Hubnutí II. :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Nove tema pro hubnuti 
Strany: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 17
Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: JarkaP ()
Datum: 11. 05. 2011 10:59

Přeji všem hezký den kvet
Já vím, že je ještě brzo na nové téma, ale když já mám takovou radost že se mi podařilo něco zaveršovat :-D
Havlíček mně taky zaujal a tak jsem vytiskla a přemítám, že se také budu inspirovat.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Honzina ()
Datum: 11. 05. 2011 11:34

Ahojky vespolek,

dnes mám za sebou 90 minutek ve fitku (dostala jsem tam bananán - byl "ovocný den" a tři "prošlé" časopisy - mimo jiné i Dietu, tak mám co číst) a večer mne čeká bowling s následnou večeří neb slavíme dvacetiny naší dcery.

Rozdílné dávky jídla u jednotlivých "Havlíčkových" rozpisů jsou podle mne dány, jak píše Ela, tím, že to napráskali různí lidé. A ti mají, jak známo, rozdílný bazální metabolismus, ze kterého Havlíček vychází a připravuje lidem jídelníčky "na tělo".
Proto se také držím spíš toho rámcového a jen se nechávám inspirovat tím rozpisem, abych nejedla stále to samé, k čemuž mám veliký sklon.
Vzala jsem si z toho jedno ponaučení - nebát se jíst o něco víc. Denní jídelníček se pohybuje mezi 6500 - 6800 (7000) kJ, 2-3x týdně fitko, 2-3x týdně chůze (pochod s OZP, víkendový výlet a pokud nepadají trakaře, tak v úterý kus cesty domů pěšky).
Je to sice o něco pomalejší než autobusem, ale krásně si vyčistím hlavu a doma už mi žádné děti nepláčou - i když už ve dveřích slyším: "Co bude k večeři?" To ovšem jen v případě, že je vůbec někdo doma.
Manža se dal na květnovou soutěž s Automatem - jezdí do práce na kole. U nich v práci dali dohromady dokonce čtyři soutěžní týmy - no mají z toho psinu, ráno se perou o jedinou sprchu... takže tomu se také večerní návraty z práce posunuly - rodina se schází tak na půl osmou - pokud vůbec...

A váha pomaličku leze dolů.
Mám z toho po dlouhé době moc dobrý pocit, což se zpětně zase odráží ve "vůli" vytrvat.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Danka ()
Datum: 11. 05. 2011 12:01

Ahoj holky kvet

tedy koukám, jak jste se pustily do hubnutí s Havlíčkem JO To je paráda vyhra
Já věřím tomu, že když se ten jídelníček fakt do písmene dodržuje, tak to musí fungovat!

Já trochu s obavou ráno stoupla na váhu, ale číslo 57,9 kg beru jako dobré mrk

Můj včerejší pribor2
S (7:00): 80g banán + netučný tvaroh + ovocný nízkotuč.jogurt + 25g sypané musli
Sv (9:00): bílý jogurt bifidus, jablko
O (11:30): bulgur (35g), zelenina na páře (250g), 100g šmakoun, 50g ricotta
Sv (15:30): 1/2 krůtí bagety (ovesné) ze Subway, malé jablko
Sv2 (18:00): 2 kopečky zmrzliny (extra ovocná a lískový oříšek) otoc
Sv3 (19:00): 50g chléb s lučinou a řekvičkami
V (20:00): lečo (cuketa, rajčata, trocha oliv.oleje, 1 celé vejce + 1 bílek)

Odpoledne jsem byla u kadeřnice a na nákupech na Chodově, takže to bylo docela náročné. Ale tak jsem si dopřála smajl120

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Danka ()
Datum: 11. 05. 2011 12:06

Jsem si teď všimla, že je nové témátko.

Honzino - já jsem taky zjistila, že o trošku vyšší příjem neznamená, že hned začnu nabírat. Jím teď o takových cca 600-1000 kj víc než dřív a váha se vlastně pořád drží +-0,5 kg stejně. A příjem necelých 7000 kj je už opravdu příjemný, takže dnes k večeři možná budou bramboráky otoc. Já na ně mám chuť už asi týden, takže pokud se mi s příchodem večere nezmění chutě, udělám je. Ale pro sebe upeču v mikrovlnce na funkci crisp a uvidíme, jestli budou křupavé.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Olina ()
Datum: 11. 05. 2011 12:40

Ahoj kvet

Holky hezkýýýý, tak se mi líbíte banan

Já jsem teď ráda, když nepřekročím 75OOkj, váha stojí lehce pod 56kg a to už dlouho smajl120
Dnes se budu hodně snažit, protože zítra máme oslavu a určitě to bude masakr grinning smiley. Pak už bych zase ráda pár deka sundala. Tak hlavně pište co jak proč a tak, třeba se (doufám) od vás nakazím.

Taky už mám kaši nomina, zatím ovesnou a mám objednanou pohankovou. Vlastně už jsem jí skoro snědla, ale chtěla jsem se zeptat, protože o tom žádná nepsala. Vy si jí nesolíte??? Když jsem jí prvně ochutnala, tak jsem koukala divně, pořád se mi něco nezdálo, až jsem přišla na to, že potřebuje pár zrníček soli. Ale jinak je výborná, ani do ní nedávám mléko, stačí horká voda a dávám si teď brusinky a lžičku medu.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Ela ()
Datum: 11. 05. 2011 12:42

Ještě abychom byli v obraze stran Havlíčkových rozpisů - ta Kozinka (rámcový rozpis bez konkrétních jídelníčků na beremese.cz) měla v době soutěže na začátku 123 kg, takže její porce musely být vyšší než třeba u někoho se 70 kilogramy. Během soutěže zhubla 13 kg tuku a v pase ztratila 17 cm. (když tu nikdo nebyl, hbitě jsem se podívala na video z tohoto dílu soutěže :-D).
Takže pozor na to, ty její gramáže jsou pro lehčí váhy moc velké.mrk
Když bych měla uvažovat o přizpůsobení třeba pro sebe, tak když budu vycházet z výšky 160 cm, je maximální normální váha 65 kg. Tudíž ona měla nadváhu 58 kg.
Já mám nadváhu 15 kg. Takže samozřejmě nemůžu převzít její porce.
Co třeba vycházet z BM ? V kalkulačce pro výpočet BM jsem zjistila, že její BM byl 8500 kJ, můj je 6325 kJ. Její je cca. o 35 % vyšší. Takže dejme tomu snížit její porce o třetinu ? To by myslím šlo.mrk

Když teď vezmu ten její rozpis, tak pokud bych její doporučená množství vynásobila 0,65, tak třeba k snídani vychází cca. 60 g pečiva + 40 g šunky nebo k obědu 90 g masa a 120 g rýže nebo těstovin (váha po uvaření).
Což - jak tak koukám - víceméně odpovídá tomu 60-dennímu jídelníčku, takže bych řekla, že tento je pro nadváhu 15 kg tak akorát.

Tolik malý poobědový výzkum.
Howgh.smích

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Danka ()
Datum: 11. 05. 2011 12:45

Olino - tak to mě ani nenapadlo, že bych jí osolila ocicka Já ovesnou dělám z drcených ovesných vloček, koupila jsem si i tu nominal, ale vede u mě ta pohanková na celé čáře. Já používám 1/2 mléka a 1/2 vody, sladidlo (sukralózu) a čokoládu nebo granko.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Olina ()
Datum: 11. 05. 2011 12:47

Holky nemáte nějaký tip buď na krém nebo nějaký zábal nebo prostě něco na ruce. Mám je teď hrozný. Pořád je sice mažu, ale vůbec se mi nelíbí, chtělo by to nějaký radikální řez. Třeba by pomohlo nepracovat grinning smiley jenže to nejde, tak hledám něco hodně účinnýho. Kdyby jste měly nějakou radu, děkuju dopředu.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: vali ()
Datum: 11. 05. 2011 12:47

Pegy já jsem ted 164/76 a spočítal mi to na 6700kJ
sn:1700 sv:600 o:2000 sv700 več: 1700
jedlA JSEM tak minulý týden a 0,5 kg pryč.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Ela ()
Datum: 11. 05. 2011 12:47

Já kaši taky sladím, sladidlem.mrk Kamarádka navrhovala tuto kaši zkusit naslano třeba s osmaženou cibulkou, ale to jsem teda ještě nezkoušela. Mně se ta slaná chuť k tomu nějak nehodí...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: vali ()
Datum: 11. 05. 2011 12:52

Oli nepracovat by pomohlo určo. mě moc pomůže když se přestanu máčet v jaru./ více zapojit myčku a mop/. Místo krému na ruce používám kokosový olej, v chladnu je tuhý na rukou se rozpustí a kráááásně voní

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: vali ()
Datum: 11. 05. 2011 13:06

Dělám to skoro podobně jako Honzina.
Pohyb mám 3x týdně intenzivní /2x NW,1x cyklotůra/ 2x týdně zdravotní cvičení a snažím se jít pěšky do obchodu, tam nakoupím a manža už mě s nákupem vyzvedne.
Já musím konstatovat že jsem přibrala i proto že jsme zpohodlněla, ubylo mi méně takového nenápadného pohybu/ někam přes den zaběhnout, projít se kolem domu apod./
Když jsem dávala poradci rozpis činnosti a měla jsem tam v sobotu 4 hodiny odpočinku u TV a knížky, tak mi poradce řekl že to je moc. Přitom to máte 2 hod 1 film a chvilku čtení před spaním........

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Ela ()
Datum: 11. 05. 2011 13:10

Vali, to se mu to kecá, chlapovi...známe je, přijdou domů, vlezou na gauč, popadnou dálkový ovládání a jedou. Chudák ženská si tadyhle celý týden nesedne a ještě aby si nesedla na chvíli ani o víkendu...ocicka

Olino, já nedám dopustit na olivovou indulonu. Manža si kupuje na ruce v lékárně krém s mandlovým olejem (má lupenku, takže potřebuje kůži na rukou promastit pořádně).

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: JarkaP ()
Datum: 11. 05. 2011 13:27

Oli - hodně jsem trpěla na ekzémy na rukou - a opravdu pomáhají uvařený ovesný vločky - napatlat na ruce a těch dvacet minut vydržet.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: lukasova ()
Datum: 11. 05. 2011 15:01

Olino - nebo zábal z olivového oleje. Z Avonu je nejlepší krém ne ruce s glycerinem a nebo krém na nohy se silikonem :-).

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Peggy ()
Datum: 11. 05. 2011 15:15

Honzino, Elo, Vali, díky moc.

Já jsem zase mezitím došla k tomu, že si k 60 dennímu připočtu 10%, neboť to záleží také na tom, jak moc či málo jí člověk normálně. Já normálně jím +- 8000 kJ, takže to tak vychází. Jelikož se jídla občas opakují, dala jsem si práci a ten 60 denní rozpis jsem si rozepsala trochu jinak, víc mi to bude vyhovovat. Zde to máte:

Havlíček – 60 denní rozpis
Snídaně

• 4 plátky Knackebrot
• 60 g, Tvarohový sýr cottage, 4 - 5% tuků
• Možno přidat trochu čerstvé zeleniny – vždy

• 65 g, Celozrnný slunečnicový chléb, Lehce potřít nízkotučným (10%) smetanovým sýrem cca 15 g
• 40 g Drůbeží šunka, 92-96% masa

• 2 plátky, Toastový chléb - hrubozrnný
• 15 g, Sýr tvrdý, (10% tuků), Tj. cca 20% tuků v sušině
• 20 g, Drůbeží šunka, 92-96% masa

• 45 g Musli ovocné Nepražené !!
• 150 ml Jogurt bílý, nízkotučný Cca 1,5% tuku je možné použít i klasické mléko (musli je možné v mléce lehce povařit a vyrobit ovesnou kaši)

1 ks Rohlík celozrnný 1 ks = 60 g
40 g Mozzarella
1 ks Rajče

50 ml Jogurtové mléko Probiotická kultura vypít společně s tekutinami
1 plátek Celozrnný chléb 1 plátek = cca 50 g
namazat ½ lžičky másla + 1 lžičkou džemu s vysokým podílem ovoce

1 ks Cornspitz 1 ks % 60 g
60 g Tvaroh nízkotučný Přidat sladkou papriku a lžičku nízkotučné lučiny, dochutit dle potřeby oblíbeným kořením

35 g Směs obilných lupínků a musli, Vše nepražené
150 ml Jogurtové mléko, nízkotučný, neochucené Cca 1,5% tuků

40 g Ovesné musli sušenky
150 ml Acidofilní mléko, nízkotučné Cca 1,5% tuků

3 plátky Chléb pufovaný, vícezrnný (multigrain), Lehce potřít nízkotučnou lučinou
40 g Šunka drůbeží, 96% masa

60 g Chléb hrubozrnný, Fitness Lehoučce potřít klasickým máslem
1 lžička Džem bez přídavku cukrů

1 ks Rohlík celozrnný, cornspitz 1 ks = 60 g
1 ks Vejce slepičí, Volské oko nepřipálit




Obědy

80 g Losos filet bez kůže Možno dochutit oblíbeným kořením, připravit na grilu, bez tuků
37 g Rýže natural Množství před uvařením v suchém stavu nerozvařit
200 g Čerstvá zelenina - vždy + olivový olej 2 lž

130 g Tofu natural
48 g Těstoviny celozrnné Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!

100 g Krůtí prsa Připravit na grilu bez tuků, s oblíbeným kořením
45 g Rýže celozrnná Množství v suchém stavu, před uvařením nerozvařit

½ ks Vejce
50 g Šunka drůbeží 96% masa
20 g Sýr tvrdý 20% t.v.s. 10% tuků
30 g Avokádo
200 g Zelenina syrová = salát

70 g Fazole bílé Den předem namočit do čisté vody, druhý den vodu vylít, propláchnout a uvařit v čisté vodě. Dochutit oblíbeným kořením.
1 plátek Slunečnicový chléb

100 g Kuřecí prsa Nakrájet na kostičky, orestovat, přidat nakrájenou zeleninu a lehce podusit
48 g Těstoviny ze semolíny Množství v suchém stavu, před uvařením nerozvařit
200 g Zelenina čerstvá Pokrájet na kostičky, podusit s masem
Do hotového jídla přidat 1 lžičku panenského olivového oleje

120 g Tvaroh nízkotučný (cca 2% tuků) Možno dochutit oblíbeným kořením
5 plátků Knackebrot

45 g Těstoviny celozrnné, Množství v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!
200 g Zelenina čerstvá nebo dušená
Bezmasý oběd uvařené těstoviny smíchat se syrovou nebo dušenou zeleninou a přidat 2 lžičky panenského olivového oleje

130 g Tofu natural
48 g Těstoviny celozrnné, Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!
Trochu, Zelenina Syrová
Tofu nakrájet na kostičky a smíchat s uvařenými, vychladlými těstovinami. Přidat trochu nakrájené zeleniny a 2 lžičky panenského olivového oleje. Možno dochutit oblíbeným kořením.

90 g Krůtí prsa, Okořenit dle chuti, připravit na grilu jako bez tuku
43 g Rýže dlouhozrnná -basmati, Množství před uvařením v suchém stavu nerozvařit
200 g Zelenina, Syrová nebo lehce podušená v páře
Do zeleniny přidat 2 lžičky panenského olivového oleje

100 g, Treska filet bez kůže, Připravit na roštu, bez použití tuků
230 g Brambory rané, Uvařit ve slupce - nerozvařit
200 g Zelenina, Syrová nebo lehce podušená v páře
Do zeleniny přidat 2 lžičky panenského olivového oleje

100 g Kuřecí prsa, Připravit na grilu bez tuků s oblíbeným kořením
48 g Pohanka celozrnná, Množství v suchém stavu, před uvařením nerozvařit

½ ks Vejce, Vařené na tvrdo
30 g Sýr tvrdý 10% 20% tuků v sušině
40 g Tofu natural
Dle chuti Zelenina čerstvá
80 g Celozrnné pečivo vícezrnné

80 g maso králičí, Hřbet pečený na zelenině
43 g, Rýže dlouhozrnná basmati, Množství v suchém stavu, před uvařením, důkladně promýt, nerozvařit

100 g, Tuňák konzervovaný v solném nálevu
50 g, Těstoviny celozrnné, Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!
10 g, Tvrdý sýr 20% t.v.s. - strouhaný 10% tuků
1 pol.lžíce, Kečup

80 g losos, filety, připravené na grilu
200 g brambory nové, uvařit ve slupce
100 g fazolové lusky zelené, lehce povařit v páře do mírného změknutí + oliváč

100 g krůtí prsa, připravit na grilu bez tuků s oblíbeným kořením
45 g rýže celozrnná, množství v suchém stavu, před uvařením, nerozvařit

135 g Šmakoun, Připravit jako kuřecí steak bez použití tuků
43 g Rýže dlouhozrnná basmati, Množství v suchém stavu, před uvařením důkladně promýt, nerozvařit

100 g Platýz filet bez kůže, grilovaný bez použití tuků
190 g brambory rané uvařit ve slupce
Trochu - Zelenina dušená (karotka, hrášek, kukuřice) + oliváč

100 g Treska filet bez kůže, Připravená na grilu
200 g Brambory nové, Uvařit ve slupce
100 g Fazolové lusky zelené, Lehce povařit v páře do mírného změknutí

45 g Čočka, Množství v suchém stavu před uvařením.
1 ks Vejce celé, Včetně žloutku !
35 g Rohlík celozrnný, cornspitz, Prostě o kousek více, než polovinu 60 g rohlíku
Trošku, Zelenina syrová





Večeře

• 90 g, Kuřecí prsa, Okořenit dle chuti, připravit na grilu, bez tuku
• 37 g, Rýže natural, Množství před uvařením - nerozvařit
• 200 g, Čerstvá zelenina, Do zeleniny přidat 1 lžičku panenského olivového oleje vždy

• 180 g, Tofu natural, Nakrájet na kostičky, smíchat s krájenou zeleninou
• 100 g, Chléb hrubozrnný - "Fitness", Chléb s vyšším podílem vlákniny a vody

• 130 g, Tuňák, konzervovaný v solném roztoku, (tj. ve vlastní šťávě), Množství okapaného masa
• 44 g, Těstoviny celozrnné, Množství před uvařením - připravit al´dente

• 120 g, Treska - filet bez kůže, Okořenit dle chuti, připravit upečením na zelenině
• 180 g, Brambory, Uvařit ve slupce, nerozvařit

100 g Pangasius - filety Okořenit dle chuti, připravit upečením v troubě na troše zeleniny, bez tuku
• 37 g Rýže natural, Množství před uvařením - nerozvařit

• 80 g Tofu natural
• 25 g Tvrdý sýr 10% 20% tuků v sušině
• 30 g Šunka drůbeží 92-96% masa – připravit salát se zeleninou, ocet, olej, koření
• 100 g Chléb hrubozrnný "Fitness" Chléb s vyšším podílem vlákniny a vody

170 g Maso z bílků (šmakoun) Upravuje se jako kuřecí prsa
38 g Pohanka celozrnná Množství před uvařením v suchém stavu – nerozvařit

150 g Tvaroh nízkotučný (cca 1% tuků) Do tvarohu je možno přidat pažitku, papriku, česnek, pepř, či jiné oblíbené koření a připravit jako pomazánku
4 plátky Knackebrot

50 g Šunka drůbeží 96% masa
80 g Cottage Max 4 % tuků, možno ochutit pažitkou, petrželkou,
65 g Celozrnný chléb slunečnicový

100 g Krůtí prsa, Nakrájet na kostičky, připravit na teflonu společně s cibulkou, nakrájenými čerstvými rajčaty, kouskem papriky a oblíbeným kořením
40 g Těstoviny celozrnné, Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!

100 g Maso králičí, Hřbet upéct s oblíbeným kořením
36 g Rýže neloupaná, Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!

100 g Kuřecí prsa, Připravit na grilu bez tuku
44 g Těstoviny celozrnné, Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!

100 g Tvaroh měkký, nízkotučný, Max 2% tuků
25 g Tvrdý sýr 10% tuků , (20% tuků v sušině) sýr nastrouhat a smíchat spoelčně s tvarohem. Vytvoři pomazánku možno přidat česnek, cibuli,
4 plátky Knackebrot

120 g Treska filety bez kůže, Upéct na alobalu se 2 lžícemi odkapaného sterilovaného celeru (rybu položit na celer)
180 g Brambory rané, Uvařit ve slupce, nerozvařit

10 g Tvrdý sýr 20% t.v.s. - strouhaný 10% tuků100 g Tuňák konzervovaný v solném nálevu
40 g Těstoviny celozrnné, Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit !!
Čerstvá zelenina - Připravit jako klasické těstoviny s tuňákem. Přidat 1 lžičku panenského olivového oleje. Možno přidat cca 2 čaj.lžičky kečupu.



180 g Tofu přírodní, Nakrájet na kostičky s míchat se zeleninou
100 g Chléb hrubozrnný žitný (cca 1,5 plátku, 1 plátek = cca 63 g) takový ten těžký chléb, který vypadá jako tvárnice

60 g Sýr tvarohový cottage Max 4% tuků
50 g Šunka drůbeží 96% masa
4 plátky Knackebrot

65 g Čočka, Množství v suchém stavu. Namočit ráno do čisté vody, před uvařením vodu slít, propláchnout a uvařit v čisté vodě.
35 g Sýr tvrdý nízkotučný, 20% t.v.s. 10% tuků

100 g Tvaroh nízkotučný Cca 1% tuků
30 g Šunka drůbeží 96% masa (nebo eidam 25 g)
Šunku nasekat najemno, smíchat s tvarohem a oblíbeným kořením a připravit jako pomazánku
4 plátky Knackebrot

180 g tofu sýr natural, nakrájet na kostičky
36 g rýže neloupaná. Množství je uvedeno v suchém stavu, před uvařením nerozvařit!! Nechat zchládnout.
200 g zelenina čerstvá, nakrájet na kostičky
Vše smíchat dohromady a připravit studený salát s tofu. Olej nepřidávat, možno zakapat trochou balsamico octa a dochutit oblíbeným kořením dle potřeby.

120 g Treska filet bez kůže, Okořenit dle chuti, připravit upečením na zelenině
180 g Brambory, Uvařit ve slupce, nerozvařit

250-300 g Zelenina čerstvá
1 ks Avokádo
2 plátky, Knackebrot


2. večeře
100 – 200 g ovoce nebo zeleniny





Svačiny

200 g, Pomeranč
150 ml, Jogurt nízkotučný, neochucený Cca 1,5% tuků
Možno sníst odděleně během dopoledne nebo odpoledne - vždy

90 g Banán 1 malý kus
150 ml Kefír nízkotučný Cca 1,5% tuků

35 g Musli ovocné, nepražené, bez přídavku cukru
150 ml Jogurt nízkotučný, neochucený Cca 1,5% tuků

3 plátky Pufovaný chléb vícezrnný, Obsah vlákniny 10%, 1 plátek = cca 9 g
Možno lehce potřít nízkotučnou lučinou
150 ml Kefír bílý Cca 1,5% tuků

2,5 plátku Pufovaný chléb vícezrnný
125 ml Jogurt sójový, neochucený

100 g Jablka Strouhaná
100 g Mrkev Strouhaná
30 g Ananas čerstvý Nakrájený na kostičky
Připravit jako salát, možno zakapat trochou citrónové šťávy a trochou olivového oleje

300 g Jahody čerstvé Menší kus
150 ml Jogurt bílý, nízkotučný Cca 1,5% tuků
nebo vytvořit "jahody se smetanou"JMožno sníst odděleně během dopoledne

30 g Celozrnné sušenky z ovesných vloček
150 ml Jogurt bílý Cca 1,5% tuků

9 ks Raciolky Bez jakékoli polevy
150 ml Acidofilní mléko nízkotučné, neochucené Cca 1,5% tuků

150 g Jablka
150 ml Jogurt bílý, nízkotučný Cca 1,5% tuků

4 plátky Extrudovaný chléb pohankový Možno lehce potřít nízkotučnou lučinou
150 ml Kefír bílý Cca 1,5% tuků

150 g Hrušky
150 ml Jogurt nízkotučný, neochucený Cca 1,5% tuků

1 ks Musli tyčinka Bez polevy, 1 ks = 25 g
200 ml Jogurt neochucený, nízkotučný Cca 1,5% tuků

30 g Musli sušenky
150 ml Jogurt nízkotučný Cca 1,5% tuků

200 g Pomeranč
150 ml Jogurt nízkotučný Cca 1,5% tuků

3 plátky, Pufovaný chléb vícezrnný, Obsah vlákniny 10%, 1 plátek = cca 9 g
Možno lehce potřít nízkotučnou lučinou, Možno přidat trochu čerstvé zeleniny

150 g Cottage ochucený, ovocný
1 ks Mandarinka

170 g Jablko

300-400 g Meloun vodní

100 g jablka
100 g mrkev s cca 1,5% tuku
30 g ananas čerstvý
Připravit jako ovocno-zeleninový salát, možno zakapat trochou citrónové šťávy.

3 plátky, Knackebrot
150 g Jogurt bílý Cca 3% tuků

120 g Hroznové víno

35 g jablka sušená, nesířená
150 ml jogurt bílý, nízkotučný s cca 1,5% tuku

30 g Lupínky obilné
150 ml Jogurt bílý, nízkotučný Cca 1,5% tuků

35 g Meruňky sušené, Nesířené
150 ml Jogurt bílý, nízkotučný Cca 1,5% tuků


Volné dny, kdy se smí přes den jíst cokoliv: 18.,24.,32.,38.,46.,54.,60. VEČEŘE však již pouze 300 g zeleniny + 3 knekebroty.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Pomněnka ()
Datum: 11. 05. 2011 17:25

Ahoj holčičky!
Hlásím se po delší odmlce - v práci jsme bohužel monitorováni a večer se málokdy dostanu k PC. Moje hubnoucí morálka se snad postupně zvedá jako bájný Felix z popela. Dost jsem si dopřávala, ale stále na sebe zkouším různé finty, jak se umravnit. Dost neúspěšně. Ale nevzdávám to! Přes den nemám žádný problém, ale ty večery!Pořád stejná písnička!

Elo, jsi dobrá, že byla nad plán jen fidorka. Já když sním něco navíc, řeknu si, že už to dnes stejně nemá cenu a ujedu.
Peggy, díky za obsáhlý rozpis! Zkusím se nechat inspirovat!

Obrovské gratulace všem, kterým se daří!

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: Dadula ()
Datum: 12. 05. 2011 08:00

Ahoj všem kvet
Včera už jsem měla první salátek z vlastního skleníku Chut mňam, ještě teď slintám, jen si na něj vzpomenu smích Dnes bude na večeři zase JO
Tak jídelníčky jsem si všechny vytiskla, ale čert ví, kdy se k nim dostanu vůbec je přečíst. Jsem teď s tou rukou trochu chromajzl a tak mi všechno dýl trvá. Vnuk má zítra narozeniny a já si teprve v neděli vzpomněla, že jsem mu chtěla ušít zajíce (mám střih z Burdy) Tak se s tím po večerech bavím. Zajíc už je, ještě musím do neděle (bude oslava) zvládnout nějaký obleček :-D a v sobotu dort JO

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: hatta ()
Datum: 12. 05. 2011 08:48

Ahoj Berušky, přeji krásný den.

Jídelně se držím, včera byl super squash, skvěle jsem si zahrála. Dnes mi ho spoluhráčka bohužel zrušila,....ale nevadí, je krásně, půjdu se projít po Praze.

Koukám, jak jste se do toho obuly, to je super. Všem, kterým se daří blahopřeji kvet a komu se nedaří, tomu se jistě brzy dařit začne pohladí:

Dnes jdu na manikůru.... poprvé v životě... jsem na to zvědavá. Jdu vyzkoušet gelový lak, prý má vydržet cca 3 týdny, tak jsem zvědavá. S tím normálním se lakuju skoro denně a to mě nebaví,....

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Květen - měsíc lásky, utáhneme pásky :-)
Autor: vali ()
Datum: 12. 05. 2011 08:56

Ahoj vespolek kvet
Pegy máš to rozepsaný hezky. Mě se zdá ten Havlíček moc přísný.Já si třeba vážila tvrdý sýr, odkrojila jsem kousek myslela jsem že je to 20 gr....smích no bylo to 50gr. Tak jsme z toho nastrouhala polovinu do štíhlých nudlí a je to drcka. A vy tam máte jen 10gr sýru.
Já bych podle něj 60 dní jet nevydržela NE
Ale jako inspirace je dobrý. Já si chci časem vychytat jídelníček 14 denní a ten točit. Teď třeba chledám nějaký vhodný chléb, co by měl patřičné hodnoty a ještě chutnal a zasytil. Máte nějaké tipy? Potřebuju aby byl k dostání buď v Albertu nebo Tescu.
Ještě mám jeden dotaz. Nenašla jsem ve Floře ty štíhlé nudle, jak byste je tam zadali? já zadale jen snížené množství běžných těstovin aby mi seděli KJ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vali (12. 05. 2011 09:03).

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 17


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.