Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Dadula ()
Datum: 11. 04. 2018 07:53

Hatto - já byla v Paříži s dcerou před asi 10 lety a dodnes jsem toho plná. Bylo to úžasné. Dcera je ostřílený cestovatel, takže si v průvodcích různě vyhledala co stojí za shlédnutí a pak jsme to obíhaly a objížděly. No nohy jsem měla ušoupané až pod zadek, večer jsem vždycky padla do postele úplně mrtvá a přestože jsme bydleli v nějaké studentské ubytovně, tak jsem nevěděla o světě. Ale bylo to naprosto úžasný. Byly jsme tam koncem června a všude rozkvetlé keře, parky... Určitě nevynechej L´Defans (nevím, jestli se to takhle píše) - naprosto moderní obchodní čtvrť - člověk si tam připadá jak v jiném století. Do autobusu vlezeš v naší době a vystoupíš o 100 let později ocicka Fantastické.

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Honzina ()
Datum: 11. 04. 2018 08:52

Manžel byl v Paříži "za odměnu" z práce - firma tam měla centrálu, čili vlk se nažral a firmu to moc nestálo - přijel naprosto okouzlen, takže nedal jinak, než že se tam musíme vydat na svatební cestu při naší stříbrné svatbě - a Paříž okouzlila i mne. Byli jsme tam pak ještě dvakrát a mohla bych zase...

tak si to, Hatto, užij - budu tiše závidět...

Snažím se, snažím, ale moc to nejde. V pátek už to vypadalo nadějně, ale v pondělí mne váha zase naštvala.
Klasicky mám potíže s nedostatkem bílkovin a některé dny i zeleniny.
V závodce jsme mívali dobrý salátový bar. Jenže poslední dobou se nějak změnila strategie firmy a k dispozici je jen pokrájená zelenina bez jakéhokoliv ochucení. Není to nic moc a je to drahé. Budu si muset dělat krabičky, jinak to nevidím.

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: JarkaP ()
Datum: 16. 04. 2018 07:42

Přeji hezký den kvet
Hlásím, že jsem začala po ránu pravidelně cvičit - dnes pátý den a cítím, že to se mnou snad i něco dělá. Není to dlouhý ...a vždycky to končí prknem - a to je tedy masakr. V sobotu odpoledne mně bolel celý člověk ...ale asi to bude taky tím, že jsem malovala ...sice jen šatnu a WC ...ale stačilo - už fakt nikdy takový blbosti sama dělat nebudu.
Dnes :menu1:
sn: domácí jogurt + kukuřičné lupínky
jablko
o: domácí kuřecí polévku + cuketové rizoto

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Ela ()
Datum: 16. 04. 2018 08:25

Prkno je děsný, ale je to bezva cvik, pač zpevňuje celé tělo.:-)

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Dadula ()
Datum: 16. 04. 2018 08:28

Zdravím po víkendu kvet
Hlásím, že stále pokračuji v nastoleném režimu, i když jsem minulý týden občas trochu jídla přidala (bez důvodu, hlad jsem neměla), ale stále sestupná tendence pokračuje, takže další 0,5 kg dole.
O víkendu jsem řádila na zahrádce a tak už jsem jiný pohyb moc nezvládala, jen včera jsem vyběhla na hoďku s hůlkama myska
Dnes u nás krásně prší, takže to, co jsem zasadila a zasela se krásně ujme a poroste banan My zahrádkáři máme déšť rádi - nemusíme běhat s konví smích

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Ela ()
Datum: 16. 04. 2018 09:34

Déšť je potřeba, a tohle je ten správný, dlouhý a mírný déšť. :-)

Já prodloužený víkend s přítelkyněmi, chodilo se dost, v polovině měsíce mám z 200 000 kroků splněno 114370, takže jsem za polovinou a tentokrát nebudu snad muset v posledním týdnu měsíce lítat jak veverka v bubnu, abych splnila. nene
Váhu nevím, musím se převážit, jak na tom teď v půlce měsíce jsem...abych stihla zakročit.:-)

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Peggy ()
Datum: 16. 04. 2018 15:21

Elo, JarkoP a Dadulo JO, dobrý.

Já se také snažím dodržovat svůj režim, váha klesala už o dost pomaleji, ale to mě nepřekvapuje. Spíš mě zaskočilo moje chování: po týdenní stagnaci mi váha ukázala o půl kg méně a další den zase o půl kg méně. To mě tak nadchlo, že jsem celý víkend poněkud "zasklila". Dala jsem si z radosti večer vínko a pak moučník (domácí, moc dobrý, pekla jsem pro vnoučata smích, naštěstí už ho moc nezbylo) a pak čokoládu.... a v neděli jsem to provedla podobně. zed a bylo toho docela dost. Váha se vrátila tam, kde byla předtím. Dnes je pondělí, a to případy jako já vždy "začínají znova". Tak mi držte palce, ať se mi vrátí mozek na místo.

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Ela ()
Datum: 17. 04. 2018 08:01

Prostě ta hlava škodí jak může. nene

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: JarkaP ()
Datum: 17. 04. 2018 08:40

no to teda nene
ještě že doma tu váhu nemám
dnes ráno prkno už 40 ´´ ...a ono to fakt jde grinning smiley - ten třetí den jsem tomu nevěřila
sn: špenátové smoothie s banánem + kiwi + pomeranč.džus - kupodivu fakt dobrý
jablko
ob: kuřecí s kuskusem + rajčata + cibulka

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: marinka ()
Datum: 17. 04. 2018 09:12

Peggy, to nic. To se zase srovná. A pomaličku, polehoučku... ono to půjde.
Dadulo, ty tedy jedeš :-).
Poslední týden se utápím v jakýchsi žaludečních potížích. Dneska ale váha ukázala o kilo méně. Tak tohle by mi už stačilo. Za cca 10 měsíců jsem zhubla 15 kilo. Jsem teď docela šťihlule a moc spokojená. Jsem přibližně na stejné váze jako před nemocí. I když nějaké to kilčo zase příberu, tak je to v pohodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil marinka (17. 04. 2018 13:37).

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Ela ()
Datum: 17. 04. 2018 13:21

Marinko, to je nádhera.JO

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: marinka ()
Datum: 17. 04. 2018 13:40

Díky, Elo. Cítím se fakt fajn.

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: hatta ()
Datum: 22. 04. 2018 13:39

Ahoj holky,....

Jarko,...proč píšeš u jídelníčků jen SN a OB,.... ??? Nic jiného nejíš? To bych umřela hlady :-D

Peggy,... mám to podobně,... chvíli se držím,... a když vidím úbytek,... tak si s radostí dopřeju,... Ale ty jsi ujela až po dlouhé době, nevěš hlavu a jede se dál,...

Marinko,... skvělý,...a doufám, že žaludeční potíže již ustaly,...

Já tak nějak stagnuju,... nepřežírám se, jím celkem zdravě,... ale občas zahřeším,... takže je to spíš na udržování,...ale já jsem vlastně tak nějak spokojená,... vím, že bych měla ještě něco sundat,...ale až tak mě to netrápí,... loni v říjnu a listopadu jsem něco sundala,...a musím se zase do toho dostat,...ale miláček mi nosí pořád nějaké mlsky,... není to jednoduché :-D

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Datum: 23. 04. 2018 13:52

ahoj holky, dočetla jsem poslední 4 strany a moc gratuluji všem úspěšným a vítám novicku :-)
já teď trošku depkovala, protože jak mě bolí artróza na pravém palci u nohy, přidala se patní ostruha a asi i namožené šlachy nad patou, snažila jsem se chodit na procházky a bolelo to víc a víc, občas jsem to přehlušila silným diclofenacem, ale zase si nechci odrovnat játra úplně, že jo, kvůli noze...tak jsem se zadepkovala na dva týdny doma a zajídala to vším možným. Váha dnešní 84.1 a moc se bojím 85ky, tak se hlásím tady u vás, pokusím se nějak sebrat. Až mi paní zubařka opraví zub, objednám se k ortopedovi a požádám o radioléčbu, slyšela jsem dost chvály, tak snad mi taky pomůže a budu moct chodit=hubnout. O víkendu jsem probrala šatník a do sklepa odnesla 5 igelelitek věcí, do kterých se nevejdu :-(
PK

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: lukasova ()
Datum: 23. 04. 2018 13:58

Katko, tu artrozu máš potvrzenou, nebo ti to jen někdo řekl? Můžou to být usazené soli, příp. borelie. Na ty šlachy mi pomohl hydrolyzovaný kolagen, trápilo mě to předtím asi rok.

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Datum: 23. 04. 2018 14:11

Maruško artrózu mám potvrzenou opakovanou návštěvou ortopeda, dle rentgenu před 3měsíci zhoršení na 3stupeň. Začalo mě to zlobit už po třicítce a myslela jsem, že je to nejnepříjemnější bolest, co mě potkala, ale to jsem ještě nevěděla jak bolí patní ostruha a ty šlachy. Někdy se mi fakt stane, že se bolestí rozbrečím v noci cestou na wc. Protože nejvíc to bolí při první zátěži následující po klidu. Takže rána mám velmi neveselá. Kolagen jsem užívala minulý rok ten mořský INCA Collagen, ale vím, že tam kde chrupavku nemám, už nová nevznikne, je to jen pro podporu ostatních kloubů, které ještě fungují :-) Taky jsem zkoušela homeopatika Hacla lava a mast arnika. Teď mažu ráno a večer voltarengelem a když je horší den, beru paralen ráno a večer a když vím, že mě čeká chození po Praze víc než půl hodinu, beru diclofenac duo.
PK

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: marinka ()
Datum: 23. 04. 2018 14:35

Teda Katko, to jsou věci. Artróza už po třicítce :-(. Doufám, že bolesti brzy ustanou.
Hatto, žaludeční potíže se mě ještě drží :-(. A hlavně, že jsi takto spokojená. Ono to zase pomaličku půjde :-).

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Peggy ()
Datum: 23. 04. 2018 14:39

Pražská katko, to je mi tě fakt líto. Artrózu naštěstí neznám, patní ostruhu ale ano. To se fakt chodit moc nedá. Ale úspěšně mi ji vyléčili právě ozařováním (nic ostatní nefungovalo). Už je to víc než 7-8 let a zatím dobrý. Tak držím palce.

Marinko, dík za povzbuzení a je fajn, že se choroba vytratila a ještě jsi spokojená s váhou JO

Hatto, máme to nějak podobně, když jsme z toho nejhoršího (váhově) venku, tak to v hlavě přeskočí. Přemýšlím, co s tím dělat, protože bych se po letech ráda přiblížila "normální" (tabulkově) váze. Chybí mi k tomu tak asi 6 kg, ale hlava přestala spolupracovat. Už zase pomalu zajíždím do starých kolejí: přes den dobrý a po večeři si dám něco navíc. Zatím to aspoň nejsou sladkosti, takže váha pouze stagnuje. To je taky docela dobře, ale né tak úplně, znám se.

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Datum: 23. 04. 2018 14:43

Holky moc děkuji za povzbuzení. Pak vám dám vědět, zda mi tu radioléčbu naordinuje.
PK

Re: Už je dávno po Ježíšku a nám kosti chrastí v bříšku
Autor: Veverka ()
Datum: 23. 04. 2018 15:59

Peggy,
mám to podobně - přes den celkem OK, ale večer je to slabší. Teď o víkendu jsem na dvakrát vdechla "kyblík" čokoládové zmrzliny Haagen Dazs. Dobré to bylo, to jo, ale kalorické jako hrom taky. Nejhorší je, že váha to ze začátku nese statečně, takže si říkám "dobrý, dobrý" a pak najednou bum a je ze dne na den nahoře kilo (které pak shazuju měsíc).

PK, držím palce, ať to dopadne co nejlíp. Mně by chození chybělo hodně. Mám vybočený palec a taky to začíná být v botech poněkud nepříjemné, ale pořád ještě 15 km (jako včera kolem Padrťských rybníků) ujdu, ikdyž ke konci už to úplně hitparáda nebyla

Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.