Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /data/web/virtuals/256844/virtual/www/subdom/forum/mods/bbcode/bbcode.php on line 217
HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Hubnutí II. :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Nove tema pro hubnuti 
Strany: Předchozí12345678Následující
Aktuální stránka: 7 z 8
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Ela ()
Datum: 19. 08. 2004 14:53

Moniko - jen pokračuj, uvidíš, že to půjde. Ale jestli se budeš dlouhodobě odbývat ovocem a mléčnými výrobky, mohlo by tě to brzy přestat bavit.
K dopolednímu jablku bych přidala kousek šunky nebo netučného sýra, k polední mozzarelle raději míchaný salát z více druhů zeleniny se lžičkou olivového oleje (můžeš si připravit doma do uzavřené krabičky), odpoledne by neškodila svačinka, třeba ten müsli jogurt z večera a večer něco teplého, třeba dušenou či zapečenou zeleninu, kousek kuřecího nebo rybího masa, kapku kvalitního oleje anebo nějaká polévka. Tohle, co dneska píšeš jako svůj jídelníček, odpovídá totiž mému horšímu já, nezabere to žádný čas na přípravu a tváří se to zdravě. Ale zkus si představit, že to budeš jíst doživotně. Někdy člověk nemá čas, to znám, a ty jsi popadla celkem dobře zvolené potraviny, ale v každém případě mám pocit, že by to chtělo zpestřit, aby tě to časem nezačalo nudit. Dá to ale práci, je třeba si to naplánovat a je třeba si opatřit suroviny a připravit si to.
Měly bychom se postupně naučit sníst denně 500-1000 g zeleniny. To vypadá jako šílený množství, ale dá se to a určitě bychom pak neměly ty naše chutě. Taky tak dodáme tělu dostatečné množství potřebných živin a vitamínů. Denní potřebu vitamínu C například zajistíme tímto :
- 100 g jahod + 150 g rajčat nebo
- 100 g mandarinek + 100 g čínského zelí + 100 g ředkviček nebo
- 100 g kiwi + 100 g kedluben nebo
- 80 g červené papriky.
Pak třeba významný vitamín E, denní dávku pokryjeme například :
- 100 g tuňáka + 100 g papriky + 200 g celozrn. chleba nebo
- 50 g lískových oříšků nebo
- 2 lžíce kvalitního oleje lisovaného za studena.

Atd., atd., je toho víc, co tělo potřebuje, proto je třeba, aby strava byla co možná nejpestřejší. I když - po "tatrankové" se chodí mnohem snáz ... :-))

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Deni ()
Datum: 19. 08. 2004 14:55

Včera mimo plán: 50g cereálie Pandík
nebyl nanuk Twister, ten proběhl dneska a k večeří byla přerostlá okurka nakladačka a 1/2 Gervais
celkem 6300kJ, to jde

Dnes to bude horší, už mám vyčerpáno 3600
plán:
sn: žitný rohlík+jogurt Yoplait light+ 200g ryngle, melta+sm.
1.sv: jogurt Yoplait light + 3 lžičky vloček
ob: 3 plátky drůbežího aspiku+paprika
2.sv: nanuk Twister
3.sv: meloun+kefír+Psylium+hrozno
ve: okurku s druhou 1/2 Gervais

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: vanda ()
Datum: 19. 08. 2004 15:51

zjišťuji, že jsem jak ruská trojka. pomalu se rozjíždím, ale jak naberu rytmus, tak se neznám...
ráno 50 g modré slečny + 1 plátek eidamu 20%
sv. nic
ob. 6 plátků grahamového knuspi á 97 kj + sójová jitrnička 100g
sv. 3 plátky knuspi + sójová paštika - pro mne novinka - křenová s rybízem.
( chuťově má značné rezervy - chutná přesně tak, jak zní ).

No a večer se zas rozjedu. padne zas rybíz, jabko, meloun... Kromě večeře v podobě masa kuřecího, jehož mám naložené 2 druhy nebo rizota z rýže Basmati.
Podle toho, co bude ještě poživatelné.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: DITI ()
Datum: 19. 08. 2004 16:11

Ahojky,
dneska jsem objevila tuhle Vaši perfektní diskusi. Je skvělý, jak se podporujete v hubnutí. To určitě pomáhá, co. Jestli mě vezmete mezi sebe, tak se k Vám ráda přidám.
Před časem se mi sice už povedlo dát osm kilo dolů, ale teď jsem měla delší pauzičku a nějak to nejde znova začít. Další začátek byl včera a ZATÍM se držím.
Teď jsem na váze 61 kg/ 169cm. Chtěla bych se dostat na takových 58 za 57 bych se vůbec nezlobila. Ale znáte to, je to začarovaný kruh.
Ráda uvítám vaše rady, co se týče jídelníčku.
Dneska jsem měla:
SN: plátek celozrnného toustového chleba, volské voko (bez tuku)
SV: broskev, jablko
OB: plátek celozrnného toustového chleba, flora light, vejce na tvrdo
SV: kousek okurky a rajče
VE: plánuju jogurt, ale možná si udělám dušenou zeleninu. Ještě neví.

Taky bych se chtěla podělit o svou zkušenost: Když jsem naposledy hubla, vstávala jsem ráno dřív a místo cvičení jsem chodila na procházky. Bydlím na kraji města, tak to nebyl problém. Walkmana do uší a jak to rychle utíká. To, co jsem na začátku chodívala hodinu, mi asi po měsíci trvalo asi 50 minut. Bohužel jsem s tím přestala a teď už se ráno nejsem schopná donutit vstát o tu hod. dřív. Když já tak ráda spím. Tak schválně. Zítra to zkusím a řeknu Vám jestli jsem vyrazila.

PS: nebydlíte někdo v okolí Kolína? Chtěla bych chodit cvičit a kamarádka mi dala košem. Holt to nepotřebuje... :-(

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Monika ()
Datum: 19. 08. 2004 16:17

Elo,
díky moc za rady. Je pravda, že jídlo na dnešní den bylo připraveno v rychlosti, včera večer jsme byli na návštěvě a vrátili jsme se pozdě, takže na přípravu nezbylo moc času. Ale na zítra si uvařím. Bude kuře - prsa ( mám je naložené v lednici ) a dušená zelenina, a to k obědu i k večeři. Na druhou stranu zase na mojí omluvu, dnes je takové horko, že mi jiné jídlo ani moc nejede.
Počítala jsem si kalorický příjem na e-kalkulačce a vyšlo mi necelých 3.500 kJ, což bych dlouho asi opravdu nevydržela.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Ela ()
Datum: 19. 08. 2004 16:23

Diti - beze všeho se k nám přidej, myslím, že pro tebe bude úplně postačující, když udržíš svůj dosavadní úbytek. Spíš se soustřeď na vypracování postavy, vytvaruj kde je třeba, váha kolem 60 kg je určitě nádhera při 169 cm. A když přidáš pohyb, možná to ještě o kousek pod 60 půjde, aniž bys snižovala příjem. :-)
K jídelníčku snad ani nic netřeba, vypadá to celkem přijatelně. Jen u toho toustového chleba by se nemělo jednat o nejpoužívanější druh pečiva, spíš vyjímečně, taky si ho někdy dám opéct do topinkovače, ale toustové chleby obsahují cukr, aby při opečení zhnědly, takže nic moc co do výživné hodnoty. Kvalitnější určitě bude třeba Fitness brot nebo slunečnicový či žitný chléb a další celozrnné druhy pečiva. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Ela ()
Datum: 19. 08. 2004 16:24

Moniko - jasný, já taky občas popadnu, co je v lednici nejmíň škodlivýho, prostě pokaždý čas na "pořádný" jídlo není, to je v pohodě. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Zuzka ()
Datum: 19. 08. 2004 20:38

Deni, to je uzasnej napad s tim programkem! Ja pouzivam taky Floru, ale je to dost pracny, hledat tam kolikrat nahrady.. Chybi mi tam moznost pridat si tam svoje oblibeny potraviny, ktery clovek ji casto, ale v e-kalkulacce proste nejsou. Napriklad krevety nebo ruzne druhy ovoce jako lici apod. To nemluvim o tom, ze kdyz si clovek koupi Atkins tycinku, tak absolutne nema sanci najit neco podobneho - pomerne vysoka energeticka hodnota a tuk, hodne proteinu, ale temer zadne sacharidy.. Taky by mohla byt ponekud vice propracovanejsi ta cast srovnani vydej/prijem - graf je sice pusobivy, ale urcite by bylo zajimavejsi propojit to vice s vahou apod. Kazdopadne Ti moc drzim palce a jsem Tva prvni zakaznice, az to bude hotove!!!! winking smiley

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Ela ()
Datum: 19. 08. 2004 20:46


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Zuzka ()
Datum: 19. 08. 2004 21:50

Elo, dik moc! Stahnu si to hned jak se vratim domu, ted nemam bohuzel k dispozici svuj pocitac.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Kathy ()
Datum: 20. 08. 2004 06:49

Ahojky, tak vám teda prozradímsvé hříchy za včerejšek. Ráno to bylo v pohodě, jeden dalamánek a banán, k obědu jablková žemlovka, ke sváče se to trochu zvrtlo, měla jsem chlupatý knedlíky se zelím a pak to přišlo: šli jsme do hospůdky a tam 2x kolu light s fernetem citrusem a pak ve vinotéce 3 sklenky červeného a spousta druhů sýra, znáte tosmiling smiley a nakonec pálavská klobáska s chlebem a hořticí. Nevíte někdo, kolik to bylo asi kalorií? To se bude asi dlouho schazovat:-))!...
Dnes:
sn - jogurt Yoplait light
ob - zeleninová mísa
... dál je to zatím ve hvězdách...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: DITI ()
Datum: 20. 08. 2004 08:25

Ahoj,
musím se trošičku pochválit. Včera jsme byli na grilování a nedala jsem si ani kousíček. Ještě teď mám to krásně opečené voňavé masíčko před očima. Je ale pravda, že mtrochu jsem hřešila stejně. Bylo trochu červeného vínečka a to jsem si prostě dala.
Zítra to bude horší. Bude se zase opékat, ale to si asi dám. Vždyť je to jen ryba, i když to bude asi pozdějc večer. No nevím, asi bych neměla...
Víte co je na těhlech večerech nejhorší. Nedat si pivo. A to já ho tak miluju.
Závazně tady ale slibuju, že zítra ani lok. :-((
Včera jsem jídelníček dodržela, jen k večeři byla změna. Nechtělo se mi dělat s tou zeleninou, tak sem se odbyla tvarohem. Po pravdě nic moc.
Ráno jsem si poctivě nařídila budika, jako že půjdu na tu procházku a ejhle. Pršelo jak z konve. To je pádnej důvod nejít, co. Tak jsem ještě chvilku pochrupávala, ale po delším přemlouvání jsem vstala a chvilku cvičila. (asi 15 min.)
Nic závratnýho, ale lepší než nic.
Dnešní jídelníček (pokud nenastane žádná nečekaná událost a nevybílím třeba lednici...)
SN: vejce + celozrnný chléb + zelený čaj
SV: 2 broskve
OB: celozrnný chléb + flora + kuřecí šunka + čínské zelí
SV: 2 rajčata
VE: plánuju dušené filé (to ještě záleží na lenosti, jestli se mi s tím bude chtít dělat)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: DITI ()
Datum: 20. 08. 2004 08:31

Pro Elu:
Co se týče toho chleba, nebyla jsem přesná. Nejednalo se o toustový chléb, ale nějaký druh celozrnného. Nevím název. Pouze tvar to mělo podobný jako toustový.
To jsem uváděla především kvůli velikosti. Ale díky. Alespoň vím, že do budoucnosti toustový kupovat nemám.

Máš pravdu, že bych potřebovala pořádně zpevnit. Hlavně boky a zadek.
Tam toho je nejvíc. Víš, co myslím. Od pasu nahoru dobrý ale od pasu dolů "katastrofa".

Pro všechny:
Nemohly byste mi poradit nějaký rozpis na cvičení, kterým bych se mohla řídit?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Ela ()
Datum: 20. 08. 2004 08:58

Tak liják mě nepotěšil, odjíždíme na víkend a zrovna se to musí zkazit. Smůla. I když na druhou stranu - toho vedra mám už taky dost. :-)

Posnídala jsem 2 celozrnné suchary a 50 g mozzarelly, trochu celozrnné kaše s mandlemi a rozinkami a kávu se smetanou. Dál je to ve hvězdách, víkend mimo domov, s tím nemám zkušenosti, nikam na víkendy nejezdíme, takže uvidím. Ale co se týče jídla, jsem (doufám) dostatečně asertivní, abych nepodlehla svodům, vezu si svoje. :-)

Hezký víkend, jdu sbalit saky paky a jedem. :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Kamila ()
Datum: 20. 08. 2004 09:02

Ahoj všichni,
zítra odjíždím na chatu a setrvám tam až do konce prázdnin. Dětem a chotíkovi jsem jemně naznačila, že jíst se bude co si kdo najde.(v překladu to znamená, že jim nebudu vyvářet). Navíc mám vedle stravovacích předsevzetí ještě naordinovaný pohyb (za každýho počasí plavání, což je jediný pohyb, který si myslím, že mi "sluší".
Včera jsem opravdu nevečeřela a dnes je mi dobře na těle i na duši. Hlavně na duši, což je vlastně to hlavní, což? Zatím zdravím

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Berca ()
Datum: 20. 08. 2004 09:05

Elo - užij si dovču, my také vyrážíme a počasí mě trošku zklamalo.. snad alespoň nebude tolik pršet doufám!
Včera jsem si zopakovala mou hubnoucí motivaci - svatební šaty. Vyhlédla jsem si dvoje, které by se mi líbily a hned mě přešla večer chuť na sladkosti..
dnes:
snídaně: žitný chléb se sýrem
svačina: banán
oběd: zeleninový salát, sýr
svačina: jablko
večeře: zatím nevím, jsme zváni ke tchýni a ta ví, že na mě musí hlavně se zeleninou
Neflákat pohyb!
Hezký víkend, B.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Veverka ()
Datum: 20. 08. 2004 11:03

Tak na včerjsí oslavě nebyl sýr, tak jsem si místo něj dopřála kousek Vienetty a pár minicrosiantů :-( , díky nimž jsem se nakonec vyšplhala přes 7 000 kJ :-(. navíc mám nějaké období bez chuti na zeleninu (zrovna teď když je to nejlevnější ... ), takže večer jsem nakonec skončila u chleba s medem (na večer doporučované bílkoviny se zleninou ja vyšité ;-).
Bilance: 7743 kJ, 15% B, 52% S, 30% T

Plán na dnešek
sn - čokomusli-30, Hollandia-120
sv - kefír-120, meruňky-400
o - Lučina Delikates-60, dalamánek-50, rajčatový salát-cca 200
sv - Hollandia čokol.-200
ve - chleba-30, Perla-10, Eidam30%-20, cottage s křenem-100, rajčata, okurka-cca po 100
na mlsání - cca 500

Dnešní váha 57 kg :-(((

A od sobtního večera zas musím vařit večeře ... - manža se synem se vrací do rodného hnízda ...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Monika ()
Datum: 20. 08. 2004 13:46

Milé dámy,
včera jsem se tu kasala se svým jídelníčkem, ale nic moc. Večer jsem to zazdila dvěma toustama ( sýr, šunka) a zmrzlinou.
Tak dnes celý den jím zeleninové lečo, bez klobásy nebo párku pochopitelně. Jenom okořeněná zelenina a vajíčko. Uvařila jsem si to dobře. Chutná sto super. Snad to nějak odčiním.
O víkendu jsme doma, a tak bude dietka i cvičení. Nějak mě ale z té změny počasí bolí hlava.
Hezký víkend všem
Monika

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: Deni ()
Datum: 20. 08. 2004 14:15

Dovolnkáři - hezky si to užijte a moc nezvlčte smiling smiley
Zuzka - mám takovou vizi prográmku (něco jako vylepšená jednohubka), kterou jen nosím v hlavě. Nebyl zatím pořádně čas se do toho pustit. Nejdřív budu muset pořádně sepsat, co by měl umět... Jestli bude mít ještě někdo zájem, mohla bych založit novou diskusi, kam by se psaly návrhy, požadavky apod. A třeba z toho pak něco bude smiling smiley

Včera nebyla plánovaná večeře, protože nebyl hlad a to protože jsem ke sváče zbaštila navíc 50g Pandíků (to by ještě šlo), ale pak přišel na řadu ještě jahodový perník. Ten sem x-měsíců neměla, tak jsem si myslela, že si pochutnám, ale byl nic moc, chyběla mu ta růžová čárka a bylo tam moc čokolády.
Číselne to dopadlo na 7660 sad smiley no, to není na hubnutí, když nebyl žádný pohyb. Už se těším až bude po prázdninách a moje oblíbená cvičitelka začne cvičit AE.

Dnes:
sn: žitný rohlík+jogurt Yoplait light+okurka+paprika, melta+sm.
1.sv: paprika, rozinky
ob: inst.omáčka Fantazie (česneková)
2.sv: nanuk BigFruit, kafe+sm.
to je zatím tak 2900kJ, dál ???
- jdu k mamce, přijede babi, švára měl narozky...tak bude moooc dobrot. Tak doufám, že to nějak ustojím.

Hezký výkend ;o)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: HUBNUTÍ 34. TÝDEN
Autor: danda ()
Datum: 20. 08. 2004 16:19

Ahojte, dnes jdu na babinec, tak jsem snižila příjem přes den.
Je 16. hod a já nemám ani 900 kcal.
To se mi do limitu klidně vejde vinný střik.
s: nescafé+smetana, 25 g chleba, 30 g Cottage, 15g paprika
svač.I. 125 g activia s müsli, káva + smetana
o: 130 g makrela na másle, zelenina
sv. II. káva + smetana + 1/2 lž. cukru, 3 švestky. 1/2 broskve
Mně proti pozdnímu hladu pomáhá, když jsem posunula hlavní jídlo z poledne až na 15.-16. hodinu. Večer už mi stačí jen ovoce. Ale ráno musím snídat. To už mám hlad.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: Předchozí12345678Následující
Aktuální stránka: 7 z 8


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.