Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /data/web/virtuals/256844/virtual/www/subdom/forum/mods/bbcode/bbcode.php on line 217
Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Hubnutí II. :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Nove tema pro hubnuti 
Strany: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 12
Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Dadula ()
Datum: 14. 03. 2016 08:10

Tak jsem si dovolila zaveršovat, když nám tu tak pěkně svítí. Teď jen aby to byla pravda.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: lukasova ()
Datum: 14. 03. 2016 08:26

Nám taky svítí a hned je člověku líp JO

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 14. 03. 2016 08:27

No doufejme že budeš mít pravdu...:-D Ale sluníčko to sádlo nerozehřeje, obávám se že budeme muset přiložit ruku k dílu. Tak do boje...rotopedKliky

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Dadula ()
Datum: 15. 03. 2016 08:20

Včera jsem 50 minut usilovně bojovala na orbitreku myska dnes mám hodinu pilates a ve středu budu zase bojovat myska Už mě ty moje špeky fakt štvou.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 15. 03. 2016 08:25

Já v neděli chůze cca. 3 km + 30 minut crosstrenažér, včera 4 km chůze, dnes je nevlídno, tak si dám půlhoďku cvičení na BOSU.:-) A snažím se méně a lépe jíst, aniž bych uvažovala ve smyslu že tohle nesmím a tohle musím byť mi to nechutná. Nic takového. Jídlo má přinášet kromě živin taky potěšení.mrk

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Dadula ()
Datum: 17. 03. 2016 07:56

Auto nám porazilo kocourka :brek: má pošramocený zadek. Zlomeninu asi nemá, pomalu chodí, ale není ve své kůži. Jsme z toho všichni špatní. Přišel k nám jako malé koťátko (vypadalo to, že ho někdo vyhodil z auta), je neskutečně mazlivý a hravý. Při práci na zahradě jsem ho měla věčně za krkem smích Když vyrostl, tak si s náma hraje na schovku - utíká za roh, tam se přikrčí do číhací polohy a když se přiblížíme, tak nám skočí na nohy. Zase odběhne za další roh a tak pořád dokolečka. Nebo šílenou rychlostí běhá ze stromu na strom - tomu se věnoval, když jsme hrabali zahradu. Takhle milou a hravou kočku jsme nikdy neměli, a že jsme jich měli spousty, tak doufám, že bude v pořádku - pomalu se lepší, každým dnem je vidět pokrok, tak snad to bude dobrý.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 17. 03. 2016 08:31

Víš že kočky mají sedm životů...mrk Snad byl jen potlučený, pohmožděný, a dostane se z toho.:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Honzina ()
Datum: 17. 03. 2016 09:56

Tak mám za sebou tři dny hlídací dovolené. Krokoměr ukazuje ubohé hodnoty, ale utahaná jsem jak po maratonu - ten jsem nikdy neabsolvovala, jen jednou jsem v mladické nerozvážnosti šla 45 km do Prčic - a cítila jsem se podobně.

Teď si pár dní odpočinu v práci a příští týden zase dva dny... Ale těší mne to.

Holky mám dotaz. Nevíte některá jak je to s nárokem na mateřskou?
Snacha byla zaměstnána na dobu určitou. Z tohoto pracovního poměru měla první mateřskou, pak přešla na rodičovský příspěvek. Pak znovu otěhotněla. Má nyní nárok na mateřskou? Asi ne, co.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 17. 03. 2016 10:29

Honzino, řekla bych že nárok na "peněžitou pomoc v mateřství" - mateřskou, mít nebude, protože pracovní poměr skončil. Aspoň tak jsem našla info v různých článcích na internetu. Ode dne porodu může akorát čerpat rodičovský příspěvek.

Tak říkáš než se jedna stane babičkou, není od věci zapracovat na fyzičce, jo ?smích

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: lukasova ()
Datum: 17. 03. 2016 10:30

Tam by to mělo záležet na tom, kolik let měla zaplaceno sociálního pojištění, ne? Podle mě mateřská je ze zdravotního a rodičovská ze sociálky. Ale určitě ti někdo poradí líp - snad Martina?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 17. 03. 2016 10:35


Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: lukasova ()
Datum: 17. 03. 2016 13:51

No není to jednoduchý, koukám....Pak se v tom má jedna vyznat nene Nejlepší bude, když se na to půjde rovnou zeptat.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Dadula ()
Datum: 18. 03. 2016 09:21

Kocour se lepší, včera se šel sám od sebe vyhřívat na sluníčko a učinil i pokus bafnout za rohem na manžela :-D

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: lukasova ()
Datum: 18. 03. 2016 09:22

JO

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 18. 03. 2016 09:46

Tak je to dobrý, když začíná i bafat...:-D Oni jsou legrační, stoupají si na zadní a zpoza rohu vyrazí jak strašidlo. Na spolutchýni číhá kocour v polici na boty kryté závěsem, je děsně nenápadný, jak tam tak číhá, tak pod látkou se rýsuje ušatá hlava, a jak jde kolem tak vyrazí a taky bafá...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Honzina ()
Datum: 18. 03. 2016 13:10

Holky díky. Stejně mi pořád není jasné, jak je to s mateřskou přes manžela, ale už se v tom začínáme orientovat. Ono poradit se - to není jen tak, právě po návratu ze sociálky, kde na snachu paní vysypala horu formulářů, se snacha sesypala sama. paní jí tvrdila, že má nárok jen na 3800 Kč měsíčně...

No nic, hlavně, že mají zdravé děti, nějak už se to zvládne.
Problém je v tom, že i syn dělá téměř za minimální plat...

Dadulo, to je dobře, že je kocourkovi líp.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: lukasova ()
Datum: 18. 03. 2016 13:15

No to teda není nic moc...Ale pokud ano, tak by měli mít nárok na nějaké dávky, že jo? Životní minimum a tak JO

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 18. 03. 2016 14:38

No pokud mají takto nízké příjmy, tak určitě. Akorát nerozumím těm 3800... Tak nízký rodičovský příspěvek taky existuje ? Já myslela že nejmenší je těch 7 tisíc a něco...?
Já to pořád říkám, nejhůř je na tom rodina s malými dětmi a ženou na mateřské, pokud teda neoplývá opálením, že...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Honzina ()
Datum: 18. 03. 2016 15:30

Ono je to tak, že maximální částka příspěvku je 220 000, která se dělí podle doby rodičovské.
Pokud matka nemá nárok na mateřskou - tj. v okamžiku porodu nebyla sociálně pojištěna - automaticky dostává rodičovskou na 4 roky (9 měsíců 7600,- zbytek 3800,-) bez možnosti volby. Je to svým způsobem pojistka proti zneužívání dávek výrobou dětí.
No a jinak se výše příspěvku logicky odvíjí od doby - do dvou let 9100,-, do tří 6100,- atd. Ještě jsou tam různé stropy - je to složité...
Kdyby snacha chtěla stejnou dávku, jako brala dosud na syna, vyšlo by jí to na 28 měsíců - a co pak s dítětem???

A s těmi soc. dávkami je to také složité - nesmí mít nic. A oni bydlí ve vlastním bytě - na to, že hypotéku platíme my, se nikdo neptá...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Jarní sluníčko odnese sádlíčko
Autor: Ela ()
Datum: 18. 03. 2016 15:34

To je hrozný. No jak říkám - nevhodná barva, no.:vztek: Čert by mě vzal.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 12


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.