Hubnutí II. :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Nove tema pro hubnuti 
Strany: 1234567Následující
Aktuální stránka: 1 z 7
Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Veverka ()
Datum: 03. 02. 2014 22:14

Když začal únor, chtělo by to nové téma.... smiling smiley.
Já se sem zítra dostanu asi až večer, tak vám tu nechám počinek winking smiley

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Veverka ()
Datum: 03. 02. 2014 22:16

A zatím tu není moc hlášení do HADA
A Mya a Gubii se nám někde ztratily otaznicek

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Tamara A. ()
Datum: 04. 02. 2014 07:29

Dobré ránko, hubenky kvet

Včerejší jídelníček pribor2
SN1 - půlka banánu
SN2 - moje kaše se sušenými borůvkami a malinami, mandarinka, 5 makadamových ořechů, 3 sušené švestky
SV - 3 gumoví medvídci, mandarinka, jablko, 5 makadamových ořechů
OB - zeleninový vývar s nudlemi, kuřecí plátek, rýže, pářený špenát, hlávkový salát
SV - banánovo - kiwi smoothie
VE - zeleninový salát s fetou

Včerejší pohyb:
- ranní sestava power jógy prsa
- ranních 50 kettlebell swings se squatem posilovani
- 30 min JILL Kliky

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Tamara A. ()
Datum: 04. 02. 2014 07:29

Do hada 86,4 kg :vaha2:

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 04. 02. 2014 07:48

Tamaro, ty jsi ďábel, s tím cvičením...JO

Já včera využila připadaného snížku a vyběhla jsem na okruh, dala jsem si 5 km a bylo to super. Dnes to vypadá, že sníh ještě vydrží, tak půjdu zas, než to roztaje a bude po běhání, v druhé půlce týdne skuhrají cosi o oteplení, v blátě se to pak nedá...:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Tamara A. ()
Datum: 04. 02. 2014 07:51

Elo, to ranní cvičení jsme spáchaly s mojí slovenskou kamarádkou. Na týden si na střídačku určíme jedno ranní cvičení, na tento týden jsem vymyslela 50x kettlebell swing se squatem posilovani a na dálku se hecujeme PC ... zatím to funguje smích

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Dadula ()
Datum: 04. 02. 2014 07:56

Pupek mi léze přes kalhoty, jak starýmu dědkovi, jsem z toho v nějaké deprézi :vztek: ach jo, nějak nemám žádnou motivaci.
Včera jsem si musela koupit nové hodinky. Při sundávání bundy se mi rozepl řemínek a ty staré hodinky spadly na zem - z nějakých 60-70cm na lino. Totálně rozbité sklíčko nene Už jsem ho jednou měla měněné - stálo to 250Kč a při představě že se při dalších 250Kč dostanu na cenu nových jsem tuto variantu zavrhla. No koupila jsem si teda trochu lepší :-D
Dnešní plánpribor1
s:chleba s pom. máslem, šunkou a sýrem
sv: 2 jablka, kafe s mlíkem
o: vepřové srdce na smetaně, kuskus, kafe s mlíkem, 1/2 okurky
sv: 1/2 okurky, cottage,
ve: lečo
pohyb: hodina pilates

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 04. 02. 2014 08:02

Dadulo, tak máš aspoň nové, když už to muselo být...:-)
O pupku mi ani nemluv, ani do porodnice jsem s takovým nejela...nene To není takové to vespod, tzv. nadpičník, né, to je vyloženě ten chlapský pupek začínající pod žebry. Prostě klimakterická bába, no...nene Na to platí jediné - pořádně zhubnout.:brek:

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Honzina ()
Datum: 04. 02. 2014 09:52

Ahojky vespolek,
hezké témátko.
Jsem od rána jak praštěná. Nejraději bych si hrála na Broučky...

Včerejší pribor1
sn: jogurt, vločky, brusinky, caro s mlékem
sv: káva s mlékem, řecký jogurt (poslední)
ob: zelňačka s klobásou, celerový salát s ořechy
sv: káva s mlékem, emco ořechová tyčinka
sv2: (po fitku) bílkovinný nápoj
ve: kuřecí řízek v jogurtovém těstíčku, brambor, kyselé okurky
Přešvihá energie - skoro 7000 kJ, ale vzhledem k výdeji 5000 kJ to bylo asi OK, přešvihlé tuky a málo bílkovin - stálá bolest.
Dala jsem si na únor za úkol s tím něco udělat.

:chuze: něco přes 12 000 kroků
svaly fitko 2 hodinky, z toho 45 min cyklotrenažér (zadek už pomalu přestává protestovat - jupíí)

Když jsem se včera oblékala před odchodem z práce, zkoukla jsem krokoměr - bylo na něm pěkné číslo - 6666 kroků winking smiley
Dnes tam po příchodu do práce bylo 16 tisíc - ne nezbláznila jsem se, jen jsem ho večer zapomněla vynulovat.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Datum: 04. 02. 2014 10:22

hlášení DO HADA: dnes ráno 75,8
nějak jsem polevila
budu se muset zase zdisciplinovat
plíživě a nenápadně jsem si opět zvýšila porce a vrátila se k uždibování kalorických blbinek mezi jídly. tak takhle by to nešlo, jdu hledat mozek....
PK

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 04. 02. 2014 10:55

Nezdrhnul někam s tím mým ? Ještě někdo postrádá mozek ? Toho mého taky podezírám z toho, že se vypravil na olympiádu a není doma.cert

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Datum: 04. 02. 2014 11:03

Elo, no kdyby ty mozky zdrhly do Soči, mohly bychom sï gratulovat. Aspoň by tam okoukaly od sportovců zasady zdrave vyzivy a sebedisciplinu. Takovy navrativší se mozek uvítám s otevřenou náručí smích
PK

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 04. 02. 2014 11:45

Jo takhle...no to je pravda.:-D

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Honzina ()
Datum: 04. 02. 2014 12:46

Jenom aby tam neokoukaly potěmkinovské manýry a teror...

Ten můj mozek byl po Novém roce takový poslušný vzorňoušek - už mu také otrnulo a začíná se toulat...
Začínám mít během dne hlad a večer chutě - někde soudruzi asi dělají chybu...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 04. 02. 2014 13:10

Honzino - hlad = málo jídla, povídala při té přednášce dr.Kateřina... Prý si připadá jak v MŠ, když říká - když máte hlad, tak se musíte najíst. Když jste unavení, musíte odpočívat...atd.:-) Ale je třeba jíst vysokoobjemovou a nízkotučnou stravu namísto nízkoobjemové a tučné. Anebo - chuť na sladké daleko rychleji zažene lžička medu než čokoláda, kde vstřebávání cukru brzdí tuk a tudíž sníme kousek - nic, sníme další - pořád nic, tak ještě.... A v konečném důsledku než zaženeme chuť na sladké, přijmeme o hodně víc kalorií a tuků než dá lžička toho medu. Což zní velmi logicky a samozřejmě...:-)
Anebo - pro 3leté dítě je prý stanoven příjem něco přes 5000 kJ denně. Doporučovat totéž jako denní příjem pro tlustou dospělou osobu je nesmysl. Mizí svalová hmota a tuky naopak přibydou.
Taky to futrování večer, celý den se věnujeme polohladovění a večer, za odměnu že celý den dodržujeme dietu, se nacpeme.smích Prý totéž jako celý den uklízet a večer si za odměnu do prostředka toho naleštěného bytu vysypat pytel odpadků.:-D
Řekla tam spoustu zajímavých věcí.:-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Honzina ()
Datum: 04. 02. 2014 13:45

Nojo no když já jím skoro 7000 kJ a pak mám výčitky a hlad otaznicek
když všude slyším, že žena v přechodu má snižovat energetický příjem
nějak se to ve mně pere

Ještě to nějakou chvilku zkusím, a když to psychicky nepůjde, přestanu počítat, budu se stravovat dle nejlepšího vědomí a svědomí a uvidíme

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 04. 02. 2014 14:17

Óóóó jak ti rozumím, Honzino...smajl120 To bude asi tím že to máme plus mínus nastejno.:-D Veškeré přirozené signály těla zmizely, zřejmě nenávratně, nevím proč, nevím jak, ale jsou pryč. Nechat jedno sousto protože už nemůžu, to mi zní už mnoho let jako sci-fi. Plácám se 2-3 kila dolů a nahoru snad 10 let. Do toho 1,5 roku v přechodu, aby to bylo ještě zajímavější. Za tu dobu jsem sice nijak zvlášť nepřibrala, což je asi díky pohybu, který se snažím udržovat na nějaké úrovni, ale to je tak všechno, a co mi vlivem běhání ubylo na okončetinách, to se přestěhovalo na pupek, vypadám skutečně jak těhotná, bez přehánění.:-(
Jak z toho, to nevím, prostě nevím. Navzdory vší teorii, kterou v tomto ohledu znám. No ono je to těžké, když neexistuje žádná jediná pravá a všeobecně platná. Je jich spousta a ještě k tomu si protiřečí.zed Každý člověk holt musí najít tu svou cestu. Ale jak...nene

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Honzina ()
Datum: 04. 02. 2014 15:33

Aby se v přechodu nepřibíralo, má se dodržovat:

1) Prvním předpokladem je pravidelná strava, to znamená každé 2-3 hodiny.
- dodržování mi nečiní nejmenší problémy, spíš naopak - musím hlídat, abych nejedla nonstop

2) Správná skladba jídelníčku. Konzumovat byste měly tedy především potraviny energeticky méně vydatné, avšak biologicky cenné.
- mívám problém s nedostatkem bílkovin a nadbytkem tuků - ale ne o moc

3) Omezit potraviny, které nám poskytují pouze prázdné jouly
- jím vyjímečně

4) Zvýšit spotřebu zeleniny (alespoň 500 g denně) a dalších potravin s dostatečným obsahem vlákniny (ovoce - 200 g denně).
- snažím se, no půl kila to každý den není, ale alespoň nějaká ano, snažím se jíst denně jedno zeleninové jídlo. 300 g denně dám

5) Přijmout dostatečné množství vlákniny na den, tedy kolem 30 g/den
- baštím zeleninu, celozrnné pečivo a dopuju se psyliem

6) Dbát na dostatečný příjem vápníku.
- vzhledem k nočním křečím dlabu hořčík s vápníkem a B6 v tabletkách
- mléka a mléčných výrobků také baštím celkem dost

7) Zvýšený příjem bílkovin,v období menopauzy alespoň 1,5 g/kg váhy…
- no tak tady mám rezervy...

8) Jídelníček by měl obsahovat všechny základní živiny, vitamíny, minerály, stopové prvky,vlákninu.
- snažím se jíst pestře, tak snad...

9) Omezit množství soli – zvláště v období, kdy dochází u ženy k hormonálním změnám (menses,těhotenství, klimakterium), dochází k vyššímu zadržování vody
- solím celkem málo, až rodina občas reptá

10) Nepodcenit pitný režim, s přibývajícím věkem stále více klesá pocit žízně. Denně vypít 30 ml tekutin na každý kg hmotnosti
- to mi přijde skoro dost... ale 2-2,5 l vypiju s přehledem

11) Některým ženám pomáhá kompenzovat sníženou hladinu estrogenů dodáváním tzv. fytoestrogenů
- sojové výrobky baštím, potravinové doplňky nikoliv

Tak nevím, co dělám špatně... že by ty bílkoviny?

A nějak jim z toho všeho vypadl pohyb... Tem mi myslím nechybí...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Veverka ()
Datum: 04. 02. 2014 20:40

Hezký večer kvet
Dnešní pribor2
sn - čokomusli Emco+ov. vločky, bílý jogurt
sv - půlka pomela
o - vepř. kotlena na houbách, hranolky, mrkvový sal.
sv1 - bílý jogurt, kostička hořké čéko
sv2 - svařené víno, míšařez (pozval mne můj dneska odvolaný ředitel, tak jsem neodmítla, dělal mí šéfa 20 let, tak to je přece jen trochu nostalgie, byť u nás zůstává na jiné pozici)
ve - chleba s Perlou, kuřecí šunka, kapie
ve2 - vylízala jsem kastůlek, ve kterém jsem rozpouštěla čokoládu na mufiny grinning smiley (ale mufin jsem si nechala až na zítra winking smiley)
:chuze: - jen asi 3500 kroků (prostě nic navíc) a cvičení dneska vypouštím - jednak mne ještě pobolívají záda a hlavně nemám dneska nějak chuť a náladu.

Já s přechodem taky jen zuby nehty držím váhu kolem 65 a dolů to nechce. Ikdyž tedy rezervy asi mám - hlavně v pohybu, ale našlo by se i v jídle...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Veverka (04. 02. 2014 23:18).

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Ať je bláto nebo mráz, společně se hubne snáz
Autor: Ela ()
Datum: 05. 02. 2014 08:22

Hlavně že jsem už před 10 roky říkala, že musím zhubnout, abych měla rezervu až přijde přechod, protože to pak skoro všechny začnou přibírat. A je to tady a rezerva žádná.zed

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 1234567Následující
Aktuální stránka: 1 z 7


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.