Hubnutí II. :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Nove tema pro hubnuti 
Strany: Předchozí1234567891011Následující
Aktuální stránka: 10 z 11
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Honzina ()
Datum: 15. 08. 2017 07:39

Dvě hokaida jsme si také přivezli - když je hned sníš, nemusí mít zaschlou stopku - to jen aby byla vyzrálá na skladování
Hned jsem jednu zpracovala do směsi - nové brambory, hokaido, pórek - na kousky s uzenou paprikou, pepřem, olivovým olejem - šup do trouby. Papal i náš synek, který kromě květáku vařenou zeleninu moc nemusí

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Dadula ()
Datum: 17. 08. 2017 14:19

U nás se zase jedí ty patisony - cuketu mi sklátila asi plíseň, ale ten patison je pořád dobrej a plodí jak divej JO Dělala jsem z něj i mufiny pro děti (teda pro babičku taky :-D ) A jen se po nich zaprášilo - už jsem to dávala i do karbanátků, po plackách alá bramborák se jen zaprášilo, k masu - něco jako ratatoile.
Elo - zavařuji si rajčata, když mám přebytky, loupaná ve vlastní šťávě - bezva jako polotovar. Nedá to ani moc práce a jsou 100% bio :-D.
A z cuketou jsem zavařovala takový základ pod maso - krátce podušené cukety na kostky, cibule, paprika a loupaná rajčata - koření jen sůl, případně feferonka. Pak když člověk neví, co furt vařit, tak stačí jen osmahnout kousek kuřecího, přilít konzervu a je raz dva uvařené. K tomu rýži - no nemá to chybu a je to mňamka.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Danka ()
Datum: 18. 08. 2017 07:45

Já jsem velký zeleninožrout, denně mám minimálně 800g zeleniny, spíš víc. Večery jistí saláty. Mám ráda kombinaci ledového salátu, červené řepy, bílkouna (nastrouhat) a kousek balkánu, lžící steril.hrášku, olivový olej. Nebo jen ledový salát, rajče a zase bílkoun (jak obyč, tak pikant), balkán nebo olomoucké - nastrouhat, olivový olej....dobrota a kaloricky je ta obr mísa do 1000 kj. K tomu samo nějaké sacharidy, celozrnný chléb, žitný...šunka, sýr...

Hokkaidó miluju taky, nakrájím na kostky, přidám na kostky nakrájeného šmakouna, nějaké gril.koření, olivový olej a šup do trouby. K tomu vaničku milko zahradní svačinky...jako dip...mňamka :-D

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Ela ()
Datum: 18. 08. 2017 10:11

Nó, hezké tipy, díky děvčata.

Dadulo, rajčata ve vl.šťávě taky dělám, když nevím co s nimi. Už jsem pár skleniček udělala. Jak říkáš - rychlé a jednoduché a jak když to najdeš, do všelijakých jídel jako ratatouille a různé omáčky na těstoviny atd.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Honzina ()
Datum: 18. 08. 2017 11:39

Existence bílkouna mi nějak unikla. Navštívím Tesco a vyzkouším. Různé ty šmakouny apod mi docela chutnaly... Uvidíme - i když levný také není - byť o 10 Kč levnější než šmakoun

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Ela ()
Datum: 18. 08. 2017 12:04

Musím se taky na tu stravu víc soustředit, není čas a člověk popadne co by neměl, když má hlad. Tak si ten čas holt musím najít, no.
Pohyb dobrý, dost chodím a mám za sebou 2 měsíce a 10 dní těch krátkých posilovacích bloků - obvykle 8-12 minut, což mi nečiní problém a přitom to je fakt znát, svaly mi evidentně zesílily, v porovnání s prvními cvičeními. Budu pokračovat a až to všechno odcvičím - což bude za dlouho, tak pojedu znova. Moc mi to vyhovuje.:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Danka ()
Datum: 18. 08. 2017 13:09

Honzino - v Tescu ho mají často v akci za 39,90 Kč. Já ho mám moc ráda, kupuju modrého (bez příchutě), pikant a uzeného. Dávám jak do salátů, tak do různých mixů na pánvi se zeleninou a přílohou. Je balený po 2 kusech a gramáž jednoho je většinou tak 110 g (nešídí to :-). Je konzistenčně jiný než šmakoun, chutná mi obojí. Jen škoda, že nedělí už shmaky. Ten byl taky dobrý.
Někdy od papei kupuju v kauflandu i pasterované bílky na omelety a různé lívance a palačinky. Taky dobrý zdroj bílkovin.
Je mi nějak líto vyhazovat žloutky z vajec a už nevím, kam je cpát, když je nejím - nebo tak jeden žloutek na 3-4 bílky,

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Danka ()
Datum: 18. 08. 2017 13:13

Elo - to jsi dobrá s tím cvičením. Já mám teď pauzu, Nějak se mi nechce. Ale po dovolené zase začnu. Váha dobrý, drží se na 55,8-56,3 kg a to jen jídlem. Aktuálně těch 6100-6200 kj. Akorát na poměru živin musím zapracovat. Mám denně tak 120g bíkovin, kolem 130-140g sacharidů, ale tuků málo, většinou kolem 30-35g. Takže stáhnu bílkoviny a přidám tuky. Jenže i když maso mám teď málokdy, ty bílkouny, řecké jogurty a skyry, tvarohy a olomoucké...to se pak nasbírá jak nic.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Honzina ()
Datum: 18. 08. 2017 13:38

Já mám opačný problém - málo bílkovin a moc tuků - a to nejím žádné vyloženě "tučné" věci.
Budu se muset inspirovat Dankou a zařadit "její" zdroje bílkovin.
Všechno to mám ráda, jen na to nějak zapomínám. Ono je to spíš tím, že tyto zdroje bílkovin jím jen já a nějak se mi nechce vařit nadvakrát.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Danka ()
Datum: 18. 08. 2017 22:39

Honzino, ja po praci přijdu domu a začne mi malý maraton v kuchyni. Jedou většinou všechny 4 plotynky. Každý pracovni den varim sobě na druhý den do prace a klukům a manželovi večeři a oběd na druhý den. Prosté to jinak nejde. Pak ještě večeři sobě, ale to az tak kolem pul deváté nějaký ten salát. Sobě delam rychlovky....nějaka zelenina s bilkounem nebo kouskem masa, ryby a prilohu, ke snidani kaši (teď frčím na kombinaci ovesne vlocky, nastrouhané jablko, uvarit, přidám řecký jogurt milko, ochutim flavdrops, pridam oříšky, kakao nebo skořici. Ráno si to v praci dam ohřát do mikrovlnky a nema to chybu. Svačina zelenina, zase nějaká bilkovina (olomoucké, smakoun, cottage, šunka...), kousek zitneho chleba. Druhou svačinu mam doma kolem páté. Je to prostě uz zvyk tohle vaření nekolika jidel. Když dělám třeba ovocné knedlíky nebo jina sladká jidla, musim vymýšlet ještě neco jineho pro staršího syna, ten sladká jidla nemusi a těžkou vysvětlim, ze maminka ma něco jiného a on musí jist to, co nema rad. Omlouvám se za diakritiku, píšu z mobilu

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Honzina ()
Datum: 21. 08. 2017 10:23

Dokud byly děti doma, nebyl problém vařit sobě něco jiného. Jen se mi nechce vařit dvě jídla po jedné porci.
V práci máme jídelnu (naštěstí se salátovým barem), v kanclu máme sice kuchyňku, ale jen s rychlovarnou konvicí a kávovarem. Takže nic neohřeji. Maximálně něco zalít vodou (kaši Nomina) a to nesmí být nic aromatického - open space.
Ale to jsou výmluvy, když se chce, jde všechno. Záleží na prioritách.

Ráno nás naštvala :vaha1:.
Manžel po týdnu jídel "samá zelenina" měl o tři kila víc. Já - stejně jako před týdnem. Došla jsem si na záchod a pro srandu králíkům vlezla na váhu znovu - o půl kila VÍC otaznicek

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Ela ()
Datum: 21. 08. 2017 10:50

Je to jasný...chyba bude v přístroji.:-D

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: lukasova ()
Datum: 21. 08. 2017 11:49

Po dovolený mám pracně shozený kilo zase zpátky...nene Budu se muset zamyslet nad svým pohybovým režimem NE

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Dadula ()
Datum: 22. 08. 2017 08:49

Honzino smích taky tu svou :vaha1: podezřívám, že si ze mě utahuje. V sobotu jsem se vážila a bylo tam 72,7. To se mi nelíbilo a tak jsem se v neděli šla ráno řádně vyprázdněná zvážit znova, a co bys řekla 73,5 nene Přitom kalhoty jsou mi docela akorát, v práci mě kolegyně chválila, kolik jsem prý zhubla a ono prd velebnosti ocicka Prostě ta technika si dělá, co chce. Už se mi ani nechce vážit, sleduju to jen podle oblečení a dokud je mi dobře, tak to beru tak, že udržuju. Zhubnout se mi stejně nepovede, tak aspoň ať nenabírám sádlo, že :-D

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Danka ()
Datum: 24. 08. 2017 10:07

Tak já hlásím do hada s předstihem, zítra odjíždíme na dovolenou na 14 dní. Tak jsem zvědavá, co váha pak ukáže. Dnes (a už pár dní) se drží na 55,6 kg. Moc to nechápu, příjem jsem opět o něco navýšila na 6400-6500 kj a spíš čekala, že budu udržovat.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Ela ()
Datum: 24. 08. 2017 10:32

Krása :-) Užij si dovolenou.mrk

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Dadula ()
Datum: 25. 08. 2017 08:44

No já taky nahlásím o něco dřív v pondělí, neb nám také začíná dovolená a 14 dní budu mimo počítač. Teda sice doma počítač mám taky, ale o dovolené ho nevyhledávám, stačí že u něj sedím celý den v práci.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Dadula ()
Datum: 28. 08. 2017 10:24

Tak hlásím do hada, žádná změna - 72,5kg. Tak uvidíme, jak dopadne vážení po dovolené.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Datum: 01. 09. 2017 11:18

Ahoj šikulky, hlásím DO HADA 80,9kg (divné necelé číslo, ale už ho tam mám přes dva týdny, tak ho hlásím)
PK

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Už kvetou sněženky, budou z nás hubenky
Autor: Ela ()
Datum: 01. 09. 2017 11:39

Hlásím 80,4... Nic extra, ale bylo už i hůř.:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: Předchozí1234567891011Následující
Aktuální stránka: 10 z 11


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.