léky a sirup a musím říct, že se cítím podstatně lépe. Hořkost v ústech zmizela úplně, žaludek se ozývá pouze na horký čaj, takže si dávám pozor na teplotu nápojů. Kávu jsem zatím vypustila úplně.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Poradna při redukci nadváhy a při zdravotních obtížích
Autor: lukasova ()
Datum: 25. 01. 2010 22:29

Tak to jsem ráda, že to takhle rychle ustupuje.

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.