Doktorka :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Pro nove uzivatelky z Doktorky 
Strany: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: Rok 2013
Autor: Miluna ()
Datum: 26. 04. 2013 21:50

Však jo, Iva je správně Helena smích

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: Jane ()
Datum: 27. 04. 2013 08:00

Ahoj Ivo-Heleno kvet

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: balhel ()
Datum: 28. 04. 2013 00:34

Ahoj v brzkém raníčku, nějak nemohu spát. Mě je celkem jedno, jak se budu podepisovat. Kdysi jsem si vybrala přezdívku Iva, protože na Doktorce už jedna Helena už byla. Takže pokud to bude vyhovovat a aby se to nepletlo, budu i nadále Iva.
Koukám, že vás tu už moc nezbylo, nebo ostatní nemají čas. Zajímalo by mě, jak se tu všichni máte a co je u vás nového.Vidím, že i nadále to nevzdáváte a bojujete s těmi kily navíc, což je správné a nikdy není pozdě.
Jenže s přibývajícími roky je to stále horší a to, co stačilo před 10.léty, tak teď už nestačí. Metabolismus se zpomaluje a pohybu musí být stále více, jídla o něco méně. Kdysi jsem byla schopná zhubnout opravdu 3kg za měsíc, teď jsem na 6kg potřebovala 1/2 roku. Teď bych si chtěla už tu váhu udržet, ale vím, že to chce zatnout zuby a stále to hlídat.
Těch 6 měsíců jsem se držela sestaveného jídelníčku a když mi ho dali, tak jsem také koukala, co mohu sníst a u toho hubnout. Teď jsem se spíše zaměřila na omezení mléčných výrobků, které mě dost zahleňují a poslední dobou jsem jich jedla opravdu hodně, až 3 denně a v zimě jsem dost trpěla na rýmy. Takže teď se snažím vápník získat spíše ze semen a ořechů a také bílkoviny z luštěnin a obilovin. Prostě se pomalu vracím k makrobioticko-vegetariánské stravě, i když rybu si dopřeji tak 2x týdně. Trošku jsem se už odhlenila, jen doufám, že nezačnu po té stravě zase přibírat. Momentálně se toho držím měsíc a váha zatím stojí na místě, tak to klepu na dřevo...
Budu čekat na zprávy od vás, jak se vám daří a co děláte. Přeji hezkou noc. Iva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: MARTINA ()
Datum: 29. 04. 2013 06:57

Ahoj Heleno, no já jsem pořád stejná jak jsme se viděly v létě. ¨Nějak se mi nedaří s tím pohnout. Docela se snažím, ale občas to něčím zazdím, no vždyť mi znáš.
Zrovna nedávno mi bývalá kolegyně co je už v důchodu říkala, jak nám ty jogurty nedělají dobře a pravda, že jsem je nikdy moc nejedla a letos v zimě jsem začala..............že by to byl důvod nehubnutí? Jím je opravdu dost oproti minulým časům

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: Jane ()
Datum: 29. 04. 2013 07:21

Já 95. Po oslavách ovšem otaznicek. Už je to poněkud trapné sad smiley. Příští týden se vynasnažím dodat lepší číslo smiling smiley.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: IVANA ()
Datum: 29. 04. 2013 07:31

Ahoj Ivčo kvet
Já 77,7 ! Nééééééééééééééééé nechcíííííííííííí záchvat A jelikož je mi to taktéž trapné a pravidelná hlášení a "soutěžně bojovný veřejný duch" mi k hubnutí nezabírá, ba naopak, kdybych nehlásila, tak nemilo a hříšno takhle jak dnes ráno necítím smích, tak s hlášeníma zbaběle končím. A držím pěsti zodpovědným bojovnicím :-) kvet

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: balhel ()
Datum: 29. 04. 2013 10:07

Přeji všem krásné ráno. U nás je sluníčkově a teplo, na konec dubna až moc.
Zvláště zdravím Martinu, letní setkání v Plzni bylo moc fajn a ráda vzpomínám. Jak pokračujete s přestavbou? A co děti, jak se líbí Světlance v Krkonoších?
Jinak všem, co se jim momentálně nedaří chci říci, že přesně znám ten pocit, kdy s tím nejde hnout a jaké nálady to vzbuzuje. Ale chce to vytrvat už jen proto, aby to nebylo ještě horší.
Vzpomeňte si na Editu Šipeky, chce to pozitivní myšlení a věřit si.
Ivanko, byly jsme na to před těmi 7-8 léty váhově stejně a myslím si, že to pondělní hlášení má něco do sebe. Nemusí ti být stydno, jsou tu všichni na stejné lodi a nikdy se neraduje z nějakého neúspěchu, ten může potkat každého třeba příští týden.
Každý víme, kde děláme chybu/a ty tam určitě někde jsou/, ale pokud s tou váhou chceme něco udělat, musíme si ty chyby přiznat, odhalit a zapracovat na nich.
Jestli souhlasíte, můžeme tu každý den psát svůj včerejší jídelníček a zkusit hledat ty chyby společně. Nejde tady přece o soutěžení, ale o snahu získat znovu zdraví a tím myslím snížení váhy alespoň o těch 5%.
Já se přiznám, že má největší slabost jsou chutě v době od 17.-21. hodiny, byť jsem po celodenním zdravém režimu 5x denně. Ale ty chutě přicházejí neodbytně, i když nejsem ve stresu, nejsem unavená, takže nechápu, proč? Takže já vím, kde mám soustředit své síly, jinak začnu přibírat.
No a protože je tady léto za dveřmi a chceme zářit, tak všem přeji hodně sil do toho boje,však zvítězíme. Iva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: MARTINA ()
Datum: 29. 04. 2013 10:12

já naštěstí nemám chutě odpolko a večer. Ale dopoledne, když vstávám brzo to je běs. Stačí taky někdy pohled na paní šéfovou. Dnes byla paní od rána na "ránu"

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: balhel ()
Datum: 29. 04. 2013 19:59

Hezký večer všem po určitě úspěšném dni. Protože jsem na 2 týdny vyřazena z intenzivního pohybu/odstranění polypu v lokální anestezii/, tak nemohu na kolo. Nicméně nezahálím a dnes jsem si pěšky šlápla 10 kilometrů a odcvičila jógu/bez krajních poloh,které stlačují břicho/. Na zákroku jsem byla před týdnem, tak ještě tento týden musím vydržet, ale jsou to muka.Jakmile si navyknete na pravidelný pohyb, pak to opravdu chybí. Naštěstí zítra hlídám Viktorka a tak si to užiji na dětském hřišti,vítám každé zpestření.
Ale jinak si toho důchodu užívám podle představ, po 43-ti letech práce je to obrovská úleva vstávat, kdy se vám chce a dělat si, co chcete. Hodně cestujeme, sportujeme,kulturně se vzděláváme. Tolik knížek, co jsem za 2 roky přečetla, tolik jsem jich nepřečetla snad za posledních 15 let před důchodem.Dělám stále spousty věcí pro děti do školky, kde chodil Saša a kde bude chodit Viktorek.Nejhezčí na tom je, když v samoobsluze volají "cizi" děti:"mami, tam je babička".Kdyby to tak ještě vydrželo do té mé plánované "100" a k tomu to zdraví, bylo by to fajn.
Uvádím dnešní jídelníček:

snídaně- pomazánka z vařené pšenice,křenu a koření,celozrnný chléb,kedlubna
dopoledne- nic, snídala jsem až v 9 hodin
oběd - dušený špenát, těstoviny, uzené tofu na cibulce
odpoledne- malý kousek jáhlového nákypu s tvarohem, bílá káva
večeře- mníchaný zeleninový salát s kečupovo-jogurtovou zálivkou, krajíček žitného chleba

Momentálně mám uvařený ayurvédský čaj, chuť teda nic moc, ale má snižovat chuť k jídlu a také cholesterol. To je jediná anomálie, kterou trpím. Není to způsobeno stravou, ale mám narušený chromozom na játrech, který si to tvoří sám. A proto jsem se dala na užívání bylinných tinktur dr. Jonáše. Za tři měsíce se i podařilo dát do normy hladinu triglyceridů a snížit cholesterol z původních 8,5 na 7,5. A protože norma je max. 5, tak mám před sebou ještě dlouhou cestu, protože jsem odmítla léčbu chemií.
Uvolňuji místo u netu manželovi a přeji všem krásný večer. Iva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: Rija ()
Datum: 29. 04. 2013 21:31

Tak já objevila v práci váhu.
Minulý týden jsem se na ní zvážila. Je fakt, že na každém místě vážila jinak. Rozpětí až 2 kila.
Řekla jsem si, že se budu vážit na jednom místě a bude to.
Takže jsem si vybral místo, kde jsem vážila 95 kg.
Jane, to se fakt neopičím.
Dnes - po týdnu jsem stoupla na váhu, postavenou na stejném místě a mám 94,5. Nadšená, že po týdnu 0,5 kg dole, když jsem si uvědomila, že mám boty.
Tak jsem si je vyzula a hned bylo 95.
Tak jsem je obula a 94,5 tak jsme je vyzula a zase 95. Je to mrcha váha.
No co, jsem trochu prostorově výraznější, ale zase na druhou stranu, dnes jsem se stala babičkou.
Tak usilovně jsem hlídala "dědu" aby se mi neopil, až jsem se opila trošku já.
Krásný večer.

pribor1 Rija :vaha1:

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: MARTINA ()
Datum: 30. 04. 2013 07:23

Rijo to je jasný ten rozdíl, jinak se to rozkládá. Chce to prostě na jednom místě v jeden čas a nahatá.............hihi........
Heleno a jak jsi udělala pomazánku z vařené pšenice. Já ráno pročítala v poslední asi Dietě detox. A tak si říkám, že bych něco měla zkusit, Je to takový rozumný čistící způsob

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: VěraM ()
Datum: 30. 04. 2013 09:02

Ahojky všem,
vítám zde Ivu
Váhu nevím, delší dobu jsem se nevážila, ale teď to moc neřeším, mám nesnášenlivost laktózy a čekám na výsledky z krve na lepek, dcera má nově diagnostikovanou celiakii.
Teď jsme s manželem na relaxačním pobytu na Šumavě, docela si to užíváme, i když počasí nic moc, včera jsme se prošli z Amálina údolí do Kašperských Hor, do Radešova a přes Rejštejn zpět. Dnes míříme do Železné Rudy přes Prášily, něco autem něco pěšky
Mějte se sluníčkově, dopijeme kávu a vyrazíme

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: Míla ()
Datum: 30. 04. 2013 09:45

91,4 - asi se zasekla :-)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: balhel ()
Datum: 30. 04. 2013 12:35

Krásné předprvomájové odpoledne všem.Venku je příjemné jarní počasí a tak jsem ho využila k dvouhodinové procházce s Viktorkem. Jsem utočená z kolotoče, uhoupaná a upovídaná, tak ukecané dítě jsem dlouho nehlídala.
Ale jinak v pohodě, byl s námi i manžel, tak jsem nemusela stále zvedat na prolézačky těch 15kg, které Viki váží.
Marti, pomazánka z pšenice je jednoduchá a navíc si ji můžeš udělat pokaždé jinak. Někdy ji dělám z naklíčené pšenice, ale když nemám, tak uvařím pšenici 45 minut v tlakáči, zcedím.
100g uvařené pšenice dám do mixéru, přidám asi 1dl kvalitního oleje a pak podle chuti:strouhaný křen, česnek,oříšky,jemně strouhanou mrkev,různé koření nebo bylinky. Někdy místo oleje přidám sojanézu nebo rostlinnou smetanu, může být i nějaký sýr. Záleží na chuti.
Pšenice je na střeva dobrý detox, já ji ráda jím i jen tak uvařenou, mírně osolenou, přidáváme ji do polévky místo zavářky.
Dobrý detox je také neloupaná vařená rýže, tak 150g syrové na den. Nebo také ovesné vločky, ale ty jsou lepší jíst místo večeře tak zhruba týden.
Já dnes měla ráno právě misku té pomazánky z pšenice, mixla jsem to s Tahini pastou a špetkou soli, tak to mělo oříškovou příchuť. Tahini je pasta ze sezamových semínek, tak má hodně oleje a netřeba přidávat další. A ani jsem nemusela jíst pečivo, bylo to dost syté, k tomu nakrájené jablko a super snídaně.
K obědu jsem si dala 100g celozrnných těstovin, smíchaných s 1/2 balíčkem dušené zeleninové směsi a 1/2 balení tofu. Pro chuť jsem přidala Tebi koření, celé to posypala zelenými natěmi.
K svačině budu mít ještě jahlovo-tvarohový řez s bílou kávou a večer si plánuji zeleninový salát s cottage sýrem.
Jinak vám přeji to nejhezčí políbení pod rozkvetlým stromem a krásné užití prvního májového dne. Iva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: MARTINA ()
Datum: 02. 05. 2013 11:22

Heleno to víš tady každý hubne,tak proto je tu nával........smích
no já jsem dneska nějak přejetá, vím z čeho, tak mám na sebe mírný vztek

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: Rija ()
Datum: 02. 05. 2013 12:08

Martinko,
tak prozraď z čeho?
Třeba Ti pomůžeme radou.
Moje šílená pracovní váha dnes ukázala o kilo míň. Tak nevím jestli opravdu nebo si zase něco vzala do hlavy. zed

pribor1 Rija :vaha1:

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: MARTINA ()
Datum: 02. 05. 2013 12:40

to mi nepomůžete já vím z čeho. ONo to přejde.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: MARTINA ()
Datum: 03. 05. 2013 14:19

Heleno, jakou zkušenost máš s nějakým detoxem organismu? Ale něco takového přijatelného

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: balhel ()
Datum: 03. 05. 2013 15:26

Ahoj všem při tom deštivém májovém odpoledni.
Marti, záleží na tom, jak hluboký ten detox chceš.
Nejjemnější je pouze takový, kdy upravíš jídelníček.
Vynecháš všechno z bílé mouky, mléčné výrobky, cukr a všechno, co ho obsahuje, sůl, ztužené tuky, červené maso, uzeniny, kávu a černý čaj.
Do jídelníčku zařadíš hodně zeleniny a ovoce,ořechy,semínka,celozrnné potraviny/neloupaná rýže,pohanka,obilí/,luštěniny,bylinky a olivový olej. Maso max.2x týdně bílé nebo ryby.
Promývat tělo bylinkami, teď je nejlepší kopřiva, kontryhel.
Pokud chceš více do hloubky zařaď na týden takové polopůsty:
1.den - jen zeleninu
2.den - jen ovoce
3.den- k zelenině a ovoci přidej celozrnné potraviny/viz výše/
4.7.den- přidej kvalitní olej, bílé maso a neochucený kefír
Pij hodně zelený čaj a bylinky, zajdi do sauny, na masáže. O pohybu venku ti nemusím psát, toho máš u domečku dost.
Tak po tom týdnu by jsi měla mít už lepší pocit a lepší trávení.
Pokud by jsi chtěla ještě více a investovat nějaké peníze, najdi stránky prirodaleci.cz, jsou tam bylinné tinktury dr.Jonáše, s těmi mám výborné zkušenosti.
Kromě toho si myslím, že třeba yuccu nebo chlorellu znáš. Je k dostání také hodně detoxikačních čajů, dobré jsou ayurvédské a nebo stačí domácí, těch směsí je v lékárně nebo ve zdravé výživě dost.
Přeji hodně úspěchů. Iva

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Rok 2013
Autor: lukasova ()
Datum: 03. 05. 2013 15:34

Ivo - to jsem ráda, že je zde někdo, kdo vyzkoušel "Jonáše" a je spokojený :-) Já testuju od ledna a musím říct, že jsem nadšená. Přestaly mě bolet záda a jarní alergie se mi zkrátila od 2 (!) měsíce!! Pocity dušnosti se vůbec nedostavily, ač předloni jsem touhle dobou skončila na inhalačních kortikoidech.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Strany: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR


This forum powered by Phorum.